Новости

Рекламата за Samsung Galaxy J6 се фокусира на Super AMOLED Infinity Display

Новиот Samsung Galaxy J6 е модел од средната класа, кој доаѓа со неверојатниот Infinity Display...


Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран...


Пристигна новиот Samsung Galaxy S Light Luxury како наследник на Galaxy S8

Samsung официјално го претстави новиот Galaxy S Light Luxury кој е замислен како нешто поевтин наследник на ланскиот Galaxy S8 со тоа што...


Познато што ќе понуди Samsung Galaxy J4

Samsung Mobile наскоро се очекува да го лансира новиот поевтин смартфон Galaxy J4 за кого веќе се откриени голем број на детали, па дури...


Концепт дизајн за Sony Xperia XZ3

Креативните дизајнери од TechConfigurations сакале да го прогнозираат дизајнот на идниот модел на Sony - Xperia XZ3...


Samsung Galaxy A6+ ќе има Infinity дисплеј?

„Galaxy А“ серијата на Samsung ќе го добие импресивниот Infinity дисплеј од Galaxy S и Galaxy Note сериите


Се појави и Samsung Galaxy J7 (2018), еве што ќе понуди

Samsung Mobile подготвува доста атрактивен смартфон од средната Ј класа со пристоен квалитет. Станува збор за Samsung Galaxy J7 (2018)...


Samsung Galaxy Note 9 за прв пат тестиран

Samsung Galaxy Note 9 најверојатно се појави на првиот бенчмарк тест на сајтот HTML5test од кој може да се видат први детали за неговите...


Целосно видео во живо од презентирањето на Samsung Galaxy S9

Samsung Unpacked Galaxy 2018 е еден од најексклузивните настани на MWX 2018 во Барселона, кој Телефони.мк го следеше во живо. Во прилог...


Samsung Galaxy S9 целосно се појави со прва слика

Благодарение на невниманието на изработувачот на маски Ghostek во јавноста протече прва целосна слика од претстојниот премиум смартфон...


Откриен прв детаљ за Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus

На HTML бенчмарк тест за прв пат се појавија нови смартфони на Samsung за кои се претпоставува дека најверојатно се моделите Galaxy S9 и...


Samsung го најави Galaxy A8 смартфонот од следната генерација

Samsung го најави новиот Galaxy A8 смартфон од следната 2018 генерација со што уште сега на почетокот на празничната сезона ќе им се...


Што ќе понуди Galaxy A8+ (2018)?

Galaxy A8+ (2018) ќе биде новиот поквалитетен смартфон од А серијата на Samsung кој како што сугерира самото име ќе пристигне на...


YouTube надграден за екраните со Full View

YouTube мобилната апликација за Android доби нова универзална надградба која е наменета за сите смартфони со новиот стандард на Full View...


Samsung: Дефинитивно ќе го имаме Galaxy A7 (2018)

Samsung пред неколку дена потврди дека ќе го има Galaxy A5 (2018) на официјалната веб-страница, а сега потврди и за Galaxy A7 (2018)....


Ќе не изненади ли Samsung со мини верзија на MWC 2018

Речиси е сигурно дека ќе има Samsung Galaxy S9 модел, но сега протече информација и дека би можело да има Mini верзија со 4-инчен...


Samsung Galaxy A5 (2018) доаѓа со Infinity Display

Samsung Galaxy A5 смартфонот од средната висока класа ќе добие нова верзија во 2018 година со еден клучен новитет кој многу ќе им се...


Galaxy A 2018 моделите ќе имаат екстра квалитети

Samsung откако ги претстави своите најмоќни смартфони за годинава време е да посвети внимание и на средната висока класа со новата Galaxy...


Samsung Galaxy Note 8 официјално промовиран во Македонија

Samsung Macedonia и официјално го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 пред скопската публика. Пласманот на Samsung...


Samsung Galaxy S9: Snapdragon 845 процесор и 4GB RAM меморија

Samsung Galaxy Note 8 е се уште во полн ек, кој беше презентиран пред 10 дена. Сега почнаа да излегуваат спецификации и за наредниот...


Samsung ветува извонредна мултимедија за Galaxy Note 8

Според тимот на Samsung задолжен за развој на новиот фаблет се очекува Galaxy Note 8 да биде најдобриот мобилен уред за мултимедија со...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm