Новости

Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената,...


BOE ќе го прави екранот на преклоп за iPhone

Големиот кинески производител BOE најверојатно ќе биде главен партнер на Apple во изработка на новите пластични и флексибилни OLED екрани...


Motorola RAZR со OLED дисплеј ќе се произведе во 200 илјади примероци

Motorola RAZR ќе биде дефинитивно телефон на преклоп со прифатлива цена и со беспрекорни перформанси. Motorola ...


Motorola RAZR V3 ќе биде лансиран на крајот на август

Motorola дефинитивно го лансира RAZR V3, кој ќе пристигне кон крајот на летото. Новиот смартфон ќе располага...


Samsung спрема уште два преклопни уреди - едниот со вертикален преклоп

После Galaxy Fold, Samsung развива уште два модела на смартфони со свиткувачки екрани, едниот е како Mate X....


Samsung ќе продолжи со нови смартфони на преклоп

Samsung Mobile ја стартуваше авантурата со првиот смартфон на преклоп и флексибилност Samsung Galaxy Fold кој подоцна ќе биде пуштен во...


Колку ќе чини новиот iPhone на преклоп?

Кон трендот на преклоп наскоро ќе се приклучат и други компании, на пример, кинескиот TCL планира да го ...


После скапиот Mate X, Huawei планира и поевтини телефони на преклоп

Поради високата цена, првата генерација на телефони на преклоп ќе биде достапна само за мал број на луѓе, но тоа....


Ричард Ју: Имавме дизајн како Samsung Galaxy Fold ама беше лош

Ричард Ју, директорот на Huawei упати провокации кон Samsung за нивниот прв смартфон на преклоп со два екрани за кој смета дека не е...


Motorola не заостанува, патент со смартфон на преклоп

Samsung и Huawei веќе ги презентираа своите мобилни уреди на преклоп, кои претставуваат хибриден смартфон-таблет-компјутер. Сега излегува...


Видео: Samsung го најавува својот смартфон на преклоп

Samsung објави видео за да ја направи јавноста уште понетрпелива додека да го претстави официјално својот нов модел ...


Нов патент од Samsung за гејмерски смартфон со превиткување

Уште малку треба да се стрпиме додека да излезе новиот Samsung модел на преклоп во март, а во меѓувреме...


LG смартфонот на преклоп нема да биде флексибилен

LG Mobile се очекува да присуствува на претстојниот конгрес во Барселона MWC 2019, каде ќе претстави сопствена верзија на смартфонот на...


Samsung тврди дека флексибилниот смартфон на Apple ќе биде лош

Директор на центарот за иновации во дизајнот на Samsung открива дека нивниот голем конкурент Apple исто така подготвува сопствен...


Колкава батерија ќе има Samsung Galaxy Fold?

Samsung со години трпеливо го развива својот прв иновативен смартфон Samsung Galaxy Fold кој ќе има двоен екран, ќе биде флексибилен и ќе...


Xiaomi веќе создал флексбилен смартфон на преклоп?

Xiaomi најверојатно ќе биде дел од новата трка за лансирање на флексибилен смартфон на преклоп со цел да му конкурира пред се на Samsung...


Microsoft има одличен концепт за флексибилен смартфон

Microsoft повеќе од две години нема лансирано сопствен смартфон, но со новиот одличен патент кој штотуку е откриен работите може целосно...


Sony ќе има проѕирен смартфон на превиткување!

2019 ќе биде возбудлива година во мобилната индустрија. Како што претхондо пишувавме во нашата рецензија,...


Samsung, Huawei, Xiaomi, LG и Lenovo, пионери за телефони на превиткување

Samsung неодамна го скрши мразот и прикажа концепт на уред со екран на виткање, додека претставувањето...


Излезе уште еден Samsung патент за таблет на преклопување

Веќе неколку години се пишува за смартфонот на преклоп на Samsung, кој пред една недела официјално ...


Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm