Новости

Новиот Huawei P20 ѕвер со три задни камери за 2018

очекува Huawei во 2018 година да објави три смартфони со дури три камери од задната страна: P20, P20 Plus и P20 Pro. Интересно е тоа што...


Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар...


Huawei Honor V10 наскоро со нова верзија - Во што е разликата?

На сајтот на кинеската телекомуникациска агенција TENAA откриена е нова верзија на смартфонот Huawei Honor V10 која ќе има една клучна...


Левандовски погодува и за Huawei Mate 10 Pro

Huawei ја продолжува одличната соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски кој е еден од главните промотери на овој бренд во...


Honor V10 дефинитивно ќе има дизајн без рамки

Претходно пишувавме за цената на Honor V10, кој треба да пристигне на 5 декември. Ексклузивно и најпрво ќе биде претставен во Кина на...


Познато кога доаѓа Honor V10 и по која цена во Европа

Познат е и датумот на европската промоција на претстојниот смартфон Honor V10. Според „тизерот“ кој го објави Huawei, Honor V10 ќе...


Huawei ќе направи револуција со интелигентни телефони

Во Huawei се убедени дека во иднина вештачката интелигенција ќе донесе радикални промени, рече неодамна Феликс Занг...


Што ќе понуди Huawei Honor V10 за евтини пари?

По лансирањето на Mate 10 Lite од Huawei се подготвуваат повторно да ги задоволат потребите на корисниците со помал буџет преку новиот...


Како се покажа Huawei Mate 10 Pro на бенчмарк тестовите?

Huawei Mate 10 Pro со голем број на иновации е досега еден од најмоќните смартфони на кинеската компанија Huawei располагајќи со...


Mate 10 е најмодерниот смартфон досега на Huawei

Huawei и официјално го промовираше долго очекуваниот топ смартфон Mate 10 кој е нивни најмодерен досега со повеќе новитети во софтверот,...


Huawei Mate 10 Pro исплива на површина

Од кинеските ликстери на површина исплива прва слика наводно од Huawei Mate 10 Pro моделот кој ќе биде нешто помоќен и најверојатно со за...


Нешто повеќе за спецификациите на Huawei Mate 10 Lite

Во наредниот месец Huawei ќе ги претстави трите нови модели: Mate 10, Mate 10 Pro и Mate 10 Lite, кои ќе бидат со супер скапа и евтина...


Huawei потврди - Mate 10 серијата доаѓа наскоро

Од Huawei и официјално потврдија дека нивните промоции овој период не се финиширани, па така фановите ќе имаат можност да погледнат уште...


Huawei со Kirin 970 ќе има огромна моќ и вештачка интелигенција

Huawei со мислите во иднината ја има вештачката интелигенција како нова главна цел за развој и токму затоа го направи првиот чекор со...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


Huawei за Mate 10 - Уред кој вреди да се чека

Huawei го објави првиот тизер за претстојниот смартфон Mate 10 за кој едноставно кажа „запознајте го уредот кој вреди да се чека“. 


Huawei P20 веќе е резервиран

Huawei планира да лансира нови P смартфони па веќе го има резервирано името Huawei P20 кое е заштитено како трговска марка. Засега се...


Huawei Mate 10 ќе има Kirin 970 процесор

Претстојниот Huawei Mate 10 би можел да биде еден од најдобрите телефони, затоа што ќе има Kirin 970 процесор, изработен со процесот...


 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus