Новости

Google Assistant конечно профункционира на Lollipop уреди

Google лансираше нова верзија на гласовниот дигитален смарт асистент Google Assistant кој сега конечно профункционира и на мобилни уреди...


Alibaba ќе му се спротистави на Amazon со смарт асистент

Кинескиот онлајн гигант Alibaba наскоро ќе лансира свој смарт асистент со кој ќе му се спротистави на конкурентот Amazon на глобално...


Google Assistant за iPhone веќе е достапен за симнување

Google како што се очекуваше на годинешната i/o конференција го престави Google  Assistant наменет за iPhone кој ќе ги има речиси истите...


Samsung стартува со лансирањето на Bixby

Samsung Mobile кога прв пат го прикажа новиот Galaxy S8 сеуште го немаше целосно подготвено новиот гласовен асистент Bixby кој се базира...


Samsung до вечноста со Galaxy S8 и смарт асистентот Bixby

Samsung целосно го регистрираше новиот виртуелен смарт асистент Bixby кој ќе има лого со стилизирана Б буква која асоцира на знакчето на...


Adobe: Уредување на фотографии со помош на дигитален асистент!

Гласовните асистенти не се новитет, туку стандард. Се почесто може да ги најдеме на нашите смартфони, таблети и компјутери. Android и iOS...


Huawei се договори со Amazon - Mate 9 е првиот смартфон со Alexa вештачката интелегенција

Huawei постигна договор со Amazon за користење на новиот дигитален асистент Alexa во кој има вградено вештачка интелегенција и се користи...


Windows 10 отсега ќе го инсталираме со помош на Cortana!?

Една од најдобрите иновации кај Windows 10 за 2017 година е помош при инсталацијата на оперативниот систем со гласот на Cortana. Тие што...


Yahoo лансираше Ботови за помош на Android и iOs

Yahoo ја лансираше новата мобилна апликација Bots наменета за платформите Android и iOs која преку ботови ќе им помага на корисниците...


Сите се срамат да ја користат Siri во јавност

Популарниот филм „Таа“ во кој Хоакин Феникс се вљубува во својот персонален дигитален асистент изгледа се уште ќе остане во класата...


Cortana ќе ви ги доставува нотификациите од Android на десктоп

Microsoft најави значаен новитет кај апликацијата Cortana која наскоро ќе може подетално да ги следи и доставува нотификациите за...


Facebook M асистентот ќе се интегрира во WhatsApp !?

WhatsApp неодамна објави дека целосно ќе ја укине годишната претплата од 1 долар со што се поставува прашањето како компанијата ќе...


Новата Facebook асистентка ќе се вика како секретарката на Бонд

Интересно е тоа што новата дигитална асистентка на Facebook ќе се вика Moneypenny...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm