Новости

Веднаш надградете ја Netflix апликацијата да не ви го цеди телефонот

Mobile Enerlytics го истражувале работењето на мобилната апликација за Android откако се посемневале дека истата значително ја цеди...


Instagram го укинува Direct клонот на Snapchat

Instagram како дел од корпорацијата на Facebook донесе одлука да ја укине посебната Direct апликација и наместо да функционира издвоено...


Dark Mode пристигна на уште една Google апликација

Google иако е се уште рано да го лансира новиот оперативен систем Android Q кој низ целиот систем ќе ја има опцијата за Dark Mode, реши...


Huawei P20 lite (2019) ќе биде помоќен од очекуваното

Huawei P20 lite (2019) наскоро ќе биде официјално лансиран како продолжение на ланската премиум P серија на смартфони, но спротивно на...


Samsung уште сега го најави Galaxy S10+ Olympic

Samsung Mobile се етаблираше како еден од главните и најпрепознатливите спонзори на Летните олимписки игри, но изненади што една година...


Xiaomi Redmi Note 7s позираше пред камера

Обновената верзија на евтиниот фаблет Xiaomi Redmi Note 7s за прв пат се појави во јавност за да позира пред камера со што се дава јасен...


Apple во Индија се фали со "неверојатниот" iPhone 6s!

Apple води невообичаена маркетинг кампања во Индија каде го нуди застарениот iPhone 6s кој беше лансиран во 2015, речиси пред четири...


Каква брзина постигна Samsung Galaxy S10 5G ?

Американскиот мобилен оператор Verizon ја стартуваше продажбата на 5G верзијата на супер смартфонот Samsung Galaxy S10 и притоа ги...


Sony го откри Xperia Ace како нов Compact смартфон

Sony Mobile го откри новиот Xperia Ace смартфон кој има помал екран со дијагонала од само 5 инчи што за денешни услови се смета за мал...


Samsung и Huawei мирно ги решија правните спорови

Samsung и Huawei постигнаа согласност да ги прекинат сите правни спорови кои постојат меѓу нив, а се водат низ повеќе држави низ светот.


Redmi K20 "изгази" на AnTuTu бенчмарк тестот

Новиот евтин премиум смартфон Redmi K20 кој е замислен како наследник на евтиниот и моќен уред Xiaomi Pocophone F1, го направи првиот...


Honor 20 Pro ја има првата F/1.4 камера

Honor 20 Pro како најмоќен смартфон од суб-брендот на Huawei ќе ја има првата мобилна камера со најголема леќа од f/1.4 со што теоретски...


Првата microSD картичка од 1TB конечно пуштена во продажба

Samsung Galaxy S10+ е првиот телефон што направи прогрес во својот сегмент на меморијата, со тоа што овозможи ...


Што ќе има идниот Galaxy Note 10 под хауба

Типстерот Ice Universe тврди дека Galaxy Note 10 ќе биде достапен и во уникатна сина боја, откако претходно објавивме дека истиот ќе биде...


Новиот Huawei P30 lite кој нуди 48 мегапикселов поглед кон реалноста достапен и во земјава

Новиот P30 lite обезбедува фотографија со ултра висока резолуција, благодарение на иновативната 48-мегапикселна...


Facebook, Amazon, Google, Twitter и Microsoft ветија силна борба против интернет тероризмот

Петте глобални технолошки компании ветија дека ќе го сузбијат објавувањето на терористички содржини ....


Samsung Galaxy Note 10 би можел да пристигне во овие шест бои

Galaxy Note 10 ќе пристигне со напредни перформанси и подобрени алатки, а Samsung сака да додаде екстра...


Sony Xperia 2 уште сега има рендери од дизајнот

Sony Mobile ќе продолжи со препознатливиот начин на лансирање на премиум смартфони на секои шест месеци. Така Xperia 1 иако се уште е во...


Samsung направил значајни подобрувања на Galaxy Fold

Samsung Mobile изврши повеќе тестови на флексибилниот смартфон на преклоп Galaxy Fold кој ви првата фаза на оценка од новинарите беше...


Facebook ги заострува правилата за пренос на live видеа

Facebook објави дека ги заострува правилата за 'livestream' услугата, со оглед на тоа што вооружен напаѓач снимаше во живо на...


Дали Motorola One Vision е новиот крал на исплатливите смартфони?

Motorola направи големо изненадување со новиот смартфон One Vision кој може да стане новиот крал на исплатливите уреди со цена од околу...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm