Новости

Погледнете на кои телефони може да ја играте Fortnite

Се уште не е познато дали Fortnite ќе може да се преземе директно од Google Playstore или сите што...


Honor го спрема Note 10 - Џиновски таблет со 6000mAh батерија

Honor е во фаза на подготовка на таблетот Note 10, кој ќе има џиновски голем капацитет на батерија ...


Huawei Mate 20 тестиран со Kirin 980, ќе биде убедливо најбрз Android процесор?

Kirin 980 во новиот Huawei Mate 20 ќе биде најбрзиот мобилен процесор меѓу Android смартфоните и тоа со значителна разлика пред конкурентите


Разлика меѓу Mate 10 Pro и Mate 10 Porsche Design

Huawei ја презентираше новата луксузна верзија на Mate 10 Porsche Design, веднаш после официјалното претставување на Mate 10 Pro...


Huawei под политички притисок во САД

САД води се поагресивна политика кон кинеските компании, па откако не го дозволи преземањето на MoneyGram од страна на Alibaba, го...


NOVA 2S ќе биде предновогодишно изненадување од Huawei

Претходно пишувавме за спецификациите на NOVA 2S, новиот модел што Huawei би требало да го претстави како предновогодишно изненадување...


Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во...


Што ќе понуди Huawei Honor V10 за евтини пари?

По лансирањето на Mate 10 Lite од Huawei се подготвуваат повторно да ги задоволат потребите на корисниците со помал буџет преку новиот...


Huawei и Porsche направија луксузна верзија од Mate 10

Porsche е типичен производител што сака да соработува со мобилните гиганти и да креира луксузна верзија од нив. На тој начин богаташите...


Ова се новите Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro со супериорни перформанси

Дисруптивните иновации често започнуваат со храбри соништа. За време на IFA Berlin, Huawei Consumer Business Group го претстави својот...


Mate 10 е најмодерниот смартфон досега на Huawei

Huawei и официјално го промовираше долго очекуваниот топ смартфон Mate 10 кој е нивни најмодерен досега со повеќе новитети во софтверот,...


Huawei Mate 10 ќе има и Leica верзија

Самиот Huawei Mate 10 се чини дека ќе има повеќе верзии отколку што Huawei вкупно лансираше смартфони ова лето. По официјализирање на...


Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно...


Нешто повеќе за спецификациите на Huawei Mate 10 Lite

Во наредниот месец Huawei ќе ги претстави трите нови модели: Mate 10, Mate 10 Pro и Mate 10 Lite, кои ќе бидат со супер скапа и евтина...


Премиум моделот на Huawei ќе чини повеќе од iPhone X

Дури и iPhone X ќе биде поевтин од претстојните модели Huawei Mate 10/Mate 10 Pro. Цената на iPhone X изнесува 999 долари, додека...


Huawei има ѕверски процесор со рекордни Download брзини

Huawei го подготвува новиот мобилен процесор Kirin 970 кој меѓу главните адути ќе ги има Категорија 18 на брзина на симнување на податоци...


Huawei Mate 10 (10 Pro) добива моќен Kirin 970

Официјално е потврдено дека претстојните Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro ќе го имаат најдобриот и најмоќниот процесор на компанијата,...


Google става акцент на камерата кај Pixel 2 (XL)

Наскоро треба да излезат нови модели на телефони од Samsung, Apple, Huawei, Google и други компании...


Потврдено: Huawei Mate 10 со премиера во Минхен

Huawei потврди дека нивниот претстоен моќен фаблет Huawei Mate 10 со кој ќе му се спротистават на Samsung Galaxy Note 8 ќе биде премиерно...


Huawei за Apple: „Имаме помоќен телефон од новиот iPhone“

Ричард Ју, шефот на одделот за потрошувачка електроника во Huawei соопшти дека Mate 10 ќе биде помоќен уред од новиот iPhone 8...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm