Новости

Apple ги забрани апликациите што копаат криптовалути

Apple воведе забрана во App Store со која ги отстрани сите апликации кои овозможуваат копање на криптовалути преку блокчејн технологијата...


Бил Гејтс и Ворен Бафет никогаш не би вложувале во Биткоин!

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс и кралот на берзата, Ворен Бафет, ја негираат вредноста и големината на биткоинот...


Крипто-социјална мрежа привлекува корисници со плаќање

Крипто-социјална мрежа Minds е првата која им плаќа на своите корисници за времето поминато на платформата, односно за нивните...


Тренд со bitcoin милионерите за купување Lamborghini

Многу луѓе станаа милионери од криптовалутата bitcoin, која моментално не е во завидна позиција, но сепак ...


Huawei ќе прави смартфон за генерирање на криптовалути

Пазарот со крипто-валутите реализираше енормно висок раст од 1500% во последната година. Сега вреди повеќе ...


Џек Дорси од Twitter: Светот ќе користи само Биткоин

Џек Дорси, основачот и директорот на социјалната мрежа Twitter, е убеден дека за десетина години ќе се користат само дигиталните...


Дали и Twitter ќе ги забрани криптовалутите?

Социјалната мрежа за микро објави Twitter е под притисок да го следи примерот на Facebook и Google и да воведе забрана за рекламирање на...


Најголемата серија на грабежи за рударење на биткоини

Биткоин лудилото поттикнува многу грабежи за рударење на криптовалутите и брза заработка. Луѓето се спремни на многу нешта...


Бил Гејтс смета дека криптовалутите се премногу опасни

Бил Гејтс предупредува за опасното влијание на криптовалутите. Тој вели дека „криптовалутите убиваат луѓе и тоа во директна смисла...


Компјутерите на Tesla Inc биле злоупотребени за рударење криптовалути!?

Tesla Inc. потврди дека биле хакирани компјутерите на компанијата и биле злоупотребени за рударење на криптовалути. Добро...


Криминалците киднапираат богаташи и бараат биткоини за откупнина

Криптовалутите и биткоините станаа најбараната роба кај криминалците, затоа што не може да се утврди потеклото кога ги трошит...


Нема зима за криптовалутите во Швајцарија

Швајцарија како еден од најважните економски центри во светот не планира да ги суспендира криптовалутите, напротив ќе создаде позитивна...


Вредноста на биткоин двојно ќе се зголеми во 2018!?

Вредноста на биткоин во наредните 6 месеци двојно ќе се зголеми и ќе достигне неверојатни финансиски врвови, на коишто беше...


Се враќа ли Биткоинот на голема врата?

Дали биткоинот по очајниот пад на вредноста се враќа на голема врата меѓу инвеститорите во криптовалути? ако се гледаат последните...


Хакирани страници на државни институции за рударење на монеро

Официјални страници на државни институции во САД и Велика Британија биле заразени со злонамерен софтвер за рударење...


Биткоин почна да паѓа, загуба од 120 милијарди долари за 1 ден

Многу лош старт имаше крипто-валутата годинава, која не запира со падот уште кога почна со надолна линија. Вредноста на биткоин...


Биткоин падна со вредноста на 9.000 долари

Вредноста на Биткоинот се намали за 10%. Ова е најниска вредност, која би можела да се спореди со онаа од крајот на месец ноември...


Facebook ќе ги забрани рекламите со криптовалути и Биткоин

Facebook ќе ги забрани сите реклами со криптовалути и Биткоин со цел да ги спречи луѓето да рекламираат „финансиски производи и...


Ерик Финман (19) е крипто-милионер што сака да започне со нова валута

Растот на криптовалутите направи мултимилионери од некои луѓе преку ноќ. Некои од овие нови милионери се уште се на факултет ...


50 Cent заработил милиони од биткоини што заборавил дека ги купил

Благодарение на енормниот раст на биткоин, најпрвите вложувачи станаа милионери, но оние што вложуваат во оваа криптовалута...


Стив Вознијак ги продал сите биткоини што ги има

Стивен Вознијак купувал биткоини чисто за да експериментира и да го испита теренот. Еден од основачите на Apple вели дека купил биткоини...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm