Новости

Nokia X6 ќе има двојна Zeiss камера

HMD Global не планира новиот Nokia X смартфон да го пласира во премиум класата, но тоа не значи дека Nokia X6 нема да биде доволно...


Nokia 9 ќе има тројна камера со 41 мегапиксели, 8 GB рам и 256 GB простор?

Nokia 9 ќе биде „вистинска Nokia“ како на времето, со врвна задна камера


Nokia ќе засили темпо со два премиум смартфони

Nokia имаше солидна презенација на MWC 2018 со неколку нови модели, но недостасуваше вистински премиум смартфон со тотална моќ. Затоа...


Nokia 9 ќе го најави враќањето на Zeiss со двојна камера

HMD Global вчера потврди дека повторно Nokia телефоните ќе располагаат со Zeiss оптика на камерата со што партнерството ќе се обнови по...


Одлични вести - Nokia и Zeiss ја обновија соработката

HMD Global постигна нов договор за соработка со Zeiss за претстојните нови Nokia смартфони кои ќе ја користат препознатливата оптика за...


Nokia подготвува топ смартфон со две камери

HMD Global ги загрижи фановите дека можеби во блиска иднина не планира повторно да ги користи леќите на Carl Zeiss но, затоа веднаш се...


Nokia ја прекинува соработката со Carl Zeiss

Nokia можеби направи камбек на пазарот, но за жал повеќе нема да поседува дел од препознатливите белези кои во минатото овој бренд го...


Новите смарт очила доаѓаат заедно со iPhone 8

iGlass би можеле да бидат презентирани уште оваа есен заедно со новиот iPhone 8 смартфон. Apple ги прави смарт очилата со швајцарскиот...


Apple ќе прави AR очила со Carl Zeiss

Apple склучил договор за партнерство со компанијата Carl Zeiss, еден од врвните германски производители на леќи за очила, кои ќе...


Nokia EOS доаѓа со камера од 41 МР

Според последните информации, веќе воопшто не е тајна дека финската компанија Nokia прави Lumia смартфон со PureView камера со висока...


Nokia доаѓа со Lumia таблет и фаблет

По успехот кој финската компанија го има со својата серија на телефони Lumia, Nokia планира наскоро да претстави Lumia таблет, како и...


Промотивни видеа за Nokia Lumia 925

Nokia денес официјално го претстави својот најнов смартфон Lumia 925, и како и вообичаено компанијата објави неколку промотивни видеа,...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm