Новости

Спецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

После неколку месеци, за кои имаше безброј шпекулации, Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се конечно официјализирани...


Најголемите иновации на Pixel 3 преку видеа

Google Pixel 3 и Pixel 3 XL сега се официјално претставени и може да извршите преднарачка за нив. Pixel 3 и неговиот...


Познати цените на Pixel 3 и Pixel 3 XL

Google Pixel 3 и Google Pixel 3 XL како и претходните модели на Google се една од најлошо чуваните тајни во мобилната индустрија, па така...


iPhone XS има врвна камера, но Google Pixel 2 сепак го прегази

Apple за време на презентирање на новиот iPhone модел, во поголем дел нагласуваше колку е неверојатна нивната камера...


Google ќе го руши Shazam со Sound Search

Google ќе лансира нова верзија на мобилната услуга за откривање на песни која ќе биде директен конкурент на веќе етаблираниот сервис...


LG V40 ThinQ ќе биде откриен на 4 октомври

Како што се гледа на поканата, изгледа дека LG V40 ThinQ ќе биде со тројна камера. Наредниот месец ...


Samsung Galaxy Note 9 рангиран како најдобар смартфон за гледање видеа на YouTube

YouTube објави список со најдобрите смартфони за гледање видеа на оваа социјална мрежа. Прв на списокот...


Android 9.0 Pie носи 157 нови и редизајнирани емоџи

Новиот Android 9.0 Pie оперативен систем е најпопуларен во цел свет. Google овој пат направил многу промени...


Google ја објави најновата верзија на Android - Android Pie

Деветтото издание на Android на почетокот ќе биде достапно само на Google Pixel мобилните, додека на ....


Познато со каков процесор ќе работи поевтиниот Google Pixel

Google веќе е добро познато дека планира да лансира на пазарот поевтин Pixel смартфон кој ќе припаѓа на квалитетната средна класа, а сега...


Google Lens сега достапна за сите преку Google Photos

Google Lens е една од подобрите нови опции за камерата на последните смартфони на Google, па затоа одлична вест е што сега алатката ќе...


Нови проблеми за Google Pixel 2/XL по надградбата

Проблемите за Google Pixel 2/XL смартфоните не престануваат и корисниците постојано откриваат нови недостатоци. Сега, откако Google Pixel...


Gooogle резултати за најбарани смартфони за 2017

Кому би му верувале ако не на Google како веродостоен извор на информации за најбарани уреди, со оглед на тоа што е гигант и најразвиен...


Android 8.1 Oreo и Go Edition: Повисоко ниво со иновации и безбедност

Google објави дека се спремни двата нови оперативни системи: Android 8.1 Oreo и Android Oreo (Go Edition). Проблемот со најновиот Android...


Споредба на Apple iPhone X и Google Pixel 2

Интересна е споредбата меѓу Apple iPhone X, кој излезе пред 1 недела во продажба и есенскиот модел Google Pixel 2. iPhone X има 5.7 инчен...


Google: 100.000 долари ако хакирате Android апликација

Тој што ќе успее да хакира апликација од Play Store и да ја поправи, ќе биде награден со 100.000 долари од Google. Поентата е тоа што...


Видео: Ги издржа ли бруталните тестови Google Pixel 2 XL ?

YouTube каналот JerryRigEverything ја продолжува серијата на соодветни и секако екстремни тестови на популарни смартфони, а овој пат на...


Google Pixel 2 и Pixel 2 XL се премиум модели со „плусеви и минуси“

Новите модели на Google - Pixel 2 и Pixel 2 XL, важат за премиум смартфони, кои располагаат со одлични спецификации. Како и секој модел,...


HTC има добар месец, лоша година

HTC во целата лоша година која ќе ја памети како една од најслабите во својата историја ако ништо друго барем може да се израдува на...


Официјално новите Pixel 2 смартфони - Малку иновации, огромни цени

Google некогаш важеше за експериметален производител кој лансира поевтини Nexus смартфони, но тоа време е далеку зад нив. Со промоцијата...


Google подготвува и трет „ултра“ Pixel

Според најновите информации кои се појавија постои голема можност Google годинава да лансира дури три Pixel смартфони и тоа Pixel 2,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm