Новости

Се уште има милијарда мобилни уреди со стар Android

Google има проблем со инсталирањето на новите софтвери, што значи дека се уште постојат огромен број на корисници што користат стари...


Gingerbread сеуште е најкористен Android

Последните информации од Google велат дека и понатаму фрагментацијата во Android е многу голема, додека пак сеуште најчеста верзија на...


Jelly Bean со 13.6% кај моделите на Android

Најновата статистика за дистрибуција, објавена од страна на Google, покажува дека само 13.6% од уредите на Android користат Jelly Bean....


Android 4.x со речиси 40% од екосистемот

Во овој период од месецот Google го ажурира бројот на верзии на Android платформата, а статистиката за овој месец е многу поинтересна од...


Sony Xperia P со ICS другите модели со „лебни трошки“

Една негативна вест ги изненади корисниците на смартфоните од серијата Xperia, кога беше соопштено дека нема теорија да ги надградат...


Orange со своја верзија на ZTE Kis

Британскиот оператор Orange лансира сопствена верзија на ZTE Kis, кој ќе го носи името Dublin. Со овој смартфон, Orange ја продолжува...


Panasonic Eluga е достапен низ Europe

По подолго време повторно се појави Panasonic на пазарот со смартфонот Panasonic Eluga за кој пишувавме неодамна.


Смартфоните со Intel Atom од утре во продажба

Директорот на Intel, Пол Отелини, изјаи дека првиот телефон на компанијата со Intel Atom процесорот, од утре влегува во продажба.


Miselu Neiro – синтисајзер на Android

Miselu Neiro е интересен уред кој од една страна се однесува како таблет, а од друга страна има клавијатура со две октави.


LG ги објави L7, L5 и L3

Погледнете ги новите телефони кои одкако ке ги видите ке согледате дека се навистина убави телефони. Повеке за овие нови смартфони во...


Gigabyte GSmart G1355 – два SIM-a и екран од 4,3 инча

Gigabyte го претстави најновиот евтин, но корисен смартфон G1355 кој доаѓа со две SIM картички и 4,3 инчен дисплеј со WVGA резолуција.


Chinon претставува 7 и 10 инчен таблет со име Swift

На пазарот на таблети, му се придружува компанија со име Chinon, која го нуди Swift 7 и Swift 10.


LG Optimus L3 – нов евтин смартфон со Android

Благодарение на една шведска веб-страна за продажба дознаваме дека уште еден смартфон ќе му се приклучи на LG Optimus семејството.


LG Optimus 3D ке се вика 3D Max

Ке се воведува ново име на LG CX2


Чоколаден телефон за денот на вљубените

Интересен уред за Јапонците


Sony го објави Xperia S со 12 mp камера и HD екран

Телефонот за кој што долго се зборуваше конечно дојде како Xperia S. Овој убавец има 4.3 инчен дисплеј со HD резолуција


Sony Ericsson Arc HD

Деновиве на интернет се раширија информации за престојното „големо име“ од Sony Ericsson – смартфон кој засега е познат само како Sony...


LG Prаdа 3.0 - трет спој на мода и технологија

Технолошкиот гигант LG Electronics и модниот бренд Prada по двата успешни модели, LG Prаdа 1.0 и 2.0, одлучија по трет пат да се спојат и...


Dell ви го претставува Streak Pro 101DL

Dell го претстави новиот смартфон Streak Pro 101DL кој со себе носи високи перформанси и со нив може да се натпреварува со „големите...


Huawei и официјално со Honor

Huawei официјално го претстави нивниот нов смартфон Honor, но заборави да каже збор-два за перформансите.


Android 4.0 Ice Cream Sandwich кај Xperia

На Sony Ericsson навистина му тргна годинава со сите Xperia телефони како - arc, neo, PLAY, mini и mini pro, особено тоа што сите...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm