Новости

Nokia 7.2 се појави со кружна камера со троен сензор

За прв пат се појави со неофицијален рендер кој открива дека претстојниот квалитетен смартфон на HMD во средната класа Nokia 7.2 ќе ина...


Samsung со Marvel маски за Galaxy Note 10 и Note 10 Plus

Samsung Mobile го продолжува партнерството со филсмкиот гигант Disney и наскор ќе лансира специјална заштитни маски за новите фаблети...


Redmi Note 8 Pro доаѓа со 64 MP камера

Xiaomi се подготвува да го даде својот одговор во премуим фаблет категоријата со новиот супер смартфон Redmi Note 8 Pro кој ќе има...


Huawei Honor лансираше нов Gamepad за смартфони

Huawei Honor брендот претстави нов Snap-on Gamepad за смартфони кој ќе им биде од голема корист на гејмерите кои играат мобилни видео...


Основачот на Huawei: Спремни сме за доминација во светот!

На Huawei му требаат борбен менталитет и војници што се спремни да излезат на пазарот за да ја преживеат оваа тешка ситуација. Тоа го...


85 апликации од Google Play Store значително ја цедат батеријата

Trend Micro е компанија што се занимава со аналитика за безбедноста на корисниците и открила дури 85 апликации за фотографии и игри, што...


Откриен капацитетот на батериите на Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro

Huawei се подготува за пласман на следната генерација на премиум фаблети Huawei Mate 30 кои ќе понудат врвни перформанси и најмоќни...


По 10 дена стигна првата надградба за Galaxy Note 10

Samsung Mobile по само десетина дена ја лансираше првата софтверска надградба за најновиот премиум фаблет Galaxy Note 10 па така сите...


Huawei Mate X: Официјални слики од сите агли

Кинеската компанија потврди дека Mate X нема да биде лансиран на пазарот во септември, како што беше плоанирано. Една од причините за...


YouTube Originals: Бесплатно достапно од следниот месец

YouTube Originals би можел да биде слободен до 2020 година. Во мај YouTube потврди дека Originals ќе биде бесплатно за сите. YouTube само...


Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Скопје, 19. август 2019. – По само неколку дена од светската премиера во Њујорк Samsung ја претстави Galaxy Note10 и Galaxy Note10+...


Nokia 7.2 рендери се појавија: Тенок дизајн, тројна камера и засек

Како што минува времето се повеќе рендери излегуваат за Nokia 7.2. HMD Global веќе ги најави новите модели за 5 септември, еден ден прд...


Samsung Galaxy A (2020) серијата: Драстична надградба на камерите до 108MP

2019 Galaxy A серијата се продаде одлично кога беше лансирана на почетокот на оваа година, затоа што има од најевтини, до најскапи модели...


Alibaba прв на списокот - Топ 100 кинески интернет компании

Компанијата на гигантот Џек Ма, Alibaba, доминира на списокот на Топ 100 кинески интернет компании, по кој доаѓаат социјалните мрежи...


Honor 20 Pro доби EISA награда за „EISA Lifestyle Smartphone 2019 - 2020“

Претходно пишувавме дека Huawei P30 Pro беше одбран за смартфон на годината од EISA (Expert Imaging and Sound Association). Honor исто...


Apple обвинет за кражба на технологија за камери

Corephotonics е израелска компанија, што се занимава со технологија за иновации на камери. Истоимената поднела тужба против Apple за...


Очекувано: Huawei доби екстра 90 дена за соработка со американските компании

Пред 90 дена за Huawei беа овозможени уште 90 дена соработка со американските компании, но конечно пристигна и последниот ден. Се...


Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за...


iPhone фановите ќе платат повеќе пари за флексибилен смартфон

Според анализите, утврдено е дека преклопниот телефон на Apple би можел да се појави идната година, или најсигурно од 2021 година. UBS...


Samsung Aura Blue Galaxy Note 10+ наводно доаѓа во Европа

Samsung Galaxy Note 10+ е достапен во Аура Бела, Аура Црна, и Аура Сјајна боја низ светот, Аура Сина боја беше наводно лимитирана само за...


За помалку од 1 месец доаѓаат Pro моделите на iPhone

Како што се ближи септември, се повеќе гласини има за новите iPhone модели. Датата најверојатно ќе биде 10 септември. Оваа година...

 
Најнови телефони