Новости

Извесно е дека Apple ќе го задржи Qualcomm во 2018

Протекоа информации дека Apple ќе продолжи со соработката со Qualcomm годинава, со промена во 2019 ...


Одличен почеток со продажбата на Huawei P20

Huawei имаше одлична година, сега ја зацврсти својата позиција како трет најголем мобилен производител...


Huawei ќе ја зацврстува позицијата во Европа и Азија

Huawei ја презентираше визијата на компанијата за идните текови на развојот на компанијата во технолошка смисла...


Роботот Cue на Toyota има вештачка интелигенција и не промашува кош

Поминаа времињата кога роботите изгледаа како да се направени од кутија. Сегашните напредни роботи...


Huawei P20 Pro доаѓа со тројна камера од 40MP+8MP+20MP

Huawei P20 Pro ќе биде најдобриот смартфон од вкупно три модели, кои ги очекуваме во наредниот вторник...


Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено во делот на камерата...


„Вештачката интелигенција е поопасна од нуклеарна бомба“, предупредува Илон Маск

Илон Маск е фокусиран на електромобилите и во иднина испраќање луѓе на Марс. Често зборува и за ограничувањето....


Skydio R1 дронот го снима внимателно секој ваш чекор

Ако сакате да имате акциски видеа, да се снимате како возите велосипед или џогирате во шумата, тогаш Skydio R1 ....


DynaEdge AR: Смарт очила со Windows 10

Експертите сметаат дека вака ќе изгледа технологијата што ќе ги замени компјутерите и смартфоните. Смарт...


Еве што се случува кога хакер ќе нападне робот

Роботите и автоматизацијата полека ги преземаат работите на луѓето и во иднина милиони луѓе ќе останат без работа. Роботите ќе...


LG на MWC 2018: V30 се надмина себеси! (ФОТО+ВИДЕО)

LG овој пат беше еден од најмоќните на Mobile World Congress во Барселона. Кога отидовме на штандот на LG, буквално како да влеговме во...


LG V30s дебитира со напредна вештачка интелигенција

LG Mobile го стартуваше Светскиот мобилен конгрес со нивната нова верзија на смартфонот LG V30s кој ќе биде прв со интелигента камера...


Sony: Нова мобилна платформа за такси превоз

Sony влегува во бизнисот со такси службите и вештачката интелигенција. Сигурни сме дека гигантот ќе направи драстични промени...


LG V30s ќе има камера со AI и моќен хардвер

Претстојниот смартфон LG G30s ќе биде помала, но многу значајна надградба на понудата на LG Mobile се додека не биде лансиран новиот топ...


Автономноста на Hyundai Genesis на дело

Сите глобални автомобилски брендови сега се фокусираат на електричен погон на возилата и автономното возење од страна на компјутер без...


Samsung го презема приматот од Intel за чипови

Samsung продал 14,6% од чиповите на пазарот со заработка од 69 милијарди долари, додека поранешниот лидер Intel бил со продажба од 13,8%...


Многу жени ќе изгубат работа поради вештачката интелигенција

Автоматизациајта и вештачката интелигенција во иднина ќе ги променат сите индустрии и пазарот, затоа што работите...


Џек Ма за успехот и емоционалната интелигенција

Џек Ма е првиот кинески бизнисмен што излезе на листата на топ најбогати луѓе на Forbes. Тој е трет најбогат човек в...


LG V30 со нова верзија засилена со AI?

Корејските медиуми шпекулираат дека можеби наскоро ќе биде лансирана нова верзија на премиум смартфонот LG V30 која нема да понуди многу...


Intel NUC: Осмата генерација на i7 процесорот

Next Unit of Computing (NUC) е концептот што Intel го промовира веќе неколку години, но сега дојде времето да пристигне овој уред, кој е ...


Јануарска безбедносна закрпа за Android корисниците

Google се спрема да ги заштити Android корисниците од новиот експлоататор на пазарот - Spectre. Тој директно ги напаѓа процесорите на...

 
Најнови телефони
 
  • Mi Pad 7.9
  • Mi 5
  • Redmi 3s
  • Redmi 3s Prime
  • Redmi 3x
  • Redmi Pro
  • Redmi Note 4 (MediaTek)
  • Mi 5s
  • Mi 5s Plus
  • Mi Note 2