Новости

Што ќе донесе евтиниот LG K30?

LG Mobile ќе ја проширува својата К серија на смартфони наменета пред се за пост-пејд договорите со мобилните оператори со новиот модел...


Дали е на повидок Sony Xperia XZ1 Compact?

Нов модел на Sony Mobile со екран со помала резолуција се појави на бенчмарк сајтот Geekbench и според прикажаните спецификации се разви...


Се појави BlackBerry Aurora - Еве што ќе понуди

На интернет протече првата слика од новиот смартфон BlackBerry Aurora кој ќе биде изработен од Putih и ќе работи со Android Nougat...


Фановите на Huawei ќе уживаат со новиот Enjoy 6s

Huawei ги израдува корисниците со новиот смартфон Enjoy 6s кој има многу пристапна цена од само 230 долари, а нуди доста квалитетни...


Lenovo K5 - Први импресии

Lenovo повторно создаде импресивна серија на смартфони во средната класа кои имаат компетитивни цени, а солидни перформанси прилагодени...


Sony претстави нови можности со Xperia E5

Microsoft планира да го прошири своето присуство во областа на виртуелната реалност со новиот систем FlashBack кој ќе биде наменет за...


Xiaomi Redmi 3 добива скенер за отпечатоци

Xiaomi подготвува нова верзија на евтиниот фаблет Redmi 3 кој како главен новитет ќе добие скенер за отпечатоци. Новиот Redmi 3 ќе има и...


Потврден нов евтин Xiaomi смартфон со солидна конфигурација

Xiaomi регистрираше уште еден евтин смартфон кај кинеската агенција TENNA и претпоставуваме дека станува збор за нов модел на Xiaomi...


Лансиран LG Ray како евтино 3G решение

Во време кога веќе се размислува за 5G технолологија LG Mobile лансираше специјализиран 3G смартфон наменет за пазарите во развој. Новиот...


Huawei ја одбрани честа со евтиниот Honor 4A

Huawei лансираше уште еден Honor смартфон во серијата која досега понуди прилично добри телефони со ниски цени, а тоа е случај и со...


Xiaomi Redmi 2A ја сруши конкуренцијата со цена од 70 евра

Xiaomi повторно ги сруши долните бариери на ценовната политика со најновиот Xiaomi Redmi 2A кој ќе се продава по цена од само 70 евра со...


Lenovo Vibe Shot наскоро со поевтин модел и моќна камера

Lenovo Vibe Shot е еден од најдобро креираните камери-смартфони со тенко тело во кое е сместена моќна камера со сензор од 16 мегапиксели,...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm