Новости

Лансиран Huawei Nova 3 со по четири камери

Huawei лансираше уште една „ѕвезда“ од серијата на смартфони Nova. Овој пат третата генерација на Huawei Nova доаѓа со по четири камери,...


Honor го спрема Note 10 - Џиновски таблет со 6000mAh батерија

Honor е во фаза на подготовка на таблетот Note 10, кој ќе има џиновски голем капацитет на батерија ...


Honor 10 GT излезе со супербрзи перформанси

Huawei го има првиот смартфон со неверојатна 8GB RAM меморија - Honor 10 GT. Знаменосецот Honor 10 ...


Интро видео со кралот на средната класа - Honor 10

Претходно пишувавме дека Huawei го објави новиот модел од под-брендот Honor 10, кој сега е достапен на глобалниот пазар....


Одличен почеток со продажбата на Huawei P20

Huawei имаше одлична година, сега ја зацврсти својата позиција како трет најголем мобилен производител...


Huawei Honor 10 со една нога пред официјална промоција

Honor 10 претстојниот супер смартфон на суб брендот на Huawei со супер цена целосно е потврден од страна на кинеската телекомуникациска...


Huawei Mate 20 тестиран со Kirin 980, ќе биде убедливо најбрз Android процесор?

Kirin 980 во новиот Huawei Mate 20 ќе биде најбрзиот мобилен процесор меѓу Android смартфоните и тоа со значителна разлика пред конкурентите


Што откри новиот тест за Huawei P20 Pro?

Сосема извесно е дека Huawei P20 Pro ќе биде најмоќниот од трите престојни смартфони кои Huawei наскоро ќе ги откри официјално на...


Новиот Huawei P20 ѕвер со три задни камери за 2018

очекува Huawei во 2018 година да објави три смартфони со дури три камери од задната страна: P20, P20 Plus и P20 Pro. Интересно е тоа што...


Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар...


Huawei Honor V10 наскоро со нова верзија - Во што е разликата?

На сајтот на кинеската телекомуникациска агенција TENAA откриена е нова верзија на смартфонот Huawei Honor V10 која ќе има една клучна...


Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во...


Honor V10 дефинитивно ќе има дизајн без рамки

Претходно пишувавме за цената на Honor V10, кој треба да пристигне на 5 декември. Ексклузивно и најпрво ќе биде претставен во Кина на...


Познато кога доаѓа Honor V10 и по која цена во Европа

Познат е и датумот на европската промоција на претстојниот смартфон Honor V10. Според „тизерот“ кој го објави Huawei, Honor V10 ќе...


Huawei ќе направи револуција со интелигентни телефони

Во Huawei се убедени дека во иднина вештачката интелигенција ќе донесе радикални промени, рече неодамна Феликс Занг...


Што ќе понуди Huawei Honor V10 за евтини пари?

По лансирањето на Mate 10 Lite од Huawei се подготвуваат повторно да ги задоволат потребите на корисниците со помал буџет преку новиот...


Како се покажа Huawei Mate 10 Pro на бенчмарк тестовите?

Huawei Mate 10 Pro со голем број на иновации е досега еден од најмоќните смартфони на кинеската компанија Huawei располагајќи со...


Mate 10 е најмодерниот смартфон досега на Huawei

Huawei и официјално го промовираше долго очекуваниот топ смартфон Mate 10 кој е нивни најмодерен досега со повеќе новитети во софтверот,...


Huawei Mate 10 Pro исплива на површина

Од кинеските ликстери на површина исплива прва слика наводно од Huawei Mate 10 Pro моделот кој ќе биде нешто помоќен и најверојатно со за...


Нешто повеќе за спецификациите на Huawei Mate 10 Lite

Во наредниот месец Huawei ќе ги претстави трите нови модели: Mate 10, Mate 10 Pro и Mate 10 Lite, кои ќе бидат со супер скапа и евтина...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm