Новости

Nokia 7.1 е одличен во средната класа

HMD Global продолжува со стабилното темпо на лансирање на нови смартфони во секој квартал, а овој пат настапи повторно во средната кон...


Moto G7 ќе биде огромен смартфон

G серијата на Motorola се очекува да го донесе можеби досега најквалитетниот и најмоќен уред. Судејќи според првата протечена слика од...


Nokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Од претстојниот Nokia 7.1 Plus се појави нов визуелен рендер кој открива многу детали за самиот дизајн, па така се дознава дека уредот ќе...


Што ќе понуди Xiaomi Mi 8 Lite?

Xiaomi ќе примени слична тактика како Huawei и од својот најмоќен премиум смартфон Xiaomi Mi 8 претстави и Lite верзија која ќе биде...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...


Xiaomi Mi 8 добива нова посебна верзија за млади

Xiaomi подготвува нова интересна верзија на Xiaomi Mi 8 наречена Youth која според самиот назив сосема е извесно дека ќе биде наменета за...


Каква камера имаат новите iPhone Xs и iPhone Xs Max?

iPhone Xs смартфоните има двојна главна камера составена со RGB сензор во боја од 7 мегапиксели со f/2.2 леќа и Infrared камера со...


Стигна голема потврда за Motorola One

Motorola веќе е добро познато дека ќе настапи со нов смартфон од Android One програмата на Google која овозможува долготрајна софтверска...


Motorola One Power се повеќе се наближува

Motorola One Power е сосема извесно дека наскоро ќе ја доживее официјалната промоција бидејќи веќе ги собра сите сертификати и дозволи, а...


Откриен процесорот на Xiaomi Mi Max 3 Pro

Xiaomi наскоро ќе ја финализира новата Xiaomi Mi Max 3 со дополнителен Pro модел кој треба да понуди за нијанса помоќен хардвер и поголем...


Nokia X5 ќе биде глобално достапен

HMD Global нема долго да го држи неодамна претставениот смартфон Nokia X5 како ексклузива за кинескиот пазар и наскоро ќе биде достапен...


Огромниот Xiaomi Mi Max 3 претставен со одлична цена

Xiaomi го претстави новиот огромен фаблет Xiaomi Mi Max 3 кој доаѓа со 6,9 инчен Full HD+ дисплеј со размер од 18:9 со целосна...


Huawei закажа нова промоција на 24 јули, еве што ќе пристигне

Huawei закажа нова промоција на 24 јули на која според очекувања треба да пристигне новиот квалитетен смартфон Honor 9X кој ќе биде...


Sony Xperia XZ3 ќе има по четири камери

Sony Mobile веќе ги прави првите поголеми чекори за втората фаза на премиум смартфони планирани за годинава во вториот шестмесечен...


Motorola One ќе има стаклено тело

Motorola Mobility со поддршка на Lenovo на 2 август ќе одржи голем промотивен настан на кој се очекува официјално да биде претставен...


Xiaomi откри многу детали за Redmi 6 Pro

Xiaomi покажа доза на нестрпливост пред промоцијата на новиот Redmi 6 Pro, па така предвреме на социјалните мрежи ги откри официјалните...


Што ќе понуди новиот Sony Xperia XZ3?

Sony Mobile ќе ја продолжи долгата пракса на шестмесечни циклуси на надградба на своите премиум смартфони, па така наесен за време на IFA...


Motorola One Power се појави со огромен дисплеј

Motorola One Power најверојатно ќе биде следниот моќен смартфон на Motorola Mobility кој неофицијално се појави со огромен 6.2 инчен...


Key2 е првиот смартфон на BlackBerry со дуо камера

TLC и официјално го претстави новиот премиум смартфон Key2 кој е првиот под брендот на BlackBerry со дуо камера на задната страна со 12...


Се појавија официјалните рендери од HTC U12 +

Познатиот ликстер од evleaks Еван Блас кој има секогаш добри извори блиски до HTC и овој пат успеа предвреме да ги открие првите...


Се појави и интернационалната верзија на Nokia X6

Од вчерапретставениот нов смартфон Nokia X6 се појави нов модел со реден број (TA-1103) за кој се претпоставува дека ќе биде неговата...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm