Новости

Џек Ма (Alibaba) со совети за успех во кариерата

Најпоставуваните прашања од новинарите за богатите луѓе е која е тајната на нивниот успех. На пример Ерик Шмит, кој с...


Криминалците киднапираат богаташи и бараат биткоини за откупнина

Криптовалутите и биткоините станаа најбараната роба кај криминалците, затоа што не може да се утврди потеклото кога ги трошит...


Марк Цукерберг го спаси Snapchat - Како?

Марк Цукерберг сакаше да го уништи Snapchat, но сепак ја препозна вредноста на оваа мрежа за испраќање на самоуништувачките ...


Samsung Unpacked: Презентација на Galaxy S9 преку AR технологија

Samsung Unpacked настанот ќе се одржи во недела вечер, на 25 февруари, кога ексклузивно ќе се презентираат новите премиум модели Galaxy...


Nokia 1 доби серификат, подготвен за пласман

HMD Global ја обезбеди сертификацијата на претстојниот мал и евтин смартфон Nokia 1 кој доби одобрение од американската Федерална...


Скапиот Asus Windows Mixed Reality конечно во продажба

Asus по речиси една година од презентацијата на Windows Mixed Reality хедсетот конечно најави дека ќе го пушти во продажба по цена од 429...


Дефинитивен крај за Swype Keyboard

Надворешните виртуелни тастатури до пред некоја година беа вистински хит на пазарот на апликации, но со унапредувањето на емоџите во сите...


HTC го планира евтиниот Desire 12 со HD+дисплеј

HTC засега нема јасна визија како ќе продолжи со развојот на сопствени премиум смартфони кои нема да бидат наменети за Google, но затоа...


Дали Samsung Galaxy S9 ќе биде поскап?

Apple веќе наметна еден нов тренд во мобилната индустрија со драстичното кревање на цената на премиум моделот iPhone X кој чинеше 999...


Sony со мистериозна најава за новите смартфони

Sony Mobile го објави првиот видео тизер за претстојната презентација закажана на 26 февруари во Барселона за време на MWC 2018 саемот...


Spotify ќе се осили со свој смарт звучник

Компанијата која стои зад музичката стриминг апликација Spotify реши да се натпреварува со моќните гиганти и да навлезе во категоријата...


Samsung во невоља поради слабата продажба на iPhone X

Samsung во овие моменти не знае дали да се радува или да биде загрижен бидејќи продажбата на нивниот најмоќен конкурент Apple со скапиот...


Кога сите мислеа дека е крај со биткоинот милијардер вложи цело богатство

Додека многумина економисти веќе го отпишаа биткоинот како „мртво“ платежно средство мистериозен инвеститор во само една трансакција...


Sony: Нова мобилна платформа за такси превоз

Sony влегува во бизнисот со такси службите и вештачката интелигенција. Сигурни сме дека гигантот ќе направи драстични промени...


Кул опција на Instagram која постои веќе 1 година

Instagram минатата година ја презентираше опцијата Collections, нов начин за организирање на сликите внатре во апликацијата во различни...


Лејла Такајами со интересно објаснување за роботите

Лејла Такајама е дамата што ни ја објаснува работата на роботите од поинаква перспектива. Таа сака да каже дека и дома...


Апликација на Facebook - Дали некој ве избришал

Facebook може да ви го даде одговорот ако некој ве избришал. Апликацијата Who Deleted Me ќе ги следи сите на вашиот список...


Што ќе донесат новите Huawei MediaPad M5 таблети?

Huawei на престојниот MWC 2018 во Барселона ќе ги чува главните смартфон адути, но затоа пак ќе лансира нови квалитетни таблети меѓу кои...


Видео: Биткоинот беше предвиден уште пред дваесет години

Нобеловецот и еден од пионерите на модерната економија Милтон Фридман уште во 1999 година успешно прогнозираше дека ќе се создадат...


Елон Маск ќе лансира сателити за супер брз интернет

Иноваторот и ексцентричен милијардер Елон Маск има нова амбиција за обезбедување на супер брз интернет на различни точки на планетата...


Нема зима за криптовалутите во Швајцарија

Швајцарија како еден од најважните економски центри во светот не планира да ги суспендира криптовалутите, напротив ќе создаде позитивна...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus