Новости

Популарната "Змија" може да ја играте во Google Maps

Google ги стартуваше првоаприлските шеги со малку забава. Наместо некој трик или добро смислена лага ја лансираше популарната игра Змија...


Повеќе не може да се повика Uber од Google Maps

Во новата верзија на Google Maps е отстранета можноста за повикување на возило од сервисот на Uber, а засега точната причина за ваквата...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Google Maps веднаш се подобри на iPhone по потегот на Apple

Објективно гледано Google Maps е драстично подобра апликација од Apple Maps која доаѓа како стандардна за уредите со iOs систем. Тоа се...


Супер Марио вози и во Google Maps

Google реши да се вклучи во Неделата на Супер Марио, ликот кој пред речиси три децении беше креиран за првата видео гејмерска конзола на...


Google ги следи корисниците и тоа не е тајна

Веб страницата Quartz убаво го истражил лоцирањето од страна на Google, конкретно вашиот Android оперативен систем. Тоа го прави за...


Google Maps ќе ви кажува со итни пораки за катастрофи и несреќи

Google ќе воведе нов систем за алармирање на корисниците за терористички напади и секаков вид на кризи...


Google Maps ве советува во колку часот е најдобро да одите на пат

Многумина ја фалат ефикасноста на апликацијата Google Maps за патување, која одлично ги води корисниците и никогаш не забошотила досега....


Google тестира „paste без copy“ опција на Android

Новата опција "copyless paste", што Google ја тестира на Android, би била спремна за идната година. Тоа значи дека може да залепите текст...


Google Cloud ги интегрира сите услуги на едно место

Google for Work, т.е. Apps for Work ќе го променат своето име во G Suite. Заедно со нив, и Google Cloud Platform, Chromebooks, многу...


Следете ја интерактивната мапа и давајте предлози за критични точки

Корисник на Твитер ја објави интерактивната мапа базирана на сервисот Google Maps на која се прикажани сите критични точки во Скопје и...


Апликации што брзо ви ја трошат батеријата

Истражувањето спроведено на Android технолошки уреди од јануари до април 2016 година, покажува кои апликации најмногу ја трошат...


Само HERE Maps нуди бесплатна навигација за смартфон

HERE Maps создаден од Nokia се уште е еден од ретките сервиси за мапи кој нуди бесплатна навигација за двете најпопуларни мобилни...


Македонија дел од светскиот сервис Google Street View

Интернет гигантот Google реши да ја вклучи и Македонија на екстра корисниот Street View сервис за директен преглед на значајни локации....


Google Maps за Android сега ви дава и Street View

Новата верзија на Google Maps за Android ви овозможува брз пристап и до една од најатрактивните десктоп опции Street View преку која може...


Google Maps ќе ви ги открие се за соларна енергија во домот

Се поголем број на луѓе се интересираат за инсталирање на соларни панели, па при тоа истражувањето го прават преку Google Search. Токму...


Apple Maps ќе ве водат на Android и на Windows

Apple пред две години трпеше тешки исмевање за „фијаското“ со нивната апликација Apple Maps, но очигледно е дека сервисот е значително...


Новата опција на Google ќе ве воодушеви

Google промовираше нова услуга за своите Android корисници кои отсега ќе може директно од интернет пребарувачот да пренесуваат...


Google ќе ви го пронајде украдениот телефон

Google ја објави новата верзија на заштитната апликација Android Device Manager преку која ќе може веднаш да го пронајдете вашиот телефон...


Google ја започна вожњата со Android Auto

Google ја пушти долго очекуваната апликација Android Auto која ќе го спои вашиот автомобил со смартфонот и ќе ви овозможи користење на...


Полицијата гневна на Google Waze апликацијата

Полицијата на САД има прилично голема причина да биде гневна на апликацијата Waze која служи за меѓусебно информирање за состојбата во...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm