Новости

Таен девелоперски код за iOS објавен и отстранет експресно

Никој не знае од каде дошол, но таен код што се наоѓа во сите уреди на Apple го пронајде својот пат до пошироката јавност...


Слики од седиштето на Apple вредно 5 милијарди долари

Вработените во Apple почнаа полека да се вселуваат во новото седиште на компанијата, кое вреди неверојатни 5 милијарди долари...


Напредокот на „вселенскиот брод“ Apple Park

Комплексот во Купертин, Калифорнија, не е целосно изграден и се чини дека градбата ќе биде наскоро готова...


iPhone ќе почне да опаѓа од 2017 год.

Аналитичката компанија IDC вели дека за 100 години пазарот на користени смартфони тројно ќе се зголеми. Тоа значи дека Apple нема да може...


Прв пат Apple забележува годишен пад на приходи

Apple вчера објави дека во ова тримесечје продал 45,5 милиони iPhone модели, што е за малку повеќе од 44,8 милиони што се очекуваше од...


Ситно одбројуваме до iPhone 7 и 7 Plus

Утре, на 7 септември, доаѓаат новите ѕверови на Apple, од кои корисниците очекуваат неколку новитети, како на пример новото искуство со...


iPhone 7 (Plus) - седмицата официјално доаѓа на 7 (седми) септември!

Се нагодуваше дека наредните нови модели на Apple ќе бидат лансирани на 7 септември 2016 година. Така и излезе, компанијата од Купертин...


Екраните на iPhone 6 и 6 Plus не реагираат на допир!?

Корисниците на iPhone 6 и iPhone 6 Plus се жалат од проблеми со дисплеите, кои многу често не реагирале на допир...


Apple ја местел цената на iPhone во Русија?!

Руското анти-монополско законодавство го обвинува Apple дека учествувал во местењето на малопродажните цени на iPhone. Компанијата од...


Apple подготвува 4-инчен iPhone за пролетта

5-инчи веќе се претвори во стандардна големина на дисплеј, па затоа Apple покрај новиот iPhone 7 што треба да дојде голем дисплеј есента...


iOS 9.2 - внесете „lardass“ за да видите што ќе се појави

Опцијата за автоматска поправка на текст (autocorrect) ја има на секој смартфон, а корисниците на iPhone забележале дека со поправањето...


Apple-овиот спејсшатл напредува со полна пареа

Напосредно пред да замине Стив Џобс се појави последен пат најавувајќи го проектот со огромниот објект...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm