Новости

Moto G7 Power ќе добие импресивна батерија од 5,000mAh!

Motorola ја спрема новата линија на смартфони од средната класа, но нема да биде откриена се до следната ....


Samsung Galaxy Watch доби сертификат од FCC

Престојниот модел на Samsung Galaxy Watch ќе работи со Tizen 4.0 оперативен систем, нема да биде Wear OS. FCC...


Nokia ќе прави нов евтин Bravo смартфон

HMD Global подготвува нов евтин смартфон за корисниците со ограничен буџет кој сега е откриен преку агенцијата FCC со кодното име Bravo.


Samsung Gear S4 сертифициран од ECC пред IFA

Samsung Galaxy Note 9 и Galaxy Tab S4 беа сертифицирани од FCC, а сега и Gear S4 доби сертификат...


BlackBerry Key2 доби сертификат, лансирањето наскоро

BlackBerry Key2 доби сертификат од Wi-Fi алијансата со што успешно го заврши процесот на собирање на дозволи. Тоа значи дека сосема е...


LG Q7 доби сертификат, промоцијата следи наскоро

LG Mobile преку американската агенција за комуникации FCC го доби неопходниот сертификат за претстојниот смартфон LG Q7 кој ќе служи како...


Samsung Galaxy J6 е откриен со 18:9 дисплеј

Претстојниот ценовно прифатлив модел на Samsung – Galaxy J6 – доби FCC сертификат, што значи дека...


Nokia 1 доби серификат, подготвен за пласман

HMD Global ја обезбеди сертификацијата на претстојниот мал и евтин смартфон Nokia 1 кој доби одобрение од американската Федерална...


Sony во последен момент се предомисли за новиот Xperia

Според документацијата која е откриена преку каналите на FCC се дознава дека Sony Mobile во последен момент донел одлука да ја повлече...


Samsung Galaxy J5 Prime (2017) веќе е сертфициран

Samsung одлично напредува со производството на новиот Galaxy J5 Prime смартфон од 2017 генерацијата, а доказ за тоа е и сертификатот кој...


Apple стартува со тестирање на 5G конекција

Apple доби дозвола од американската Федерална комисија за комуникации за тестирање на 5G конекција за нивното седиште во Калифорнија....


Протече прва слика од Alcatel Idol 5, ова се деталите

Alcatel поднел барање за одобрување на нивниот претстоен смартфон Alcatel Idol 5 од американската Федерална комисија за комуникации, па...


Samsung подготвува нова 360 камера

Samsung планира наскоро да лансира нов модел на Gear 360 камерата која има широка леќа која опфаќа голем агол, а исто така има...


Google Glass не се мртви - новиот модел смарт наочари

Новата генерација на Google Glass смарт наочари навистина постои, а тоа го потврдува и патентот што Google го предал до Федералната...


Доаѓа нов модел на LG G4 со безжично полнење

LG Mobile регистрираше нов модел на LG G4 преку американската агенција FCC за кој се открива само дека ќе располага со нов метод на...


Историски ден за интернетот, изгласана нет неутралноста

Федералната комисија за комуникации на САД со историското гласање од 3-2 подржано од демократите соопшти дека ќе го промени начинот на...


Крај на интернетот каков што го знаеме

Американската комисија за комуникации донесе тешка одлука со која се става крај на принципот на користење на интернет неутралноста,...


Asus подготвува нов евтин таблет

На интернет сајтот на Американската комисија за комуникации е откриен нов евтин таблет на Asus кој ќе има големина на екранот од 7 инчи...


Sony Xperia Sirius ги помина тестовите наскоро на пазарот

Американската федерална комисија за комуникации дала одобрување на новиот премиум смартфон на Sony кој низ јавноста се пренесува под...


Третиот смартчасовник на Sony е на пат

Sony Mobile до сега успешно криеше од јавноста дека подготвува нов паметен часовник кој ќе биде вкупно трет во серија, а тајната е...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm