Новости

Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


Стартува Oreo бета програмата за Huawei P10 и P10 Plus

Huawei ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo и сите заинтересирани корисници...


Новиот Huawei P20 ѕвер со три задни камери за 2018

очекува Huawei во 2018 година да објави три смартфони со дури три камери од задната страна: P20, P20 Plus и P20 Pro. Интересно е тоа што...


Познато колку ќе чини Huawei P во Европа

Смартфонот едноставно наречен Huawei P наскоро ќе биде лансиран во Европа и веќе е познато колку ќе чини кога ќе биде пуштен во продажба....


Nokia 1 доаѓа во март како дел од Android Go програмата

Android Go ќе ги таргетира пазарите каде корисниците не можат да си дозволат премиум смартфон и интернет. Повеќе компании склучија...


Huawei ќе има богата P серија догодина

Huawei во 2018 година има доста амбициозни планови да се наметне како втор бренд во продажбата на квалитетни смартфони веднаш зад Samsung...


Huawei се пофали со големо достигнување на Honor X серијата

Huawei се пофали дека нивниот бренд за поевтини, но квалитетни смартфони Honor со моделите од Honor 4X до Honor 7X досега успеал да...


Huawei и Baidu со стратешки договор ќе станат лидери во Вештачката Интелигенција

Huawei и Baidu објавија договор за стратешка соработка, кој се базира на платформи и технологија за вештачка интелигенција (AI), на...


Откриено колку ќе чини Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite како нов смартфон на Huawei во средната класа се очекува да пристигне на 21 декември точно на неколку дена пред...


Кога може да го очекуваме Huawei P11?

Huawei P11 ќе биде главниот модел по кој ќе се обликува настапот на производителот со најголем подем во наредната година и ќе биде важен...


Новиот Honor 7x на Huawei е издржлив, брз и иновативен смартфон

Huawei го претстави официјално Honor 7X неодамна, кој е најновиот смартфон од Honor X серијата. Тој е прв смартфон со 5.93-инчен Honor...


Huawei Honor View 10 наскоро и во Европа

Honor View 10 e вистински знаменосец на мобилниот гигант Huawei кој по најавата на кинескиот пазар, на почетокот на јануари околу...


Huawei Honor V10 е нов хит во продажбата

Huawei има фантастичен старт на продажбата на новиот екстра евтин и квалитетен смартфон Honor V10 кој преки кинеските сајтови на флеш...


NOVA 2S ќе биде предновогодишно изненадување од Huawei

Претходно пишувавме за спецификациите на NOVA 2S, новиот модел што Huawei би требало да го претстави како предновогодишно изненадување...


Huawei презентираше прецизна технологија за Face ID

За време на премиерата на Honor V10, Huawei ја претстави новата технологија за препознавање на лице. Сензорите на Huawei...


Huawei NOVA 2s исплива на површина, ќе ги следи ли „ѕвездите?

Huawei најверојатно планира да ја надополни серијата NOVA со втората генерација на смартфони, па така се појави детали за 2s моделот кој...


Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во...


Honor 6A Pro пристигна во Европа со топ цена

Huawei се повеќе е присутен и на европскиот пазар со нивниот бренд Honor кој во Азија е познат по многу ниските цени за смартфони со...


Познато кога доаѓа Honor V10 и по која цена во Европа

Познат е и датумот на европската промоција на претстојниот смартфон Honor V10. Според „тизерот“ кој го објави Huawei, Honor V10 ќе...


Huawei ќе направи револуција со интелигентни телефони

Во Huawei се убедени дека во иднина вештачката интелигенција ќе донесе радикални промени, рече неодамна Феликс Занг...


Доаѓаат специјализирани Made for Huawei додатоци

Кинескиот мобилен гигант Huawei наскоро ќе стартува со нова програма за специјализирани додатоци за своите смартфони кои ќе бидат...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)