Новости

Евтиниот Samsung Galaxy A40 ќе биде со одлични спецификации

Samsung Galaxy A40 е дел од новата генерација на смартфони од средната класа кои Samsung планира да ги....


Facebook затворил над стотици руски профили и страници

Русите веднаш реагирале и го обвиниле Facebook за цензура и спроведување нечии политички одлуки. Социјалната мрежа...


Бидете внимателни на скриени камери ако изнајмувате сместување преку Airbnb

Американец што отседнал во стан изнајмен преку Airbnb, се шокираш кога во дневната соба пронајдел две камери...


Huawei MateBook 13 собра дури 8 награди на CES 2019

Освен MateBook 13, награден е и таблетот MediaPad M5 lite. Саемот за потрошувачка електроника CES 2019....


Откриена најраната верзија на Android Q

Девелопери успеаја да ја добијат најраната верзија на следниот оперативен систем Android Q чија промоција ќе се одржи дури во текот на...


LG смартфонот на преклоп нема да биде флексибилен

LG Mobile се очекува да присуствува на претстојниот конгрес во Барселона MWC 2019, каде ќе претстави сопствена верзија на смартфонот на...


Apple ја претстави Smart Battery Case за iPhone XS, XS Max и XR

Apple речиси пет месеци работеше на креирање на посебната кутија за новата генерација на iPhone смартфони која покрај дополнителна...


Што откри првиот бенчмарк на Samsung Galaxy S10+ ?

Samsung Galaxy S10 Plus за прв пат се појави не бенчмарк тест, па така на сајтот на Geekbench се откриваат првите детали за можните...


YouTube ги забранува опасните вирални предизвици и пренкови

YouTube конечно реагира на опасните видео записи во кои младите возат автомобили со врзани очи, јадат....


Вградениот скенер на Galaxy S10 во дисплејот нема да функционира со заштитно стакло

Samsung се спрема за да го замени класичниот сензор за отпечатоци со ултрасоничниот сензор вграден во ...


Идните iPhone XR и XS Max со повеќе камери и USB-C приклучок

Дизајнот на новите iPhone модели уште не е финиширан, но според новите информации Тим Кук одлучил за поставување....


Доаѓаат избори, Facebook ги заострува правилата

Facebook за идни избори во Индија, Нигерија, Украина и Европската Унија, најавува построги политички правила ....


Новиот Motorola RAZR ќе биде флексибилен смартфон?

RAZR серијата своевремено беше една од најмоќните на Motorola и многу популарна на пазарот. Сега постои можност за воскреснување на...


Познато кога доаѓа Xiaomi Mi Mix 3 со 5G

Xiaomi при крајот на минатата година вети дека во првиот квартал од 2019 ќе ја претстави 5G верзијата на супер фаблетот до слајдер Xiaomi...


Samsung тврди дека флексибилниот смартфон на Apple ќе биде лош

Директор на центарот за иновации во дизајнот на Samsung открива дека нивниот голем конкурент Apple исто така подготвува сопствен...


Samsung Galaxy A50 откриен со 6 GB RAM

Samsung Mobile годинава ќе лансира нова Galaxy серија со двоцифрени бројки, па така освен новата номенклатура се очекува да понуди и...


Google и WordPress вложуваат 1,2 милиони долари во системот наменет за новинари

Google News Initiative досега изработуваше решенија за големите издавачи, но со 1,2 милиони долари ....


Како Fortnite од популарна игра стана дувло за криминалци

Fortnite им послужи на криминалците како добро средство за перење пари. Играта за многу кратко време ...


Развиен е „специјален Kindle“ во Велика Британија за слепи луѓе

Ова е првиот Брајов e-читач со повеќе редови во светот, односно e-книга, која истовремено прикажува девет...


Човекот што го доведе Microsoft до позиција на највредна компанија во светот

Microsoft минатата година ја достигна највисоката вредност во историјата, а порано беше и највредна компанија...


Xiaomi има скенер на целиот дисплеј за брзо отклучување

Xiaomi прикажа прототип на нова технологија која овозможува поставување на скенер за отпечатоци вграден со самиот екран на смартфонот, но...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm