Новости

Доведена во прашање надградбата на Honor 8 со Android Oreo

Honor суб-брендот на Huawei испраќа нејасни пораки во однос на прашањето дали смартфонот Honor 8 ќе добие надградба на софтверот со...


Духот на ZUK ќе продолжи со Lenovo Z3

Поранешен менаџер на ZUK суб-брендот на Lenovo на социјалните мрежи откри слика од нов смартфон кој треба да пристигне наскоро.


Sony Xperia XZ Pro доаѓа со огромна моќ

Sony Mobile планира атрактивна промоција на MWC 2018 саемот во Барселона со неколку адути меѓу кои најмоќен ќе биде претстојниот премиум...


Новата надградба на Windows 10: Quiet Hours режим и InPrivate

Windows 10 воведува новитети, кои на корисниците ќе им го олеснат искуството со персоналните компјутери. Најновата надградба Insider...


Moto E5 ќе биде прв на Motorola со скенер на задната страна

Moto E5 како главен смартфон на Motorola во средната класа ќе биде најверојатно првиот на овој мобилен бренд со скенер за отпечатоци на...


Кога ќе пристигнат Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus?

Според нови инфомации кои се откриени од компаниите за изработка на маски, се очекува претстојните премиум смартфони Galaxy S9 и Galaxy...


Кинезите ќе го истражуваат Apple за скандалот со перформансите

Организацијата на потрошувачи Shanghai Consumer Council од Кина ќе побара од Apple дополнителни информации од Apple за скандалот со...


Може ли Galaxy S6 да стигне до Android Oreo?

Речиси никогаш во Android светот не се обезбедува трајна и долгорочна софтверска поддршка со најновите надградби, но исклучок од оваа...


Asus ZenFone Max Plus: Голем дисплеј, моќна батерија и ниска цена

Asus ZenFone Max Plus беше најавен на CES со 5,7 инчен дисплеј и резолуција од 2160x1080 пиксели, Mediatek MT6750T 8 јадрен процесор...


Skype воведува енкрипција за зголемена безбедност

Не можевме да поверуваме дека Skype, како сериозна апликација, досега немаше воведено енкрипција на разговорите. Skype како ...


Марк Цукерберг изгуби 3 милијарди долари поради News Feed

Одлуката на Марк Цукерберг за Facebook да се врати на старото издание, го чинеше 3,3 милијарди долари, што е пад од 4,4%. Односно...


YouTube напредува со Dark Mode за смартфон

YouTube апликацијата за смартфон наскоро ќе биде надградена со целосна примена на Dark Mode што ќе им овозможи на корисниците да го...


dbrand ги нарече ѓубре Nokia Android смартфоните

Производителот на заштини маски dbrand упати навредлива провокација кон новите Android Nokia смартфони на Twitter. Тие беа запрашани дали...


Каков капацитет на батерија ќе имаат Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus?

Благодарение на податоците кои ги откри бразилската комуникациска агенција ANATEL се дознава и батерискиот капацитет на претстојните...


Дали Apple ги успорува и iPad таблетите?

Откако се дозна дека Apple преку софтверски надградби ги успорува перформансите на iPhone смартфоните со застарена батерија која не...


LG G7 ќе биде развиен од нула

LG Mobile најверојатно ќе го прекине досегашниот проект за развој на LG G7 туку ќе почне да го развива од почеток и од нула.


HTC 10 има проблеми со Oreo надградбата

HTC е принуден да ја стопира надградбата со последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo наменета за скапиот смартфон HTC...


Facebook: 500 работници прегледуваат по милијарда постови

Facebook за прв пат ја отвори вратата од центарот за бришење содржини во Есен, Германија. Зградата е на пет спрата и таму работат 500...


HTC: Vive Pro VR е врвниот виртуелен уред на пазарот

HTC го претстави својот најнов Vive VR уред со наставка Pro, затоа што се смета за најмоќниот VR уред на масовниот пазар. Има OLED...


Samsung: Смартфон со 7-инчен дисплеј на превиткување

Samsung веќе одамна го промовира концептот на смартфон со превиткување, па конечно реши да го претстави пред јавноста. На CES 2018...


Facebook веќе нема да биде ист, како ќе изгледа News Feed

Минатата година со Facebook беше одбележана со скандали, лажни вести, говор на омраза и злоставување. Затоа Марк Цукерберг изјави дека во...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)