Новости

Најмоќните Apple таблети со различни екрани

Двата нови модела на iPad Pro се најмоќните таблети кои досега Apple ги имал. Располагаат со тенки рабови околу...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Apple ги најавува новите iPhone витези за 12 септември!

Сигурни сме дека сега сите ја резервираа датата 12 септември за новите iPhone модели на Apple. Apple официјално...


Видео открива како би можеле да изгледаат новите iPhone-и

Се очекува дека Apple во септември ќе претстават 3 нови телефони и тоа е нешто со што многу извори...


iPhone X не може да го постигне рекордот на iPhone 6, 7 и 8

Apple не може да ја зголеми продажбата на јубилениот смартфон, а рекордот по продажба на iPhone 6...


Snapchat ќе ја користи TrueDepth камерата кај iPhone X за подобри живи филтри

Snapchat филтрите отсега ќе изгледаат многу подобро на iPhone X отколку кај другите телефони


FBI ќе го отклучува iPhone X на починати лица со Face ID

FBI постои голема веројатност наскоро да го отклучува iPhone X смартфонот на починати лица за истрагите кои ги води преку Face ID...


Најмалиот иден iPhone X ќе биде поевтин од претходниот модел

Претходно пишувавме дека Apple ќе претстави три модели на iPhone X, за кои протека информации за...


2018: Новите детали за iPhone XL

Аналитичарот Минг Чи-Куо вели дека Apple годинава би можел да претстави три нови iPhone модели, од кои еден ќе има џиновски дисплеј...


Samsung Galaxy S9 со „старомоден“ скенер за отпечатоци

Почетните тестови на претстојниот Samsung Galaxy S9 откриваат дека ќе има „старомоден“ скенер за отпечатоци сместен на задната страна на...


Видео: Хакерите повторно го нападнаа Face ID на iPhone X

Виетнамските хакери од групацијата Bkav повторно прикажаа начин на кој може да се измами Face ID скенерот за лице на iPhone X со прецизно...


iPhone X во 2018: Два скапи модели и еден од средната класа

Во 2018 година доаѓаат три модели на iPhone X. Големините на дисплеите ќе бидат 5,8 инчи и 6,5 инчи, со edge-to-edge OLED дисплеј. Се...


Дали Face ID на iPhone X е навистина безбеден?

Веќе неколку пати пишуваме за иновацијата Face ID на iPhone X, која се смета навистина за револуционерна. Face ID има три-димензионално...


Видео: Хакери го измамија Face ID со евтина маска

Хакерската група Bkav од Виетнам демонстрираше видео на кое се гледа како новиот скенер за детектирање на лице Face ID на супер...


Apple спрема три нови модели: iPhone X ќе добие Plus верзија

По примерот со iPhone X, Apple ќе претстави 3 нови модели на наредниот настан, при што ќе имаме и iPhone X Plus верзија. Аналитичарот од...


Backup од стар iPhone за префрлање податоци на iPhone X

За да ги зачувате вашите податоци од стариот iPhone и да ги префрлите на новиот iPhone X, земете го стариот iPhone => Settings => iCloud...


Конечно iPhone X: Усовршена Face ID технологија и TrueDepth камера

Вчера беше официјално пуштен во продажба iPhone X, телефонот за кого допрва ќе ги образложиме спецификациите со рецензија...


Први импресии за претстојниот модел iPhone X од Стивен Леви

Стивен Леви е првиот човек што го тестираше првиот iPhone пред 10 години, а сега ја има ексклузивната можност да го тестира и јубилениот...


Минг-Чи Куо: Сите модели ќе имаат TrueDepth камера и Touch ID

Apple ги задржа Touch ID сензорите во 2017 година кај Apple iPhone 8 и Apple iPhone 8 Plus. Само јубилејниот модел Apple iPhone X немаше...


Дали следниот iPad Pro ќе го отклучуваме со лицето?

Apple се чини дека постигна голем напредок со TrueDepth камерата на iPhone X која ја овозможува напредната Face ID технологија за...


Android брендовите ќе се насочат кон 3D сензори

Повеќе познати Android брендови ќе го следат трендот кој го наметна Apple и во нивните следни премиум смартфони ќе вметнуваат 3D сензори...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm