Новости

Android корисниците ќе може да праќаат СМС од прелистувачите

СМС порано беше единствен начин за масовна комуникација меѓу луѓето, но сега се користат чет сервиси на интернет. Сепак, СМС останува...


Google Chrome 63: Еве што има новиот прелистувач

Google Chrome е уште најпопуларен интернет прелистувач на светот и како таков непишана обврска дека постојано ќе креира ...


Chrome Cleanup е новата алатка за чистење од екстензии

Google Chrome има нова и моќна опција што ве штити од вируси, која ги препознава подесувањата на основниот систем за пребарување. Причина...


Google Chrome ќе ги „замолчи“ рекламите во 2018г.

Корисниците на интернет прелистувачите се најгневни затоа што рекламите вртат без нивна дозвола на веб страниците, а најчесто и немаат...


Инструкции: Како може YouTube да го направите црн

Google им овозможи на YouTube корисниците отсега да може да го променат црвено-белиот интерфејс, во црн. За жал, црниот YouTube се уште...


Фишинг напад: Како да се спасат корисниците на Firefox и Chrome

Експертите за безбедност на интернет предупредуваат дека деновиве има фишинг напад, кој ги злоупотребува пропустите во Google Chrome и...


HTC го укина својот интернет прелистувач

HTC Internet како посебен интернет прелистувач за мобилните уреди на HTC ќе биде укинат на 30 ноември и корисниците повеќе нема да може...


Chrome 52 - заштедете интернет и побрзо отварајте страници!

Мобилната апликација Google Chrome е ажурирана за Android, со што корисниците добиваат побрзо вчитување на видеа, помала потрошувачка на...


Opera е поштедлива од Edge - нови резултати

Microsoft објави дека нивниот Edge веб-прелистувач е најдобар избор ако сакате да ја зачувате батеријата на вашиот лаптоп. Според нив...


Google против Apple - Chromebook го надмина Mac

Google пред неколку години го претстави оперативниот систем за лични компјутери базиран на веб прелистувачот Chrome. Нагласокот на овој...


OttoPlay го претвора Netflix во кабелска телевизија

OttoPlay е екстензија за Google Chrome преку која вашиот стриминг сервис на Netflix може да го трансформирате во класична кабелска...


Имаме решение кога Chrome премногу ви го кочи компјутерот

The Great Suspender е една од најдобрите екстензии за Google Chrome прелистувачот бидејќи ќе ви помогне во намалување на потребните...


Google најде ортаци за битка со Microsoft

Директорите на најголемите технолошки компании можеби ги прекинаа војните за патенти со долги и непотребни судски спорови, но затоа пак...


Google Chromecast 2 ќе има побрзa Wi-Fi конекција

Google најверојатно работи на втор Chromecast приклучок со Wi-Fi конекција за користење на интернет сервиси на вашиот смарт телевизор со...


Screencastify - одлична Chrome екстензија за снимање на екранот

Има многу предности со опцијата screencasting, односно снимање од екранот на компјутер...


Нов удар врз Flash - рекламите ќе се паузираат на Chrome

Flash досега беше владетел над владетелите со рекламите, но денес станува историја...


Google - комарец за лекување на маларија

Технолошкиот гигант Google размислува за влегување во бизнисот со генетска модификација...


Сундар Пичаи од Google - кој бил пред да стане милионер

Детството на Пичаи било тешко и сиромашно, а сега е еден од најбогатите луѓе во светот...


Password Alert за Chrome ќе ви ги заштити профилите

Google ја промовираше новата екстезија Password Alert која е бесплатна за користење со Chrome прелистувачот и ќе ви помогне во заштита на...


И тоа е возможно - Android апликации на PC

Google создаде нова веб алатка со која ќе може да ги тестирате сите Android апликации на PC со било кој оперативен систем Widnows, OS X...


Пристигнаа најевтините Chromebook лаптопи

Google најави два нови Chromebook лаптопи кои се најевтини досега и ќе се продаваат по цена од само 149 долари. Chromebook лаптопите...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus