Новости

Што ќе донесе солидниот Moto G6?

Moto G6 повторно се појави на бенчмарк тест сајтовите, овој пат на Geekbench каде е демонстриран неговиот осум-јадрен Snapdragon 625...


Huawei прави нов смартфон за уживање

Huawei работи на нов смартфон од Enjoy серијата кој ќе биде најатрактивен досега со 6 инчен Full View дисплеј, дуо главна камера и моќен...


LG Mobile ќе го чека летото за следниот моќен смартфон

LG Mobile дури во текот на летото ќе го лансира својот следен моќен премиум смартфон што значи дека ќе ги пропушти сите наредни важни...


Ова е првата слика од Nokia 7 Plus

HMD Global подготвува одличен смартфон за средната класа со осум-јадрен Snapdragon 660 процесор, 3 GB RAM, Full Display со 18:9 размер и...


Nokia 9 веќе има функционален прототип

Nokia 9 е еден од подолго очекуваните смартфони на HMD Global во премиум класата со оглед на тоа што се очекува да понуди многу моќен...


Asus Zenfone 5 Lite ветува многу

Претстојниот поевтин Asus Zenfone 5 Lite ветува многу бидејќи како основен смартфон во новата серија на Asus ќе има пониска цена, но...


Наскоро нов Huawei Honor со четири камери

Honor суб-брендот на Huawei подготвува нов екстра смартфон кој ќе има четири камери, однос дуо камера сетап како на предната страна за...


Познати речиси сите детали за Alcatel 3V

Alcatel годинава планира да ја поедностави својата понуда со фокус на помал број смартфони, но со поголем квалитет и доста прифатливи...


Фото: Фантастичниот Samsung Galaxy A8 (2018) официјално во Македонија

Samsung Mobile ја стартуваше глобалната промоција на новиот супер смартфон Galaxy A8 (2018) кој нуди голем број на адути во високата...


Sony Xperia XZ Pro доаѓа со огромна моќ

Sony Mobile планира атрактивна промоција на MWC 2018 саемот во Барселона со неколку адути меѓу кои најмоќен ќе биде претстојниот премиум...


Прва слика од LG G7 открива супер тенки рамки

Прва слика која протече од наводен прототип на LG G7 открива дека новиот супер смартфон ќе има многу тенка рамка околу екранот кој за...


Alcatel 5 ќе биде смартфон за чиста „петка“

Alcatel наскоро ќе го лансира својот нов премиум смартфон кој овој пат ќе располага со голема моќ и на тој начин овој бренд под кинеска...


Lenovo K320t е најинтересниот евтин смартфон

Lenovo K320t е нов смартфон за азискиот пазар каде најпрво ќе се продава со многу интересн сетап како еден од најевтините мобилни уреди...


Потврдено: Nokia 9 ќе има дуо селфи камера

HMD Global е се поблиску до лансирање на нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 за кого се предвидени и најквалитетните компоненти....


Samsung го најави Galaxy A8 смартфонот од следната генерација

Samsung го најави новиот Galaxy A8 смартфон од следната 2018 генерација со што уште сега на почетокот на празничната сезона ќе им се...


Huawei Enjoy 7S пристигна пред празниците

Huawei го засили темпото на промоција на нови смартфони во идеално време пред почетокот на празничната сезона со повеќе модели кои...


Еван Блас откри први детали за Huawei Enjoy 7s

Секогаш прецизниот „ликстер“ Еван Блас открива први детали за претстојниот квалитетен смартфон Huawei Enjoy 7s кој официјално ќе биде...


Huawei Honor View 10 наскоро и во Европа

Honor View 10 e вистински знаменосец на мобилниот гигант Huawei кој по најавата на кинескиот пазар, на почетокот на јануари околу...


Фото: Nokia 9 ќе изгледа фантастично

Претстојниот премиум смартфон на HMD Global ќе биде Nokia 9 што е досега добро познато на јавноста, но малку беше јасно како ќе изгледа...


Huawei Honor V10 наскоро со нова верзија - Во што е разликата?

На сајтот на кинеската телекомуникациска агенција TENAA откриена е нова верзија на смартфонот Huawei Honor V10 која ќе има една клучна...


Huawei NOVA 3 ќе пристигне порано од очекуваното

Постои голема можност Huawei да лансира нов смартфон од популарниот NOVA бренд кој освои многу фанови во пост-пејд сегментот со...





 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus