Новости

Huawei NOVA 3 ќе пристигне порано од очекуваното

Постои голема можност Huawei да лансира нов смартфон од популарниот NOVA бренд кој освои многу фанови во пост-пејд сегментот со...


И TP-Link прави екстра смартфон

Компанијата TP-Link која е многу повеќе позната по своите рутери реши да лансира свој екстра смартфон со најмодерни елементи слични на...


Откриено и кога пристигнува OnePlus 5T

OnePlus со малку труд успеа да крене големо внимание како од фановите така и од мобилната индустрија за нивниот претстоен супер...


OnePlus 5T ќе ја има најмоќната дуо камера

OnePlus 5T очигледно ќе биде смартфон кој ќе привлече големо внимание бидејќи малиот кинески стартап подготвува големо изненадување. 


HTC U11 ќе има и трета мистериозна верзија

Досега се проширија многу информации за двете дополнителни верзии на премиум уредот HTC U11 со Plus моделот кој ќе биде помоќен, како и...


Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Huawei Consumer Business Group денес го претстави HUAWEI Mate 10 lite, нов паметен телефон кој нуди неверојатна комбинација на...


Нови детали за солидниот и евтин Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5 веќе е познато дека ќе биде првиот смартфон на кинескиот стартап со екран кој ќе има сразмер од 18:9, а сега со...


Видео: Nokia 9 ќе има прекрасен дизајн

Претстојниот Nokia 9 со кој HMD Global ќе ја заврши годината на успешно враќање на финскиот бренд ќе пристигне со прекрасен дизајн за што...


Honor 7X ќе биде најмоќниот евтин смартфон на Huawei

Huawei ќе приреди големи возбудувања наредниот период со промоцијата на премум серијата Mate 10,  но нема да ги остави со празни раце...


Huawei Mate 10 Pro исплива на површина

Од кинеските ликстери на површина исплива прва слика наводно од Huawei Mate 10 Pro моделот кој ќе биде нешто помоќен и најверојатно со за...


HTC ќе оди на големо со U11 Plus

HTC и натаму привлекува големо внимание со договорот со Google вреден 1,1 милијарди долари, па се чека на нов смартфон кој ќе означи и...


Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно...


Прва слика откри топ дизајн за Nokia 9

HMD Global ќе ја заокружи годинава со нивниот досега најмоќен смартфон Nokia 9 кој ќе треба да покаже дали враќањето на брендот е само...


Samsung Galaxy Note 8 официјално промовиран во Македонија

Samsung Macedonia и официјално го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 пред скопската публика. Пласманот на Samsung...


Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е...


Новите Lenovo K8 смартфони се најевтините со дуо камера

Lenovo направи ново изненадување со тивката промоција на новите Lenovo K8 и Lenovo K8 Plus смартфони кои имаат доста ниски цени кои ќе се...


Xiaomi го претстави поевтиниот Mi A1 благодарение на Google

Xiaomi ја прошири својата гама на смартфони со Mi A1 кој означува старт на нова А серија во средната класа и истиот се карактеризира со...


Samsung Galaxy J7 Plus изненади со метално тело и дуо камера

Samsung Mobile со новиот Samsung Galaxy J7 Plus направи вистинско загревање на средната класа со нудење на уред кој има квалитетно...


Meizu M6 Note доаѓа со блиц со четири светла

За претстојниот евтин фаблет Meizu M6 Note се откриваат нови детали за дуо камерата која покрај два сензора ќе има и LED блиц со четири...


Видео: Хорор реклама за OnePlus 5

OnePlus лансираше многу креативна реклама за OnePlus 5 смартфонот која е инспирирана од хорор филмовите каде негативците секогаш ги...


Lenovo го лансираше најмоќниот K Note досега

Lenovo го лансираше новиот К8 Note кој е најмоќниот фаблет од оваа серија досега благодарение на десет-јадрениот Helio X23 процесор кој...

 
Најнови телефони
 
  • Galaxy J7 Pro
  • Galaxy J7 Prime
  • Galaxy J5 (2017)
  • Galaxy J5 Prime
  • Galaxy J3 (2017)
  • Galaxy J2 (2017)
  • Galaxy J2 Prime
  • Galaxy J2 Pro (2016)
  • Galaxy J2 (2016)
  • Galaxy C7 (2017)