Новости

Samsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Samsung иновирал нов тип на кабел, кој е тенок како влакно, како подобра замена за HDMI кабелот. Дизајнот како и секогаш е одличен, а тоа...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


Фокусот на Huawei ќе биде во вештачката интелигенција

Ричард Ју, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group ќе има свој говор денес на настанот на Huawei, кој започнува во 14:00...


IFA 2017: Alcatel направил премиум телефон од Idol 5

Alcatel Idol 5 е конечно презентиран после еден месец откако беше објавен Idol 5s. Многу се слични, но сепак има некои разлики помеѓу...


IFA 2017: LG сака да ги „опамети“ нашите домови со робот и гласовна технологија

Телефони.мк директно известува од Берлин од IFA саемот. LG Electronics на IFA 2017 го најави својот гласовен уред во фаза на развој за...


Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact и XA1 Plus: Првите промо видеа

На IFA 2017 Sony ги откри новите смартфони: Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, и Xperia XA1 Plus. Најдоброто од се е што XZ1 и XZ1 Compact...


Ново партнерство – “20th Century Fox“, “Panasonic“ и “Samsung“

Трите компании се здружуваат за да овозможат најдобро доживување при гледањето на видео содржини со помош на HDR10+ технологија...


Самсунг: Три нови екрани за работни цели на саемот ИФА 2017

Со фантастичен тристран дизајн без рамка, новите екрани имаат сопствен интерфејс УСБ тип Ц, оптимизирана јасност и боја, како и поудобно...


Alcatel Idol 5 се спрема за IFA саемот во септември

Непосредно пред да биде претставен официјално, најновиот модел Alcatel Idol 5, излезе на GFXBench и откривме дека ќе располага со Android...


LG V30 за прв пат доаѓа и во Европа

LG Mobile за прв пат ќе лансира смартфон од V серијата во Европа откако се создаде голем интерес кај фановите. Затоа се очекува...


LG V30 ќе биде претставен на IFA 2017 како контра-тежа на Galaxy Note 8

LG Mobile размислува за еден многу храбар потег и за прв пат со свој фаблет да настапи на саемот IFA 2017 кој во почетокот на септември...


IFA саемот ќе го „тргне чаршафот“ од Samsung Galaxy Note 8

Samsung сериозно се спрема за премиум фаблетот Galaxy Note 8, за кој досега протекоа прилично информации и фотографии. Во моментот...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus