Новости

Xiaomi ќе прави смартфон со јазол наместо засек

Xiaomi регистрираше нов патент кој треба да даде решение за целосниот екран со што е можно помалку пречки во видното поле. Станува збор...


Huawei го надгради HUAWEI MateBook X Pro и создаде прв супер тенок FullView лаптоп

На Mobile World Congress (MWC) 2019, Huawei го претстави HUAWEI MateBook X Pro, првиот FullView лаптоп. Комбинирајќи ја екстремната...


Xioami ќе прави смартфон заоблен на сите четири страни

Xiaomi доби нов патент преку кој може да направи смартфон кој ќе биде заоблен на сите четири страни на дисплејот, за разлика од сегашната...


Alcatel го претстави евтиниот 1x со дуо камера

TCL претстави нов евтин модел на Alcatel кој има неколку модерни елементи како Full дисплеј со 720p + резолуција и дуо камера. Новиот...


Маска за Moto G7 открива дека смартфонот доаѓа наскоро

Нови маски наменети за претстојниот смартфон од средната класа Moto G7 откриваат дека уредот е се поблиску до официјален пласман, односно...


Видео: Huawei P30 прикажан од сите агли

Благодарение на досега протечените слики направено е првото рендер видео од претстојниот супер смартфон Huawei P30 кој е прикажан од сите...


Што ќе понуди LG Q9 во средната класа?

LG Mobile и годинава ќе лансира Q смартфон во средната класа кој ќе биде сличен по изглед на премиум моделот LG G8, но ќе има нешто...


Sony Xperia XA3 ќе пристигне со Full HD+ дисплеј

Sony Mobile најверојатно ќе настапи на сцената на претстојниот саем IFA 2018 во Берлин, а меѓу новитетите кои ќе ги претстави се очекува...


Samsung Galaxy Tab S4 е се поблиску

Samsung Mobile на 9 август ќе има голема промоција на својот следен моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9, но исто така деновиве ќе биде...


iPad Pro (2018) ќе има Full дисплеј

Apple е доста тивок кога се во прашање новата генерација на iPad таблети и ретко се сретнуваат протечени информации.


Motorola One ќе има стаклено тело

Motorola Mobility со поддршка на Lenovo на 2 август ќе одржи голем промотивен настан на кој се очекува официјално да биде претставен...


Се појави нов Sony Xperia смартфон со одлична резолуција

Sony Mobile тестира нов Xperia смартфон со одлична резолуција од 3840x1920 пиксели на дисплејот со размер од 18:9 за целосна...


И Samsung откри патент за модуларен Full дисплеј

Големите брендови овие денови преку откривање на нивните „тазе“ патенти покажаа во кој правец ќе се развиваат смартфоните во идниот...


Позната цената на Nokia X6

HMD Global и натаму успева да одржува голем интерес за своите нео-носталгични Nokia смартфони со Android оперативен систем, па така...


За прв пат прикажан Lenovo Z5 со Full дисплеј

Lenovo Z5 ќе биде новиот обид на кинеската компанија да се вмеша во битката на смартфон пазарот нудејќи нов концепт на дизајн согласно...


Откриена големината на најмоќниот iPhone за 2018 година

Apple во 2018 година ќе има најверојатно три нови смартфони, а најмоќниот од нив ќе се вика iPhone X Plus (2018). Сега, според последните...


Lenovo ќе прави смартфон со Full Display

Lenovo повторно ќе се активира на смартфон пазарот, овој пат со следење на модерните трендови при што планирано е да лансира нов мобилен...


Xiaomi Mi 6X се појави во живо

Xiaomi го подготвува надополнувањето на ланскиот премиум смартфон со моделот Xiaomi Mi 6X кој сега се појави и во живо од страна на...


Xiaomi Redmi S2 ќе има многу адути за ниска цена

Xiaomi Redmi S2 ќе привлече многу внимание во наредниот период бидејќи има многу шанси да освои симпатии меѓу корисниците како евтин...


Финални информации за Huawei Honor 7A

Huawei со неговиот суб-бренд Honor наскоро ќе го лансира новиот евтин смартфон Huawei Honor 7A чии главни адути ќе бидат целосниот...


Први детали за Xiaomi Mi 7 со засек на Full дисплејот

Xiaomi најверојатно ќе го продолжи трендот на употреба на Full екрани со засек на врвот како за претстојниот наследник Mi Mix 2s, така и...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm