Новости

Париз го освежи технолошкиот свет со „Honor my world“ и Honor View 20

Honor View 20 доби глобална премиера во Париз, кој остава голем впечаток на прв поглед. На предната страна...


Xiaomi MIX Flex и MIX Flex се револуционерните уреди што ќе направат пресврт на пазарот на смартфони

Xiaomi прикажа занимлив концепт на уред, што има голем екран и се употребува како таблет, но рабовите /....


Motorola најавува евент за 7 февруари, изгледа дека го открива Moto G7

Motorola почна да праќа покани за евентот што ќе го одржи на 7 февруари во Бразил, на кој најверојатно Moto G7...


Samsung Galaxy S10+ ќе биде со ѕверски добри перформанси!

Samsung Galaxy S10+ верзијата можеби ќе се нарекува и Samsung Galaxy S10 Pro, се уште не е потврдено. Знаеме....


На видик е Android 9.0 смартфон со масивна лизгачка QWERTY тастатура

Продуктот што досега не успеа никој да го креира како што треба е планиран за да излезе во првата четвртина....


iPhone XR 2 ќе биде последен смартфон на Apple со LCD

iPhone XR 2 смартфонот ќе биде последниот на Apple со LCD технологија на дисплејот. Според прогнозите Apple во 2020 година целосно ќе се...


Познати цените на најевтиниот и најскапиот Samsung Galaxy S10 во Европа

За трите Samsung Galaxy S10 смартфони познати се речиси сите детали за хардверот, спецификациите и дизајнот па сега на ред е да се...


Новиот Samsung Exynos 7 со премиум алатки за средната класа

Samsung го најави својот нов Exynos 7 Series процесор, специјално дизајниран за да овозможи премиум алатки....


Huawei официјално со P Smart 2019 во Македонија

Huawei официјално и пред македонската јавност го претстави новиот квалитетен модел од високата средна класа P Smart 2019 кој од неодамна...


Какви новитети воведе Telegram?

Telegram, една од најдобрите мобилни апликации за тајна комуникација, воведе серија на новите кои ги подобруваат услугите, особено во...


Microsoft Edge стартува војна со Fake вестите

Интернет прелистувачот Microsoft Edge стартува војна против лажните вести преку новата алатка News Guard која сега е достапна глобално на...


Кинеските 5G смартфони ќе бидат само 65 евра поскапи

Групацијата на кинески производители на смартфони направи одлична формула според која ќе се прави цената на новите 5G смартфони и тоа е...


Samsung ќе направи за смартфоните од средна класа да бидат поевтини

Samsung ќе преземе мерки за во иднина да ги намали цените на своите смартфони од средна класа...


WhatsApp на глобално ниво против лажни вести

WhatsApp потврди дека на глобално ниво ги лансира посебните ограничувања на пораките со кои треба да се спречи брзо ширење на линкови со...


Facebook се наоѓа пред рекордна казна

Facebook најверојатно ќе се соочи со досега рекордна казна која ќе му биде изречена од страна на Федералната комисија за трговија на САД...


Samsung Galaxy S10 X ќе има 5G и лудо моќен хардвер

Samsung Galaxy S10 X ќе биде моделот на Samsung со 5G и лудо моќен хардвер кој ќе донесе значителни подобрувања на перформансите....


Apple го враќа iPhone SE во продажба

Apple реши да го врати во продажба постариот модел iPhone SE кој е последниот од ерата со мал 4 инчен екран лансиран уште во 2016 година...


Facebook открива дека работи на новиот проект LOL, за да привлече тинејџери

"LOL" моментално е во бета тестирање, па уште не е јасно дали само ќе биде додаток во Facebook...


Tesla Inc. ги намалува вработените за да заштеди

Бројот на вработени во Tesla Inc. ќе се намали за 7%, а тоа е предзнак само дека компанијата ќе има големи ....


Galaxy A8 (2018) и Galaxy A9 (2018) наскоро со Android Pie

Samsung Mobile ги започна тестовите за новата софтверска надградба за моделите Galaxy A8 (2018) и Galaxy A9 (2018) кои наскоро ќе го...


Pocophone F1 ќе снима забавена снимка од 960 fps

Pocophone F1 е еден од смартфоните со најдобра камера на пазарот, супер моќен хардвер и неверојатно ниска цена. Сега Pocophone F1 станува...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm