Новости

Apple ги споделува најдобрите видео-шотови со iPhone

Смартфоните на Apple се дефинитивно неверојатни, а смартфон камерата не можеш да ја цениш се додека не....


Instagram ќе го крие бројот на лајкови

Социјалната мрежа Instagram подготвува нов тест со кој ќе го крие бројот на лајкови поставени на објавите. Лајковите би им биле достапни...


Apple повторно ќе има слаба продажба на iPhone

Податоците на повеќе аналитички куќи укажуваат дека Apple повторно ќе има слаба продажба на iPhone смартфони која ќе биде под очекувањата...


Sony Xperia 1 со одлична најава за тројната камера

Sony Mobile се подготвува за пласман на досега нивниот најквалитетен смартфон кога е во прашање камерата со дури три сензори.


Samsung Galaxy S10 доби нов Night mode

Samsung Galaxy S10 доби нова надградба на софтверот на камерата со што е воведен Night mode како дополнителен режим на сликање идален за...


Uber воведува опција за оставање бакшиш преку апликацијата

Оставањето на бакшиш преку оваа апликација ќе биде возможно исклучиво за плаќање со картички.


Apple нема да се откаже од евтиниот iPhone XE

Изгледа дека Apple не се откажува од идејата за евтин телефон со помал екран, при што следната ....


Ubisoft нуди половина милион евра и експертиза за обнова на Нотр Дам

Креативците од Ubisoft поминале две години проучувајќи ја катедралата Нотр Дам за потребите на видео играта ....


Apple ви демонстрира неколку начини како да ракувате со iPad Pro

Apple лансираше неколку нови видеа, овозможувајќи им на корисниците што може да направат со iPad Pro. Најновите верзии...


Huawei подготвува и 5G верзија на Mate 20 X

China Mobile извести дека во уредите кои ќе имаат поддршка за новата 5G мобилна мрежа ќе биде и најновиот смартфон Huawei Mate 20 X кој...


Samsung Galaxy Fold прогласен за безбеден за очите

Samsung Galaxy Fold по направените регуларни тестови доби сертификат со кој е прогласен за целосно безбеден за очите на корисниците, а...


Apple догодина ќе лансира iPhone Lite

Apple размислува догодина да лансира помал и поевтин IPhone Lite кој ќе има 4,7 инчен дисплеј и со тоа да им се обрати на корисниците кои...


Смартфоните од ден на ден стануваат се повеќе паметни

Вештачката интелигенција помага за смартфоните да станат уште попаметни, а нивното користење уште поедностав....но


Samsung ги откри Galaxy A60 и A40s: Дупка во дисплејот за селфи камерата

Samsung продолжува со проширувањето на Galaxy A серијата, со тоа што ги откри A60, и A40s, покрај Galaxy A80, и A70 моделите. Galaxy A60...


Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica камера на Huawei P30 Pro

За мобилната фотографија не е тајна дека P серијата од Huawei веќе неколку години поставува стандарди во оваа област. Со појавата на...


Ви делува ли страшно ова видео од Boston Dynamics?

На кого му треба влечна служба, кога би била потребна глутница од роботски песови. Така накратко би можеле....


Facebook без одобрување „украл“ контакти од именикот на 1,5 милиони Facebook корисници

Експертите за компјутерска безбедност ја осудиле праксата на Facebook, особено затоа што ги вчитувале контактите ....


Хакерите се одмаздија поради укинувањето на азилот за Џулијан Асанж

Еквадорското министерство за информации и комуникациска технологија соопштува дека после апсот на ....


Играта Assasin's Creed Unity може да помогне во реставрирањето на Нотар Дам

Креаторката на нивоата во Assasin's Creed Unity од Ubisoft, Каролин Мус, поминала две години одбележувајќи ги....


LG го одложува V50 ThinQ 5G, му потреба повеќе време за хардверот

Првиот 5G смартфон на LG, V50 ThinQ 5G требаше да дебитира во Јужна Кореја на 19 април. LG најави дека....


Полска не е подготвена да ја прекине опремата на Huawei

Huawei сепак нема целосно да биде исклучен од опремата за инфраструктурата на Полска за 5G технологија....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm