Новости

Германија и Холандија кандидати за Tesla Gigafactory

Tesla Inc. сега е во процес на селекција каде да изгради нова фабрика во Европа, при што главни кандидати се Германија и Холандија...


Tesla Gigafactory 3 ќе се гради и во Кина!

Трговската војна меѓу Америка и Кина ја започна Доналд Трамп. Поради тоа се зголеми цената на електричните...


Nokia доби 1 милијарда долари од China Mobile

Финската компанија за телекомуникации Nokia доби една милијарда долари од кинескиот мобилен оператор China Mobile за едногодишен договор....


Почна комерцијализацијата на автономните автобуси

Ова е првата година на комерцијализирање на автономното возење, вели извршниот директор на Baidu, Робин...


Трамп се заложи за спас на ZTE

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер објави дека заедно со кинескиот претседател Ши работи на решение кое треба да го...


Made in China: Кинезите веќе не ги идеализираат американските и европските компании

Голем дел од Кинезите родени пред 1985 година се уште сметаат дека американските и европските брендови...


Huawei има резервен оперативен систем за „црни“ денови

Кинеската компанија Huawei има сопствен резервен оперативен систем кој би го активирала доколку настанат непредвидливи проблеми при...


Apple собрал над половина од вкупниот глобален приход

Apple и покрај не така сјајната продажба на последното премиум трио на смартфони составено од iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X, сепак...


Со летови стартува првиот дрон такси во Кина

Кинескиот стартап Ehang го стартуваше проектот за првото беспилотно такси возило кое ќе превезува патници во градот Гвангжу. Активиран е...


LG Mobile се повлекува целосно од Кина?

Според повеќе извештаи на кинеските медиуми постои голема веројатност дека LG Mobile ќе донесе одлука целосно да се повлече од кинескиот...


САД ќе ја национализира 5G мрежата во страв од Кина

Администрацијата на претседателот на САД и неговиот безбедносен совет размислуваат за целосна национализација на 5G мобилната мрежа во...


За прв пад на кинескиот пазар на смартфони, Huawei безгрижен

По повеќе години на голема експанзија и пазарот во Кина бележи пад на продажбата на годишно ниво. Во 2017 година се продадени за 4%...


Дали Apple ќе прекине со производство на iPhone X?!

iPhone X е јубилејниот модел на смартфон, за кого најмногу се пишуваше годинава, кој донесе иновации. Меѓутоа, поради ...


Кинеска кула изградена за прочистување на воздухот

Во Сиан, Кина, е пуштен во функција најголемиот прочистувач на воздух во светот. Се работи за објект како кула, со височина од 100 метри...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


Huawei во водство на големиот кинески пазар

Huawei е еден од ретките кинески брендови кој прво оствари меѓународен успех, па потоа својата понуда ја насочи и кон домашниот пазар....


Huawei Honor V10 е нов хит во продажбата

Huawei има фантастичен старт на продажбата на новиот екстра евтин и квалитетен смартфон Honor V10 кој преки кинеските сајтови на флеш...


Alibaba сврте 25.3 милијарди долари за еден ден!

Alibaba постигна рекорден раст од 32% за само еден ден, Денот на самците во Кина. Ова е голем празник во државата, во кој компанијата...


Huawei владее со Кина, ги надмина евтините брендови

Кинескиот пазар кој е исклучително важен за смартфон компаниите покажува знаци на зголемена доверба кон брендот на Huawei кој успеал да...


Nokia 7 веднаш се распродаде

HMD Global има фантастичен старт со новиот смартфон Nokia 7 кој за кратко целосно се распродаде во Кина и беа исполнети почетните 150...


Qualcomm потегна потег со кој може да го уништи Apple

Qualcomm стартуваше нова тужба против Apple, но овој пат наместо во САД поведе правна битка во Кина што може да биде потенцијално многу...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm