Новости

Huawei: Над 100.000 продадени P20 смартфони за 30 дена

Huawei продаде повеќе од 100.000 смартфони од најновата P20 серија и тоа за неверојатно краток период од 30 ....


Huawei Nova Youth се „подигна“ со Android 8.0 Oreo

Поевтиниот смартфон од средната класа Huawei Nova Youth се „подигна“ со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која сега е...


Huawei P10 го добива Android 8.0 Oreo системот

По успешно завршениот процес на бета тестирање на Android 8.0 Oreo софтверот, Huawei е подготвен да ја лансира целосната надградба...


Стартува Oreo бета програмата за Huawei P10 и P10 Plus

Huawei ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo и сите заинтересирани корисници...


Мора да имате одличен телефон во џеб за максимално уживање на одмор

Смартфоните се веќе до тој степен усовршени, што заменуваат фотоапарат, камера, навигација, и многу други функции...


Фотоапаратите ги заменија телефоните поради совршените камери

Веќе 90% од корисниците се фотографираат со телефоните и не земаат фотоапарат со себе на одмор...


Истражување на Huawei: Долгиот живот на батеријата е најважната карактеристика кај еден смартфон

Смартфоните веќе не ги користат само младите или генерацијата на „милениалси“. За 95% од луѓето во Европа на возраст меѓу 18 - 24 година...


Со секој купен P10 Plus, P10 и P10 lite Huawei доделува луксузни додатоци

Во рамки на промотивната кампања „Започни го летото” сите што заклучно со 13 август ќе купат Huawei P10 Plus, P10 или P10 lite ќе добијат...


Huawei Mate 10 ќе има Kirin 970 процесор

Претстојниот Huawei Mate 10 би можел да биде еден од најдобрите телефони, затоа што ќе има Kirin 970 процесор, изработен со процесот...


OnePlus 5 со иновативна камера со bokeh ефект

Веќе протекоа фотографии во јавноста од OnePlus 5, со што се потврдува двојната камера. И не само тоа. На Twitter профилот на OnePlus е...


Најдобрите смартфони што може да се купат сега

Сите телефони имаат варијабилни цени, во зависност од производителот и перформансите. Сигурно се прашувате кој телефон е најдобро да се...


Македонски Телеком специјална промоција на Huawei P10 во City Mall

Македонски Телеком во четврток на 20 Април организира специјална промоција на Huawei P10 во Телеком продавницата во City Mall. Во текот...


Huawei тврди - 6 GB RAM за смартфон е премногу

Лао Ши, извршниот директор на Huawei P серијата на смартфони, на Weibo истакна дека 6 GB RAM за смартфон е премногу и дека корисникот...


Huawei ги откри Leica-брендираните P10 и P10 Plus

Премиум смартфоните Huawei P10 и P10 Plus официјално ги презентираа во Барселона, кои се кандидираат за најдобри уреди во 2017. Huawei го...


MWC 2017: Telefoni.mk во живо од 26 февруари!

Mobile World Congress 2017 е најголемиот мобилен настан во годината, каде ќе бидат презентирани ексклузивни модели на смартфони и слични...


Huawei P10/P10 Plus: Цените изгор скапи, ама има зошто!

Huawei P10 и P10 Plus имаат формирано различни цени, за обични корисници и за напредни корисници. Цените се високи, но има и зошто....


Huawei го потврди учеството на MWC 2017, ќе го видиме ли Huawei P10?

Huawei го потврди своето учество на големиот саем MWC 2017 во Барселона, а своите промотивни активности ќе ги одржи на 26 февруари. Во...


Huawei по фантастичната година е претпазлив со прогнозите за 2017-та

Huawei прерасна во вистински победник барем кога е во прашање Android конкуренцијата и претходната година имаше најголем број на...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm