Новости

Apple Watch 4: Поголем дисплеј и поиздржлива батерија

Минг Чи-Куо тврди дека Apple спрема нова генерација на смарт часовник, кој ќе биде презентиран во текот на третиот...


Nokia и Vodafone ќе испратат 4G мрежа на Месечината

Во 2019 година, Nokia и Vodafone планираат да емитираат 4G мрежа дури на Месечината, со цел да се овозможи интерактивност...


Кои се првите балкански земји до 5G LTE мрежа

Каква е состојбата на Балканот во период кога мобилните гиганти забрзано работат на тестирање на следната генерација на интернет мобилна...


Новите iPhone модели со 5G ќе бидат со чипови од Intel?!

Изгледа дека Apple и Qualcomm нема да соработуваат повеќе, после неколку перипетии со тужби и влечкањек по судови. Apple почна да работи...


Moto Z2 Force Edition: Перформанси и камерен додаток

Moto Z2 Force Edition се покажа како добар следбеник на Moto Z2 Play. Новиот модел беше претставен во Њујорк со неодолив тенок дизајн и...


Apple Watch 3 има проблеми со LTE конекцијата

Apple Watch 3 смарт часовникот со LTE конекција е најголемата иновација на Apple во категоријата на смарт часовници, но првите модели кои...


Необјавениот Microsoft Surface Pro LTE по грешка ставен на продажба

Британскиот реселер Misco по грешка предвреме го објави таблетот Microsoft Surface Pro LTE кој не е ни официјално претставен.


Што има Galaxy Note 8, а му фали на iPhone X?

iPhone X на Apple е фантастичен смартфон со прекрасен дизајн и многу нови напредни технологии кои се уште не се стигнати кај Galaxy Note...


Microsoft наскоро ќе има нов моќен Surface со LTE

Microsoft кон крајот на октомври ќе одржи промотивен настан во Лондон на кој ќе биде претставен нов хибриден лаптоп/таблет кој ќе ја...


Apple Watch Series 3 ќе има LTE во соработка со мобилните оператори

Нов извештај од CNBC речиси да дава целосна потврда на веќе познатата информации дека следната генерација на смарт часовници Apple Watch...


Новиот Apple Watch сам ќе се поврзува со интернет

Apple планира следната генерација на смарт часовници да располага со сопствен LTE чип од Intel со кој ќе може самостојно да се поврзе на...


Откриено какви конекции ќе има Nokia 2

Nokia 2 како нов најевтин смартфон на HMD кој наскоро се очекува да биде пуштен во продажба доби одобрение и од Американската Федерална...


Официјално: Moto Z2 Force Edition доаѓа со 360 Camera Moto Mod

Компанијата Motorola Mobility го претстави својот нов смартфон во Њујорк -  Moto Z2 Force, кој е следбеник на Moto Z2 Play...


Претставен LG Exalt - Обичен телефон, ама со 4G LTE

LG Mobile на крилата на интересот кој го генерираат новите „обични“ телефони го лансираше LG Exalt кој е далеку од функциите кои ги имаат...


Корисниците на iPhone ќе почекаат за гигабит брзини на LTE

Apple најверојатно ниту годинава нема да активира LTE модем за мобилната антена која поддржува пренос на податоци од еден гигабит,...


Мрежата на Македонски Телеком станува уште подобра сега со 4G пристап насекаде низ Македонија

Македонски Телеком постојано инвестира во својата инфраструктура со цел на своите корисници да им обезбеди стабилна мрежа и покриеност,...


Samsung Gear S3 Classic го има и со 4G интернет

Gear S3 на Samsung е смартчасовник достапен во класична варијанта со обичен 3G интернет, а сега и официјално објавено е дека Gear S3 ќе...


ZTE Gigabit Phone ќе биде опасен смартфон

ZTE подолго време не се труди да воодушеви со екстра моќни смартфони, но тоа може набрзо да се смени со очекуваниот ZTE Gigabit Phone кој...


Која земја ја има најбрзата 4G LTE мрежа?

Според последните мерења на OpenSignal за последниот месец изненадувачка најбрзата 4G LTE мрежа се наоѓа во Сингапур со просек од...


Lenovo Vibe C - Евтино решение за брз 4G интернет

Интернет конекцијата, но и самата брзина им е многу важна на модерните корисници со цел полесно и побрзо да се поврзат со своите...


Првите телефони со гигабитна LTE мрежа доаѓаат во 2017г.

Доаѓа гигабитната LTE безжична технологија што може да поддржи брзина на интернет до 1Gbps. Qualcomm го најави првиот мобилен хотспот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm