Новости

Samsung патенти укажуваат на вграден сензор во дисплејот

Од Samsung се очекува вграден сензор во дисплејот во следнот модел на смартфон, за што најмногу се пикира...


Протекоа две бои со новиот Xiaomi Mi Mix 3

Има уште 4 дена додека да биде претставен новиот скап смартфон на Xiaomi - Mi Mix 3. Уредот ќе има интересно...


Детали за стартот на преднарачката и цените на iPhone XR

Преднарачките за iPhone XR официјално започнаа вчера на Apple.com, Apple Store app и официјалните....


Samsung го открива супериорниот метод на производство на 7nm чипот

Samsung води во битката за производство на чипови преку сложениот 7nm процес. Компанијата ќе биде ексклузивен...


Ричард Ју од Huawei потврдува 5G телефон на преклоп за 2019

Huawei целосно ја откри Mate 20 серијата на почетокот на оваа недела, при што Ричард Ју, извршниот директор...


Samsung Galaxy Note 9 добива безбедносна надградба

Samsung лансираше апдејт за неговиот најнов премиум модел Galaxy Note 9 со големина од 67.5MB. Софтверската ...


Како да го гледате евентот на Apple на 30 октомври

Apple само што го најави својот следен Специјален Евент (Special Event), со мистериозното мото “There’s more in the making”....


Не смееме повеќе да правиме вака со телефоните!

Повеќето од нас го ставаат телефонот на полначот пред спиење не размислувајќи за негативните последници што ...


Xiaomi Mi Mix 3 доаѓа со 10GB RAM и 5G мрежа

Xiaomi веќе го потврди дизајнот и датата на лансирање на Mi Mix 3, но од вчера компанијата почна да објавува..


Неодоливиот дизајн на новиот SUV, BMW X7

Новиот X7 SUB на BMW располага со високо ниво на луксуз, што е очигледно по неговиот дизајн. Сега во моментов го ...


Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS...


Повисока интелигенција: Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии


Ќе излезе и ѕверската верзија на Huawei Mate 20 Porsche Design

Претходно пишувавме детално за спецификациите на новите модели на Huawei Mate 20 и Huawei Mate 20 Pro...


Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Huawei Mate 20 и Pro се официјализираа со скенер вграден во екранот

Huawei е третиот производител на смартфони во светот веднаш после Samsung и Apple, кој денес ги презентираше Mate 20...


Samsung Galaxy S9 ќе стартува со Android Pie бета програма

Samsung Mobile наскоро ќе стартува со бета програма за тестирање на софтверската надградба за Samsung Galaxy S9 со верзијата Android 9.0...


Добавувачите на Apple се сомневаат во голем успех на iPhone XR

Тајванските добавувачи на Apple според инсајдерски информации пренесени од Digitimes се сомневаат во голем успех на смартфонот iPhone XR...


Huawei Watch GT има батерија за цели две недели

Huawei официјално го најави новиот модел на смарт часовник Huawei Watch GT за кого ветува дека има супер издржлива батерија која со само...


Nokia X7 официјално претставен со новиот S710 дисплеј

HMD Global ја тргна завесата и од новиот Nokia X7 модел кој е официјализиран, односно станува збор за интернационалната верзија на веќе...


Vertu се враќа од „мртвите“

Vertu како бренд кој креираше многу луксузни и уникатни мобилни телефони помина низ тежок период на промена на сопствеништвото и...


Дали Xiaomi Mi Mix 3 ќе има 5G мрежа и 10 GB RAM?

Xiaomi предизвикува огромно внимание со новиот тизер кој ги разгори шпекулациите за претстојниот моќен смартфон Xiaomi Mi Mix 3.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm