Новости

Microsoft замислен со Windows 95 Mobile за мобилна телефонија

Nokia телефоните се појавија прво на Microsoft мобилните оперативни системи, но не траеше долго. Со...


Microsoft развива смарт звучник

Microsoft ќе се испроба во новата пазарна категорија на смарт звучници со сопствен производ за кој сега се појави првите неофицијални...


Microsoft ќе блокира „несоодветни содржини“ на своите сервиси

Microsoft ќе ги чисти своите сервиси од секаков вид на несоодветна содржина и говор. Тоа подразбира ...


Skype стана „попаметен“ благодарение на Cortana

Microsoft кој ги поседува двете атрактивни апликации Cortana и Skype направи голем чекор за нивна интеграција, па така сега додека се...


Со новиот Windows 10 есенва доаѓа Paint 3D и подобра Cortana

Microsoft со есенската надградба ќе го подобри оперативниот систем со неколку нови алатки. Се разбира, се повеќе се труди да ги поврзе...


Alexa ќе управува со вашиот дом преку Amazon Echo

Alexa e новиот оперативен систем на Amazon, кој во интеграција со Echo ќе ви бидат од голема полза за управувањето со вашиот дом. Google...


Windows 10 отсега ќе го инсталираме со помош на Cortana!?

Една од најдобрите иновации кај Windows 10 за 2017 година е помош при инсталацијата на оперативниот систем со гласот на Cortana. Тие што...


Xiaomi Mi Mix директно ќе работи со Cortana

Xiaomi го продолжува стратешкото партнерство со Microsoft и таа соработка се гледа и кај новиот Mi Mix смартфон кој доаѓа со однапред...


Лансирана Windows 10 Anniversary надградбата

Microsoft започна со лансирање на Windows 10 Anniversary надградбата која една година од функционира на системот носи неколку новитети и...


Како може да бидете хакирани преку дигиталните асистентки на YouTube

Голем број на корисници на смартфони ја користат YouTube апликацијата за слушање музика и гледање видеа. Со цел да ви помогнеме доколку...


Windows 10 Anniversary - 3 недели рок за надградба

Сите корисници имаат рок до 29 јули да ги обноват оперативните системи со Windows 10 бесплатно, затоа што надградбата после таа дата ќе...


И Windows 10 Mobile Anniversary доаѓа на 2 август

Надградбата на Windows 10 Mobile Anniversary наменета за мобилните уреди исто така ќе пристигне на 2 август со што полека се кристализира...


Cortana за Android ја врати главната гласовна команда

Microsoft лансираше нова верзија на асистентката Cortana со тоа што ја врати главната гласовна функција која се активира со командата Hey...


Microsoft со масовна надградба нa Windows 10 - топ новитети

Microsoft ја лансираше најновата и досега најголема надградба за десктоп верзијата на оперативниот систем Windows 10 која добива еден куп...


„Hey Cortana“ ќе се вгради и во Android

Ако не знаете, изговарањето на "Hey Cortana" ја активира гласовната аситентка...


Windows 10 воведува испраќање СМС преку десктоп

Windows 10 ќе им овозможи на корисниците испраќање на пораки преку десктоп...


Apple ја турка Siri чекор напред од конкуренцијата

Apple ја купи британската компанија VocalIQ...


Windows 10 - Solitaire се наплаќа со тактика

Microsoft сепак знае како да си ја поврати инвестицијата...


Што му фали на Windows 10 во Македонија?

Се уште не знаеме зошто Cortana не функционира во Македонија...


Дојде и тој ден, пристигна Windows 10

Новата верзија е достапна за компјутери и таблети, а до крајот на годината и за мобилните уреди...


Microsoft Surface Pro 4 за октомвриска револуција

Microsoft го подготвува најсилниот Surface таблет од четвртата генерација кој треба да пристигне во октомври, а најголем адут покрај во...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm