Новости

Galaxy S10 ќе го напушти Iris скенерот

Samsung Mobile планира големи иновации за нивниот следен супер смартфон Galaxy S10 кој би требало да биде прв во нивната премиум понуда...


Moto Z3 Play ќе има страничен скенер за отпечатоци

Motorola Mobility наскоро треба да го лансира новиот модуларен смартфон Moto Z3 Play кој според откриената слика од дизајнот ќе понуди...


Samsung ќе дизајнира засек во Galaxy S10

Samsung прави се што може повеќе во дизајнирањето на убав дисплеј за корисниците...


Патент трол ќе го тужи Apple за Touch ID

Патент трол компанијата Firstface ќе го тужи Apple за висока сума на пари тврдејќи дека им го украле скенерот за отпечатоци сместен во...


Xiaomi Mi 7 ќе има вграден скенер под дисплејот

Xiaomi со својот претстоен премиум смартфон ќе покаже дека е многу сериозен за натпревар со најголемите и најетаблирани конкуренти. Веќе...


Следниот Huawei Mate ќе има скенер под дисплејот

Нешто подоцна во текот на годинава Huawei ќе ја има на располагање новата технологија за примена на скенер за отпечатоци вграден внатре...


Samsung Galaxy Note 9 има шанси за скенер под самиот дисплеј

По се изгледа дека тешките прогнози за Samsung Galaxy Note 9 не се целосно завршени и се уште има надеж дека Samsung ќе стигне во...


Минг Чи-Куо: Samsung Galaxy Note 9 ќе биде без скенер во дисплеј

Познатиот технолошки аналитичар Минг Чи-Куо вели дека Samsung Galaxy Note 9 нема да има вграден сензор за отисоци на прсти под дисплејот....


Ниту Galaxy Note 9 ќе нема скенер под дисплејот

Познатиот аналитичар Минг Чи Ку од KGI Securities кој блиску ги следи технолошките компании за потенцијалните инвеститори тврди дека ниту...


Дали Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде прв со скенер под екранот?

Веќе подолг период моќните брендови се обидуваат да вградат скенер под самиот дисплеј со што ќе добијат многу ефикасен дизајн, но досега...


Откриени делови под хауба од Samsung Galaxy S9

Лека полека доаѓа датата јига официјално ќе излезат Galaxy S9 и S9 Plus на виделина. Постојано протекуваат фотографии и информации за...


Moto E5 ќе биде прв на Motorola со скенер на задната страна

Moto E5 како главен смартфон на Motorola во средната класа ќе биде најверојатно првиот на овој мобилен бренд со скенер за отпечатоци на...


Што различно ќе донесе Galaxy S9?

Првите протечени слики од престојниот Galaxy S9 откриваат дека Samsung барем засега во почетните тест модели нема применето голем број на...


Samsung Galaxy S9 со „старомоден“ скенер за отпечатоци

Почетните тестови на претстојниот Samsung Galaxy S9 откриваат дека ќе има „старомоден“ скенер за отпечатоци сместен на задната страна на...


Huawei Honor V10 наскоро со нова верзија - Во што е разликата?

На сајтот на кинеската телекомуникациска агенција TENAA откриена е нова верзија на смартфонот Huawei Honor V10 која ќе има една клучна...


Samsung не се откажува лесно од скенер под дисплејот

Samsung најверојатно нема да ги откаже плановите за развој на скенер за отпечатоци кој би бил вметнат под самиот OLED дисплеј и оваа...


Google подготвува и трет „ултра“ Pixel

Според најновите информации кои се појавија постои голема можност Google годинава да лансира дури три Pixel смартфони и тоа Pixel 2,...


Збогум на скенерот за отпечатоци со FaceID

Apple според аналитичарот Минг Чи Ку од KGI Securities од наредната година повеќе нема да користи TouchID скенери за отпечатоци од прсти...


iPhone 8 сепак, со скенер на задната страна

Иако наголемо се прогнозираше дека Apple ќе стигне навреме да ја усоврши технологијата за поставување на скенерот за отпечатоци под...


Дали е ова задниот панел на iPhone 8?

Од ликстерите од Кина протече прва слика од задниот панел кој се планира да се користи за новиот iPhone 8 при што се забележува дека ќе...


Со Samsung Flow може да го отклучите компјутерот преку телефон

Samsung Mobile ја надгради мобилната апликација Samsung Flow која е наменета за поврзување на смартфонот корисниците со нивниот компјутер...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm