Новости

Google започнува војна против iPhone

Главната вест на технолошкиот пазар минатата недела беше преземањето на дел од HTC од страна на Google. Тоа значи дека Google е чекор...


Android 8.0 Oreo предизвикува проблеми со алармот

Дел од корисниците кои веќе имаат можност да го инсталираат новиот софтвер со Android 8.0 Oreo надградбата се соочуваат со проблеми со...


HTC ќе оди на големо со U11 Plus

HTC и натаму привлекува големо внимание со договорот со Google вреден 1,1 милијарди долари, па се чека на нов смартфон кој ќе означи и...


HTC ќе лансира премиум смартфон и по договорот со Google

Денеска секако главна вест е аквизицијата на Google вредна 1,1 милијарди долари за преземање на хардверскиот сегмент на тајванскиот...


Ново партнерство на Google и HTC за 1.1 милијарди долари

1.1 милијарди долари тежи новиот договор за партнерство меѓу Google и HTC. Сите фабрики остануваат во целосна сопственост на HTC...


Google Home ќе има и поевтина Mini верзија

Смарт звучникот Google Home наскоро ќе добие нова Mini верзија која ќе биде поевтина и ќе чини само 49 долари. Освен помалите димензии...


Поранешниот извршен директор на Google за тајната на успехот

Технолошката индустрија е полна со приказни од директорите што спијат под маса. Доналд Трамп спие по 3-4 часа секоја ноќ, Ричард Бренсон...


Google Chrome ќе ги „замолчи“ рекламите во 2018г.

Корисниците на интернет прелистувачите се најгневни затоа што рекламите вртат без нивна дозвола на веб страниците, а најчесто и немаат...


Дали Google Lens ќе биде главниот адут на Pixel 2?

Google по грешка пушти нова верзија на Lens апликацијата која сега дојде интегрирана во Photos мобилната апликација, но потоа го изгаси...


Vive Focus ќе биде атрактивниот VR уред на HTC

HTC веќе го издвои брендот Vive за своето одделение за виртуелна реалност кое единствено работи со профит и е сламка надеж за спас на...


HTC подготвува U11 смартфон како дел од Android One

HTC според повеќе веродостојни извори на познати ликстери подготвува прв смартфон како дел од Android One програмата наменет за...


Moto X4 ќе добие поевтина Android One верзија

Ликстерот Еван Блас откри слика од смартфон кој најверојатно е Android One верзија на Moto X4 и истиот се очекува да биде лансиран преку...


Google има интерес целосно да го купи HTC

Google е на чекор до нова авантура со купување на веќе етаблиран смартфон бренд кој е во тешка финансиска ситуација како што беше со...


Што ќе донесе Android 8.1 ?

Google иако не е ни одблиску до брз пласман на најтазе оперативниот систем Android Oreo веќе ја подготвува неговата надградба со...


Samsung Galaxy Note 8 од старт ќе работи со Google Daydream VR

Samsung Mobile имаше фантастична промоција на новиот фаблет Galaxy Note 8 кој ги има сите неопходни атрибути да прерасне во најмоќниот и...


Xiaomi го претстави поевтиниот Mi A1 благодарение на Google

Xiaomi ја прошири својата гама на смартфони со Mi A1 кој означува старт на нова А серија во средната класа и истиот се карактеризира со...


LG V30 прогласен за најдобар телефон на IFA 2017

Екипата на телефони.мк наиде на значка за LG V30, кој бил прогласен за најдобар телефон од сите презентирани на IFA Berllin 2017...


YouTube има ново лого и нови корисни алатки

YouTube доби сосема поинаков дизајн, кој е достапен за сите мобилни и десктоп платформи. Поентата со новиот дизајн е почист и едноставен...


Bisto ќе бидат новите смарт слушалки на Google

Google спрема целосно нов уред со Google Assistant дигиталниот асистент. Компанијата очигледно сака да се занимава сериозно со хардвер во...


Contacts: Нова подобрена апликација за Android корисниците

Google лансираше уште една Contacts апликација за подобрено искуство на корисниците. Google Contacts автоматски ви предложува...


Може ли Amazon да заврши трагично поради Wallmart и Google!?

Google и Wallmart најавија договор за партнерство. Со тоа се предвидува производите на американскиот синџир за малопродажба да бидат...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA