Новости

Huawei P10 го добива Android 8.0 Oreo системот

По успешно завршениот процес на бета тестирање на Android 8.0 Oreo софтверот, Huawei е подготвен да ја лансира целосната надградба...


Huawei P20 Lite: Протекоа спецификациите и цената

Цел свет го очекува настанот на Huawei на 27 март, кога официјално ќе бидат презентирани трите нови модели...


Huawei со два модела од Y-серијата: Y7 (2018) и Y9 (2018)

Huawei Y7 од 2017 година ќе добие подобрена 2018 верзија, и ќе има уште еден модел од Y-серијата - Y9 (2018). Протече рендер за Huawei Y7...


Фотографии во разни бои од Huawei P20 и P20 Pro

За новите премиум модели на Huawei веќе имаме прилично информации, од кои најмногу внимание привлекуваат...


CES 2018: Излегоа цените на Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite

Само што заврши MWC саемот кипата на Телефони.мк се спрема за CES саемот во Париз, каде Huawei ексклузивно ќе ги презентира своите три...


Huawei доби најмногу награди во Барселона

Крајот на Mobile World Congress беше крунисан со наградите за компаниите. Huawei беше убедливо најмногу наградуван...


Прво демо од Huawei MediaPad M5 Pro - Убиецот на iPad Pro

Huawei дефинитивно ги насочи своите нишани кон Apple и направи сериозен обид преку најновиот хибриден таблет Huawei MediaPad M5 Pro да го...


Huawei P20 и P20 Plus одобрени и од TENNA

Huawei го направи последниот чекор пред официјалниот финиш на подготовките за претстојните премиум смартфони Huawei P20 и P20 Plus кои...


Huawei P smart е нов моќен уред од средна класа

Huawei го претстави новиот Huawei P smart, смартфон со целосно нов EMUI 8.0 оперативен систем и фокус на FullView Display дизајнот...


Што се крие за Huawei Mate X ?

Huawei го патентираше името Huawei Mate X кое најверојатно ќе се користи за следната премиум смартфон серија наменета за премиум класата. 


Разлика меѓу Mate 10 Pro и Mate 10 Porsche Design

Huawei ја презентираше новата луксузна верзија на Mate 10 Porsche Design, веднаш после официјалното претставување на Mate 10 Pro...


Huawei P20 со грандиозна промоција во Париз

Huawei и официјално потврди дека официјалната промоција на претстојниот премиум смартфон Huawei P20 ќе се одржи на 27 март на грандиозен...


Huawei Honor 9 Lite е за сечиј вкус и џеб

Honor 9 Lite е модел на смартфон кој може секој да си го дозволи, неговата цена би требало да биде 230 евра. Тој прво пристигнува...


Како Apple и Samsung ќе одговорат на новиот Huawei

Уште малку време остана до MWC 2018, каде вниманието ќе биде насочено кон Samsung и новите Galaxy S модели, кои ќе бидат ексклузивно...


Honor смартфоните на Huawei ќе бидат се подобри

Фановите на Honor суб-брендот на Huawei ќе имаат голема причина за задоволство бидејќи во иднина овие смартфони ќе бидат се подобри,...


Huawei ја потврди Oreo надградбата за 9 Honor смартфони

Huawei објави одлична вест која ќе израдува голем број на корисници на смартфоните Honor од нивниот суб-бренд. Според веќе потврдениот...


Huawei ќе има посебно шоу за Huawei P11

Huawei годинава нема да го стави својот главен фокус на MWC саемот во Барселона кој се одржува на крајот на февруари. 


Huawei со над 20% раст на продажбата во регионот

Huawei Consumer Business Group е задоволен со годишните резултати за продажба од 2017. Компанијата има постојан раст на...


Нов Huawei смартфон се појави со необичен дисплеј

На HTML5test бенчмарк сајтот се појави нов смартфон на Huawei со невообичаен дисплеј со размер од 19:9 што укажува на фактот дека ќе има...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


Стартува Oreo бета програмата за Huawei P10 и P10 Plus

Huawei ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo и сите заинтересирани корисници...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus