Новости

Alcatel 1S е најголемиот адут на компанијата како најевтин уред

Особено внимание привлече Alcatel 1S, главниот адут за неверојатно ниска цена и 8 јадрен процесор, 5,5-инчен...


Huawei го претстави Y7 prime 2018 - Евтин смартфон за млади корисници

Huawei го претстави својот нов модел Y7 Prime (2018), кој располага со Full View дисплеј и одличен дизајн....


Huawei P20 Lite официјално најавен и за Европа

Huawei одлучи нешто порано да го претстави основниот модел од новата P20 серија и во Европа откако истиот смартфон претходно во Кина го...


Huawei прави нов смартфон за уживање

Huawei работи на нов смартфон од Enjoy серијата кој ќе биде најатрактивен досега со 6 инчен Full View дисплеј, дуо главна камера и моќен...


Се појави и Sony Xperia XZ2 Pro со Full Display

Откако вчера прв пат пишувавме за новиот Sony Xperia XZ2 кој за прв пат се појави на неофицијален бенчмарк тест, сега по него следува и...


Xiaomi ветува нов фаблет за прифатлива цена

Xiaomi Redmi Note 5 Pro ќе биде новиот фаблет на кинескиот стартап кој треба да пристигне официјално деновиве со што одлично ќе се вклопи...


Потврден нов смартфон на Sony со Full Display

Sony Mobile годинава целосно ќе се посвети на изработка на смартфони со Full Display со размер од 18:9 со цел да го фати последниот тренд...


Фото: Дали е ова новиот Huawei P20 Lite?

Нова серија на слики протекоа од наводниот прототип на Huawei P20 Lite со што речиси целосно се открива изгледот на претстојниот одличен...


Huawei P20 Lite откриен со одличен дисплеј

Lite верзијата на премиум смартфонот Huawei P20 според првиот сертификат кој го доби од Федералната комисија за комуникации на САД (FCC)...


Huawei P20 ќе има дисплеј со размер од 18.7:9?

Нов бенчмарк тест направен наводно со прототип на Huawei P20 смартфонот открива дека ќе располага со дисплеј со размер од 18.7:9, што...


HTC U12 се појави со Full View дисплеј

Првата рендер слика базирана на протечени информации за HTC U12 открива дека ова ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови...


Huawei ќе има богата P серија догодина

Huawei во 2018 година има доста амбициозни планови да се наметне како втор бренд во продажбата на квалитетни смартфони веднаш зад Samsung...


Откриено колку ќе чини Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite како нов смартфон на Huawei во средната класа се очекува да пристигне на 21 декември точно на неколку дена пред...


Еван Блас откри први детали за Huawei Enjoy 7s

Секогаш прецизниот „ликстер“ Еван Блас открива први детали за претстојниот квалитетен смартфон Huawei Enjoy 7s кој официјално ќе биде...


HTC Ocean Harmony доби сертфификат за скорешен пласман

HTC се подготвува годината да ја заврши и со третиот Ocean смартфон кој откако доби CCC сертификат сосема е извесно дека наскоро ќе...


Се појавите првите Xperia смартфони со Full View екрани

На социјалните мрежи кружи прва слика на која се прикажани новите модели на Sony Xperia кои ќе имаат Full View екрани со целосна...


Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар...


Фото: Nokia 9 ќе изгледа фантастично

Претстојниот премиум смартфон на HMD Global ќе биде Nokia 9 што е досега добро познато на јавноста, но малку беше јасно како ќе изгледа...


Meizu го прави првиот Full View смартфон

Meizu ќе се приклучи на престижните брендови со изработка на нивниот прв Full View смартфон со екран кој ќе има размер од 18:9 и...


Gionee S11 ќе изненади со четири камери и FullView

Gionee повторно ќе се вмеша во друштвото на најдобрите со свој премиум смартфон кој ќе се разликува од нивната вообичаена евтина понуда...


YouTube надграден за екраните со Full View

YouTube мобилната апликација за Android доби нова универзална надградба која е наменета за сите смартфони со новиот стандард на Full View...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm