Новости

iPad Air и iPad Mini доаѓаат со моќни процесори на 25 март

Новиот модел на iPad Air ќе има A12 процесор, што ќе биде еднакво на подобрени перформанси за дури 70% и 50%...


Кои новитети доаѓаат во WhatsApp?

Мобилната апликација WhatsApp преку бета верзијата тестира нови опции за поголема безбедност при сурфање на интернет кои можеби ќе станат...


Се појави моќен Motorola Vision со Exynos процесор

Motorola и Lenovo најверојатно подготвуваат нов моќен смартфон кој ќе работи со осум-јадрен Exynos 9610 процесор од седмата генерација на...


Samsung Galaxy A2 Core по долго време ќе има екран под 5 инчи

Samsung Mobile по подолго време повторно ќе пушти во продажба "помал" смартфон со екран под 5 инчи. Станува збор за Samsung Galaxy A2...


Honor 10 Lite лансиран со поголема меморија

Honor како суб-бренд на Huawei лансираше нова верзија со поголем мемориски капацитет како и повисока резолуција на камерите на Honor 10...


HUAWEI Mate X прв телефон во светот со сертификат "G CE доделен од TÜV Rheinland

HUAWEI Mate X го доби првиот сертификат 5G CE во светот, доделен од TÜV Rheinland, глобален лидер во независни инспекциски служби, што e...


На 10 април доаѓаат новите Samsung Galaxy A смартфони

Samsung Mobile официјално потврди дека на 10 април ќе одржи посебен промотивен настан на кој ќе биде презентирана новата 2019-та...


Xiaomi ги лансираше двојно поевтините безжични слушалки AirDots

Xiaomi под суб-брендот Redmi ги лансираше новите безжични слушалки AirDots кои се двојно поевтини од AirPods на Apple и Galaxy Buds на...


Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат многу нешта за вас

Facebook се најде во бројни скандали минатата година поради злоупотреба на личните податоци на корисниците. Општо...


Долгорочната цел на Samsung е да ја „камуфлира“ камерата под дисплејот

Innity-O дисплеите се означувањето за стартувањето на телефоните со дизајн без никакви рамки на дисплејот...


Gmail ќе го прослави роденденот со нова опција за закажани мејлови

Закажаните мејлови на Gmail ќе бидат големо олеснување на корисниците, а ние гласаме со две раце за оваа нова....


Брајан Актон побара од студентите да го избришаат Facebook

Еден од основачите на What'sApp, Брајан Актон, пред студентите на Стенфорд јавно препорача да го избришат профилот...


Redmi 7 е најдобриот смартфон за 100 долари

Redmi како суб-бренд на Xiaomi официјално го претстави најевтиниот смартфон во категоријата до 100 долари кој има одлични спецификации за...


Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а...


Германската тајна служба не му верува на Huawei за 5G мрежата

Германската тајна служба BND нема доверба во кинескиот производител Huawei за обезбедување на инфраструктурата со базни станици за 5G...


Gboard за iPhone сега дава директен превод како што пишувате

Google лансираше нова верзија на мобилната апликација за виртуелна тастатура GBoard која сега за iOs уредите како iPhone и iPad...


Samsung Galaxy A7 (2018) доби одлична надградба со Android Pie

Samsung Mobile ја лансираше Android Pie надградбата за ланскиот смартфон од средната класа Galaxy A7 (2018), кој сега има многу подобар...


Huawei P30 Pro прикажан во бојата на изгрејсонцето

На точно десет до официјалната промоција од претстојниот Huawei P30 Pro протече нова слика која премиум смартфонот го прикажува во...


Samsung нуди креативни позадини со „дупка“ за новите смартфони

Samsung лансираше голем број на нови креативни позадини за Galaxy S10 и останатите смартфони кои го користат Infinity O дисплејот со...


Само два iPhone 11 модели ќе имаат тројна камера

Годинава Apple ќе го направи неопходниот чекор на надградба на камерите на премиум понудата на iPhone смартфони, а кинеските добавувачи...


Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm