Новости

Повторно се појави Samsung W2019

Samsung во наредниот период ќе биде фокусиран на новиот атрактивен смартфон на преклоп Samsung W2019 од кого сега се појавија нови слики,...


Apple Watch 4 доби нов брз полнач кој чини 29 долари

Корисниците на Apple Watch 4 смарт часовниците кои сакаат брзо полнење на батеријата ќе може да го купат новиот USB Type C брз полнач кој...


Nokia 8.1 се појави на бенчмарк тест

Nokia 8.1 за прв пат се појави на бенчмарк тестот GFXBench од каде се открија првите детали за овој претстоен смартфон HMD Global, па...


Предвреме откриени сите детали за Honor Magic 2

Од кинеска публикација предвреме добиле примерок од претстојниот Huawei Honor Magic 2 па така сега се познати речиси сите детали за овој...


Xiaomi Mi 8 Lite се појави со нова боја и 8GB RAM

Xiaomi Mi 8 Lite, наскоро доаѓа со нова боја и RAM меморија до 8GB. Mi 8 Lite беше откриен пред еден месец...


Samsung патент со засек и сензор за отпечатоци на цел екран

Откриено е дека Samsung аплицирал за патент со оптички вграден скенер за отпечатоци во дисплејот...


iPhone XR ќе се продаде за 50% повеќе од iPhone 8

Apple iPhone XR ќе биде пуштен во продажба следниов петок, а според Роберт Сира, аналитичарот од ...


Microsoft го олесни префрлањето на слики од Android на PC

Новата бесплатна Microsoft аплиакција на сите Wndows 10 корисници им дава можност за префрлање ...


„Црната ајкула“ на Xiaomi официјално доаѓа на 23 октомври!

Оригиналниот гејмерски телефон Xiaomi Black Shark остана ексклузива само за Кина. Меѓутоа, втората генерација...


Samsung патенти укажуваат на вграден сензор во дисплејот

Од Samsung се очекува вграден сензор во дисплејот во следнот модел на смартфон, за што најмногу се пикира...


Протекоа две бои со новиот Xiaomi Mi Mix 3

Има уште 4 дена додека да биде претставен новиот скап смартфон на Xiaomi - Mi Mix 3. Уредот ќе има интересно...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Samsung го открива супериорниот метод на производство на 7nm чипот

Samsung води во битката за производство на чипови преку сложениот 7nm процес. Компанијата ќе биде ексклузивен...


Ричард Ју од Huawei потврдува 5G телефон на преклоп за 2019

Huawei целосно ја откри Mate 20 серијата на почетокот на оваа недела, при што Ричард Ју, извршниот директор...


Samsung Galaxy Note 9 добива безбедносна надградба

Samsung лансираше апдејт за неговиот најнов премиум модел Galaxy Note 9 со големина од 67.5MB. Софтверската ...


Како да го гледате евентот на Apple на 30 октомври

Apple само што го најави својот следен Специјален Евент (Special Event), со мистериозното мото “There’s more in the making”....


Не смееме повеќе да правиме вака со телефоните!

Повеќето од нас го ставаат телефонот на полначот пред спиење не размислувајќи за негативните последници што ...


Xiaomi Mi Mix 3 доаѓа со 10GB RAM и 5G мрежа

Xiaomi веќе го потврди дизајнот и датата на лансирање на Mi Mix 3, но од вчера компанијата почна да објавува..


Неодоливиот дизајн на новиот SUV, BMW X7

Новиот X7 SUB на BMW располага со високо ниво на луксуз, што е очигледно по неговиот дизајн. Сега во моментов го ...


Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS...


Повисока интелигенција: Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm