Новости

Huawei MateBook 13 собра дури 8 награди на CES 2019

Освен MateBook 13, награден е и таблетот MediaPad M5 lite. Саемот за потрошувачка електроника CES 2019....


Samsung го претстави џиновскиот телевизор The Wall

Samsung на годинешниот CES во Лас Вегас направи атрактивна промоција на новиот рекордно голем џиновски телевизор популарно наречен The...


Honor и пред официјалната премиера собра награди за View 20

Honor View 20 ќе ја има официјалната премиера на 22 јануари во Париз, кој уште сега ги воодушеви ...


Honor претпремиерно го претстави View 20 со 48MP и 3D камера без засек

Иновативниот All-View екран овозможува подобро доживување, затоа што не содржи засек и покрива дури 91,8% од...


Распоредот на евентите за CES 2019

2019 едицијата на Consumer Electronics Show, познат во кратенка на CES саемот, ќе биде реализиран на 07 јануари....


Samsung, Huawei, Xiaomi, LG и Lenovo, пионери за телефони на превиткување

Samsung неодамна го скрши мразот и прикажа концепт на уред со екран на виткање, додека претставувањето...


Samsung освојува дури 30 награди на CES 2019 конференцијата

На CES 2019 конференцијата Samsung ќе ги изложи наградените производи. 30 награди ќе и бидат врачени на јужнокорејската компанија ...


Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка...


Мобилната револуција од Samsung пристигнува на следната година

Samsung на Mobile World Congress во февруари годинава ги презентираше најмоќните смартфони досега: Galaxy S9 и S9+. За почетокот на...


Познато кога ќе дебитира Samsung Galaxy S10

Samsung Mobile следната година ќе има мала промена во својата премиум понуда на смартфони, па така S серијата нема да биде оставена...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm