Новости

LG G6 ThinQ не донесе значајни промени

LG G6 ThinQ се појави на интернет страница на компанијата во Канада како еден вид на нова верзија на премиум смартфонот од 2017 година.


LG G7 ThinQ ќе има Супер Светол 6.1-инчен дисплеј

Новиот Супер Светол дисплеј на  располага со неверојатен квалитет, при што има и висока енергетска ...


Први официјални фотографии од LG G7 ThinQ, пристигнува на 3 Мај

Првите фотографии од G7 Thinq откриваат дизајн сличен на iPhone X, две камери назад и посебно копче за новиот дигитален асистент на LG


LG ја тестира Android Oreo надградбата за LG G6

LG Mobile годинава успеа да ја финишира Android Oreo надградбата за LG V30 смартфонот кој е глобално достапен, но нема предвреме да...


ZeroLemon направи ѕверови за батерија од LG G6 и Galaxy S8

ZeroLemon познатиот изработувач на додатоци за мобилни уреди изработи маски за најдобрите смартфони како LG G6, Galaxy S8 и Galaxy S8...


LG G6 mini ќе се вика LG Q6!

Најголемиот „вистинит шпекулатор“ на интернет, Еван Блас, информира дека LG G6 mini ќе биде LG Q6. Моделот има 5,4-инчен дисплеј, кој...


Samsung Galaxy S8: Прв на листата од топ 10 Android смартфони

Techradar.com објави слиста со 10 најдобри Android смартфони за 2017 година, врз основа на дизајн, моќност и софтвер. Вака изгледа...


Наскоро засилување со LG G6 Pro и LG G6 Plus

LG Mobile планира да ја прошири понудата во премиум класата со два нови смартфона LG G6 Pro и LG G6 Plus кои на 27 јуни треба да бидат...


Најдобрите смартфони што може да се купат сега

Сите телефони имаат варијабилни цени, во зависност од производителот и перформансите. Сигурно се прашувате кој телефон е најдобро да се...


LG G6 добива опција за 3D скенирање на лице

LG планира да ја претстави новата функција - 3D скенирање на лице во најновиот модел G6. Протекоа информации дека компанијата склучила...


Netflix сеуште не е компатибилен со UHD стандардот на Galaxy S8 и LG G6

Од стриминг компанијата за видео содржини посочуваат дека сеуште немаат поддршка за UHD стандардот со кој располагаат премиум смартфони...


Концепт фото споредба на iPhone 8, Galaxy S8 и LG G6

Концепт артистите најчесто ги замислуваат претстојните смартфони со невозможни иновации само за да изгледаат што е можно поатрактивно, но...


Netflix за прв пат ќе нуди HDR и Dolby Vision содржини за смартфони

Netflix донесе одлука да започене со стриминг на првите видео содржини со HDR и Dolby Vision напредните формати за мобилни уреди, а прв...


Google Assistant надградбата за Android започнува од денес

LG G6 е единствениот телефон во моментов, кој доаѓа со Google Assistant, веднаш после Pixel серијата. Google објави дека се повеќе...


LG Mobile се откажува од модуларниот дизајн за LG G6

LG Mobile очигледно не е задоволен од успехот на модуларниот концепт кој беше претставен со LG G5 кој имаше бројни додатоци, како 360...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm