Новости

Sony Xperia XA3 ќе пристигне со Full HD+ дисплеј

Sony Mobile најверојатно ќе настапи на сцената на претстојниот саем IFA 2018 во Берлин, а меѓу новитетите кои ќе ги претстави се очекува...


Samsung Galaxy Tab S4 е се поблиску

Samsung Mobile на 9 август ќе има голема промоција на својот следен моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9, но исто така деновиве ќе биде...


iPad Pro (2018) ќе има Full дисплеј

Apple е доста тивок кога се во прашање новата генерација на iPad таблети и ретко се сретнуваат протечени информации.


Motorola One ќе има стаклено тело

Motorola Mobility со поддршка на Lenovo на 2 август ќе одржи голем промотивен настан на кој се очекува официјално да биде претставен...


Се појави нов Sony Xperia смартфон со одлична резолуција

Sony Mobile тестира нов Xperia смартфон со одлична резолуција од 3840x1920 пиксели на дисплејот со размер од 18:9 за целосна...


И Samsung откри патент за модуларен Full дисплеј

Големите брендови овие денови преку откривање на нивните „тазе“ патенти покажаа во кој правец ќе се развиваат смартфоните во идниот...


Позната цената на Nokia X6

HMD Global и натаму успева да одржува голем интерес за своите нео-носталгични Nokia смартфони со Android оперативен систем, па така...


За прв пат прикажан Lenovo Z5 со Full дисплеј

Lenovo Z5 ќе биде новиот обид на кинеската компанија да се вмеша во битката на смартфон пазарот нудејќи нов концепт на дизајн согласно...


Откриена големината на најмоќниот iPhone за 2018 година

Apple во 2018 година ќе има најверојатно три нови смартфони, а најмоќниот од нив ќе се вика iPhone X Plus (2018). Сега, според последните...


Lenovo ќе прави смартфон со Full Display

Lenovo повторно ќе се активира на смартфон пазарот, овој пат со следење на модерните трендови при што планирано е да лансира нов мобилен...


Xiaomi Mi 6X се појави во живо

Xiaomi го подготвува надополнувањето на ланскиот премиум смартфон со моделот Xiaomi Mi 6X кој сега се појави и во живо од страна на...


Xiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Xiaomi Redmi S2 ќе привлече многу внимание во наредниот период бидејќи има многу шанси да освои симпатии меѓу корисниците како евтин...


Финални информации за Huawei Honor 7A

Huawei со неговиот суб-бренд Honor наскоро ќе го лансира новиот евтин смартфон Huawei Honor 7A чии главни адути ќе бидат целосниот...


Први детали за Xiaomi Mi 7 со засек на Full дисплејот

Xiaomi најверојатно ќе го продолжи трендот на употреба на Full екрани со засек на врвот како за претстојниот наследник Mi Mix 2s, така и...


Видео: Се појави Xiaomi Mi Mix 2s со Full Display

Од Кина протече првото видео на кое наводно е прикажан претстојниот одличен смартфон Xiaomi Mi Mix 2s на кој се гледа дека ќе има Full...


Фото: Ова е вистинскиот LG G7

LG G7 e со сигурност еден од најозборуваните смартфони овој период поради повеќето нејасни пораки кои пристигнаа од LG Mobile како...


Meizu ќе го лансира евтиниот M6s

Meizu планира наскоро да го лансира новиот евтин смартфон Meizu M6s кој ќе понуди неколку адути во хардверот како и новитети во дизајнот...


Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде супер моќен со Snapdragon 845

Xiaomi гордо го најави нивниот претстоен премиум смартфон Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе биде супер моќен и брз со најновиот осум-јадрен...


И OnePlus 6 ќе го прифати засекот на екранот

Постои голема веројатност дека OnePlus за нивниот нов премиум смартфон кој ќе биде условно кажан од шестата генерација да го насочи кон...


Што повеќе ќе понуди HTC Desire 12 Plus?

Првите информации за HTC Desire 12 моделот открија дека наскоро доаѓа смартфон од пониската класа кој единствено новиот вид на Full...


Huawei P20 Lite ќе има огромен Full Display

Huawei P20 Lite ќе има огромен екран со дијагонала од 5,6 инчи со размер од 18:9 и Full ?HD Plus резолуција, барем така тврди познатиот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm