Новости

Google Assistant не се активира со Bixby копчето

Физичкото странично копче на Galaxy моделите е одлука од која не се повлекува Samsung без оглед на дел од корисниците кои не сакаат на...


BlackBerry Key2 излезе во лимитирано црвено издание

Од мноштвото смартфони, посебно внимание привлече црвениот BlackBerry Key2, смартфон со физичка тастатура...


Google Assistant целосно се интегрираше во Google Maps

Гласовниот асистент на Google сега целосно е интегриран во мобилната апликација Google Maps како за Android така и за iOs.


Samsung ги интегрира Google Assistant, Alexa, и iTunes на своите смарт ТВ

Амбициите на Samsung што се спомнаа од декември 2018, сега се реализирани. Јужнокорејската компанија ги интегрира....


Најголемите иновации на Pixel 3 преку видеа

Google Pixel 3 и Pixel 3 XL сега се официјално претставени и може да извршите преднарачка за нив. Pixel 3 и неговиот...


Прва слика од LG V40 Q Think открива многу

Првата наводна слика од рендер дизајнот на LG V40 Q Think открива многу детали за претстојниот втор премиум модел на LG Mobile за оваа...


Слушалките Sony Xperia Ear Duo ќе ви ги читаат нотификациите

Слушалките Sony Xperia Ear Duo добија нова софтверска надградба со која се „опремија“ со многу квалитетна функција. Сега овие слушалки...


Google ќе ги анимира корисниците со „позитивни вести“

Google постојано се подобрува и сака животот на корисниците да им биде подобар и полесен. Ако сакате информации...


LG V40 ќе зајакне со 5 камери, face unlock и дизајн со засек

На IFA 2018 во август очекуваме големо освежување во областа на смартфоните, кога ќе пристигне ....


Што е ново во Google Assistant?

Инжерите на Google ја воведоа новата опција на гласовниот асистент која беше највена уште во мај за време на годинешната Google i/o...


Google Duplex реалистично извршува повици наместо вас

Google го откри фасцинантниот проект Google Duplex, кој функционира со Google Assistant за извршување на повици.,,


Објавени 2 слики со LG G7 ThinQ непосредно пред излегувањето

Денеска официјално излегува G7 ThinQ во Њујорк, а непосредно пред да излезе беа објавени две фотографии, кој би можел да има и стилус...


Apple HomePod паметниот звучник се продава послабо од очекувањата

Apple очекуваше да направи „бум“ со HomePod, но неговите ограничувања и слабости не поминаа добро кај купувачите


Google Assistant Go ќе се активира и на најслабите смартфони

Google реши да ја прошири стратегијата за активирање на гласовниот смарт помошник Google Assistant со поедноставната Go верзија која е...


Многу слушалки на Sony добиваат Google Assistant

Sony само што претстави нови безжични и Bluetooth слушалки за време на CES 2018 саемот во Лас Вегас кои од старт имаат поддршка за...


Google Duo ќе добие значајна надградба со Assistant

Google Duo мобилната апликација за видео повици наскоро ќе добие голема и значајна надградба интегрирана целосно со смарт асистентот на...


Google покажа сериозен напредок со Google Home

Google сумирајки ја 2017 година покажа сериозен напредок во резултатите со смарт звучникот Google Home кој во продажба влезе во октомври....


LG ќе лансира смарт звучник со Google Assistant

LG ја продолжува одличната соработка со Google со тоа што ќе лансира нов смарт звучник ThinQ Speaker на претстојниот CES 2018 во Лас...


HTC U11 Life во продажба од утре за цена од 350 долари

HTC U11 Plus е првиот предводник на компанијата претставен со Snapdragon 835 процесор. Овој модел нема да биде достапен во САД, туку ќе...


Како Google го порази Apple во неговата игра?

Google со промоцијата на новите Pixel 2 смартфони нема да добие висока оценка за иновативност или оригиналност, но понуди неколку...


Google Home ќе има и поевтина Mini верзија

Смарт звучникот Google Home наскоро ќе добие нова Mini верзија која ќе биде поевтина и ќе чини само 49 долари. Освен помалите димензии...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm