Новости

Синхронизирајте ги контактите со LinkedIn, за да бидете еден чекор пред сите за работното место

Без разлика дали ќе излезете на пазарот на труд за првпат, или ќе се префрлите на ново работно место, запознавањто нови колеги или...


Вирус го разорува Google Play Store, ги измамил и филтрите

Google ги засука ракавите за да се ослободи од огромна бројка на апликации. 145 апликации се заразени ...


Fortnite доаѓа на Android, но не и на Google Play

Од Epic Games најавија дека Fortnite наскоро ќе биде достапен на Android, но не и на Google Play. Наместо официјалната...


Апликации номинирани за Google Play Award 2018

Google започна во 2016 година да наградува апликации и сега редовно го прави тоа преку проектот Google...


Google Play Store почна да продава и аудио-книги

Виртуелната продавница Google Play Store отсега ќе продава и електронски аудио-книги кои ќе им бидат достапни на корисниците на Android...


Откриени апликации на Android што крадат Facebook лозинки

На Android маркетот со апликации е откриена нов вид на вирус под името GhostTeam, кој е детектиран во 56 апликации од Google Play Store...


Google го „пензионираше“ Pixel C таблетот

Google по цели две години го „пензионираше“ таблетот Pixel C, односно го повлече од продажба од својата онлајн продавница, најпрво...


Files Go – Лесно префрлање на документите од мобилен на мобилен

Files Go е новата апликација на Google со која ефикасно ќе споделувате документи без трошење на интернет сообраќајот. Апликацијата...


Instant Apps на Android за пробување апликации пред инсталирање

Во Google Play може да најдете илјадници апликации, но многу е проблематично тоа што прво сакате да ја пробате апликацијата пред да ја...


YouTube има ново лого и нови корисни алатки

YouTube доби сосема поинаков дизајн, кој е достапен за сите мобилни и десктоп платформи. Поентата со новиот дизајн е почист и едноставен...


Samsung Keyboard достапна и во Google Play за Galaxy уредите

Сервисната апликација Samsung Keyboard е лансирана во Google Play со што ќе се овозможи нејзино многу полесно надградување со нови верзии...


Проверете овде дали вашата омилена Android апликација е безбедна

Android е најпопуларен и најшироко распространет мобилен оперативен систем во светот. Се разбира...


YouTube Red и Play Music ќе се спојат?

Google размислува како да ги подобри стриминг сервисите со кои располага и да привлече поголем број на претплатници, па една од...


Google Play Movies сега со филмови и во 4K HDR

Movies секцијата на Google Play Store доби нова надградба со која се подобрува квалитетот на услугите за корисниците со тоа што може да...


Skype Preview за Android: Достапна бесплатна надградба

Skype Preview, бета верзијата на Skype, е надградена со неколку нови алатки. Без разлика на тоа што пишува “unreleased” на Google Play...


Вредноста на пазарот со апликации надминува 6 милијарда долари

Вредноста на пазарот и економијата на мобилни апликации надмина 1,3 милијарда долари во минатата година, а во текот на следните години ќе...


Amazon Fire-Ice: Нов модел во иднина за 100 долари

Мислевме дека Amazon е веќе готов во светот на мобилната телефонија, но сепак компанијата ќе го лансира новиот модел Fire-Ice. Ice ќе има...


Android O иновации: Фокус на стабилност, безбедност и издржливост на батеријата

Шефот на Google, Сундар Пичаи, се пофали дека бројот на месечно активни корисници на Android надмина 2 милијарди, а покрај мобилниот...


2 милиони Android корисници се во опасност поради вирус

Се предупредуваат сите Android корисници на смартфони што го преземале malware софтверот FalseGuide, кој е преземен од речиси 2 милиони...


LG со Adroid Wear 2.0 со Google Assistant кај Watch Urbane 2

Трите смартчасовници на LG - G Watch R, Watch Urbane и Watch Urbane 2nd Edition, добија надградба со најновиот Android Wear 2.0...


Google Assistant надградбата за Android започнува од денес

LG G6 е единствениот телефон во моментов, кој доаѓа со Google Assistant, веднаш после Pixel серијата. Google објави дека се повеќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm