Новости

dbrand ги нарече ѓубре Nokia Android смартфоните

Производителот на заштини маски dbrand упати навредлива провокација кон новите Android Nokia смартфони на Twitter. Тие беа запрашани дали...


HMD Global ќе ја враќа Nokia Asha серијата

HMD Global ја регистрираше повторно трговската марка Nokia Asha што е јасен сигнал дека ќе лансира нови мобилни телефони со ова познато...


Што нуди новиот Nokia 6 (2018) за пристојна цена?

HMD Global го скрши мразот годинава и го претстави својот прв смартфон кој е продолжение на ланската понуда. Станува збор за следната...


За прв пат потврден Nokia смартфон од генерацијата 2018

HMD Global очигледно годинава нема да промени многу во шемата за именување на своите смартфони, па така се очекува новите модели да ја...


Најевтиниот Nokia 2 добива Android 8.1 Oreo

Nokia 2 кој е најевтиниот и најмалиот смартфон на HMD Global нема да остане заобиколен и наскоро се очекува да ја добие надградбата на...


Nokia 1 доаѓа во март како дел од Android Go програмата

Android Go ќе ги таргетира пазарите каде корисниците не можат да си дозволат премиум смартфон и интернет. Повеќе компании склучија...


Ретро телефонот Nokia 3310 ќе добие и 4G верзија

HMD Global и натаму ќе игра на картата носталгија со плановите за лансирање на уште една верзија на ретро телефонот Nokia 3310 кој ќе...


Nokia со видео кое ќе ве „стопли“ за празниците

HMD Global од Финска кои го водат брендот на Nokia лансираа празнично видео со кое сакаат да ги разнежнат нивните корисници и да ги...


Nokia 3 е прв на HMD со безбедносна надградба за декември

Nokia 3 е првиот смартфон на HMD Global кој ја добива декемвриската безбедносна надградба. Со тоа Nokia 3 ќе биде заштитен од најновите...


Официјално: Nokia 2 претставена со огромна 4100mAh батерија за 99еу

HMD конечно ја презентираше Nokia 2, ценовно прифатлив модел (99 евра) со стандардни спецификации. Nokia 2 ...


Nokia си ја враќа Lumiа камерата

HMD Global реши да изврши софтверска надградба за камера апликацијата за нивните нови Nokia модели и најинтересно од се е што во неа се...


Nokia 7 веднаш се распродаде

HMD Global има фантастичен старт со новиот смартфон Nokia 7 кој за кратко целосно се распродаде во Кина и беа исполнети почетните 150...


Nokia 2 ќе чини само 99 долари

HMD Global уште еднаш годинава ќе ги израдува корисниците со ограничен буџет нудејќи го основниот модел Nokia 2 кој ќе чини само 99...


Официјално Nokia 7 со 5.2-инчен дисплеј и двојна камера

Nokia 7 беше презентирана официјално во Кина од HMD Global. Седмицата има дизајн со стакло и алуминиум, со 5.2-инчен LCD дисплеј и...


Пристигна нов Nokia 8 со 6 GB RAM

HMD Global на домашно тло во Финска го најави новиот модел на Nokia 8 кој има многу помоќен хардвер со 6 GB RAM и 128 GB основна меморија...


Nokia 9 доаѓа со модерен дизајн со тенки рамки

Не би требало HMD да лансира уште еден модел до крајот на 2017 година. Од финската компанија се очекува да ги претстави Nokia 2, 7 и 9 на...


Започна продажбата на Nokia 3310 3G

HMD Global ја започна продажбата на обновениот мобилен телефон Nokia 3310 кој овој пат ќе има 3G мобилна мрежа за да одговори на...


Видео: Ќе се превитка ли Nokia 8?

JerryRigEverything кој прави супер забавни и едукативни тестови на издржливост дојде на ред да го тестира и Nokia 8 премиум смартфонот на...


Nokia 3310 доби нова верзија со 3G мрежа

HMD Global и официјално ја претстави 3G верзијата на обновениот ретро смартфон Nokia 3310 со цел да ги задоволи потребите на корисниците....


Nokia 8 наскоро добива Android 8.0 Oreo

Nokia 8 како еден од најновите смартфони на HMD Global наскоро ќе ја добие и последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo...


Nokia 2 би можел да биде лансиран во ноември

Nokia 2 е следниот модел што HMD Global ќе го презентира пред јавноста, еден од најевтините телефони годинава. Би можело да се лансира...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)