Новости

Веб верзијата на Скајп усовршена за видео повици

Скајп сака да се докаже дека не заостанува од другите апликации и затоа ја усовршува постојано својата веб верзија...


Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Google за споредба користи база со над 4 милијарди кориснички имиња и лозинки, кои ги собирал во текот на годините...


Google се откажува од Chromecast Audio

Google соопшти дека повеќе нема да лансира нови верзии на аудио конекторот Chromecast audio бидејќи на пазарот и нема голема потреба веќе...


Chromium ќе биде новата замена за неуспешниот Microsoft Edge!?

Microsoft Edge беше креиран со најновите веб технологии, со цел да биде компатибилен со сите современи ...


Google Chrome ќе има систем за Explore на Android

Google Chrome моблната апликација за Android наскоро ќе додаде нов систем Explore за пронаоѓање на корисни елементи од интернет сферата...


Како и кога да го гледате денес настанот на Apple 2018 iPhone

Apple ќе го одржи најголемиот настан во годинава денеска. Како што рековме, очекуваме три нови iPhone...


Ако го користите Stylish на Chrome или Firefox, можно е да сте хакирани

Голема е веројатноста за историјата од сурфањето од сите корисници на Google Chrome и Mozzila Firefox да е ...


Резултати на Microsoft покажуваат дека Edge е најдобар прелистувач

Microsoft тврди дека со користењето на неговиот Edge прелистувач, ќе направите батеријата на лаптопот да ви трае...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Google Chrome машински ќе го подобрува автоматското блокирање видеа

Google ќе овозможи блокирање на видеата што автоматски се плејуваат на прелистувачот Chrome, а сето ова ќе се прави машински преку...


Google Chrome добива нов дизајн на табовите

Google Chrome наскоро ќе биде редизајниран по теркот на "Material Design Refresh", по кој ќе биде редизајниран и Gmail


Наскоро ќе може да се логирате во Firefox, Chrome и Edge без лозинки

Лесно логирање на Facebook, Gmail и сите кориснички сметки само со отпечаток од вашиот прст или пак USB токен за максимална безбедност


Google Chrome ќе ви го олесни користењето на десктоп

Интернет прелистувачо Google Chrome ќе им го олесни користењето на емоџи на сите корисници кога е во прашање декстоп активностите на...


Lenovo 100e Chromebook на MWC: Цврст и неуништив лаптоп

Lenovo за Mobile World Congress докажа дека не се врти се околу смартфоните, кој настапи со таблети и лаптопи. Новиот модел на...


Android корисниците ќе може да праќаат СМС од прелистувачите

СМС порано беше единствен начин за масовна комуникација меѓу луѓето, но сега се користат чет сервиси на интернет. Сепак, СМС останува...


Chrome 64 за Android ќе ве спаси од отворање поп-ап табови

Новиот Chrome 64 за Android ќе има еден куп новитети меѓу кои и опцијата за блокирање на сајтови кои отвораат поп-ап веб страници во нови...


Google Play Store поддршката доаѓа за нови Chromebooks

Google продолжува со напорите да овозможи работа со апликациите, сервисите и игрите во PlayStore за Google Chromebook таблетите и на таа...


Google Chrome е пред пораз на смартфон - Кој ќе биде нов владетел?

Мобилниот интернет прелистувач Google Chrome е пред пораз на смартфон платформата со оглед на се поголема популарност на интернет...


Популарна екстензија за Chrome ги искористува корисниците

Рударењето на криптовалути стана многу привлечна работа, па некои одлучија да ги искористат туѓите компјутери, наместо своите....


Google Chrome 63: Еве што има новиот прелистувач

Google Chrome е уште најпопуларен интернет прелистувач на светот и како таков непишана обврска дека постојано ќе креира ...


Chrome Cleanup е новата алатка за чистење од екстензии

Google Chrome има нова и моќна опција што ве штити од вируси, која ги препознава подесувањата на основниот систем за пребарување. Причина...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm