Новости

Android корисниците ќе може да праќаат СМС од прелистувачите

СМС порано беше единствен начин за масовна комуникација меѓу луѓето, но сега се користат чет сервиси на интернет. Сепак, СМС останува...


Google Chrome ја потврди својата доминација во 2016!

Internet Explorer на почетокот на 2016 година заземаше дури 46% од пазарот на веб прелистувачи во светот. Google Chrome тогаш заземаше...


Прва жртва на Galaxy Note 7, се запалил во рака на дете

Во речиси 40-от инцидент конечно се бележи и првата жртва од експлозија на батеријата на фаблетот Galaxy Note 7 кој се запалил во рака на...


Google Chrome ги гази сите веб прелистувачи

Microsoft не вреднуваше досега ниту едни статистички податоци дека Google Chrome е повеќе популарен од Internet Explorer, поради наводна...


Време е да го замените Internet Explorer, еве кои ви се опциите

Бидејќи Microsoft ја прекина поддршката за  Internet Explorer со верзиите 8, 9 и 10 редно време е конечно да го замените овој антички...


Windows 10 е ранлив поради пропуст во Internet Explorer

Microsoft Edge e автоматскиот веб-прелистувач на оперативниот систем Windows 10...


Microsoft лансираше итна безбедносна надградба за Windows

Microsoft покажа дека може да реагира во многу брз рок и веднаш да ги поправи „дупките“ во Windows системот кои им се закануваат на...


Сундар Пичаи од Google - кој бил пред да стане милионер

Детството на Пичаи било тешко и сиромашно, а сега е еден од најбогатите луѓе во светот...


Погледнете како светот се префрли од Explorer на Chrome

Денес речиси сите здраво за готово знаеме дека Internet Explorer е врста која е изумрена и речиси никој не го користи, но пред само...


Целосно прикажан Microsoft Edge - Новиот веб прелистувач на Windows 10

Денес е објавена новата верзија Windows 10 Insider Previews Build 10158 на тест период...


Spartan прерасна во новиот Microsoft Edge Browser

Новиот интернет прелистувач кој досега ни беше познат под името Project Spartan прерасна во Microsoft Edge и ќе биде официјалната замена...


Spartan Browser за Windows 10 носи големи иновации

Microsoft подготвува нов интернет прелистувач кој ќе го замени веќе застарениот Internet Explorer со целосно нов проект наречен Spartan...


Нова опасност се заканува на интернет

Microsoft објави соопштение во кое ги предупредува корисниците на интернет прелистувачот Internet Explorer со верзиите од 6 до најновото...


Internet Explorer не врати во 90-те

Microsoft сними одлична реклама која сите нас кои растевме во 90-тите ќе не врати во едно убаво безгрижно време. Време во кое игравме со...


Google Maps работи на Internet Explorer на Windows Phone

Изјавата од страна на Mountain View вели дека Google Maps работи само на WebKit пребарувачите, Chrome и Safari, а не на Internet...


Google Chrome хакнат за 60.000 долари?

Доказ дека Google ќе направи сè за да биде што е можно побезбеден говори и најновиот натпревар за хакирање на Google Chrome каде...


Пристигна Windows Phone 8

Microsoft конечно го претстави својот нов оперативен систем Windows Phone 8 кој ќе биде достапен за користење уште есенва.


Microsoft ќе ги „шутне“ Chrome и Mozilla од таблетите со Windows

Иако Google и Mozilla правеа планови нивните пребарувачи да дојдат на таблетите со Windows, сепак Microsoft и не се согласува баш со оваа...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm