Новости

Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


BlackBerry Key2 доаѓа оваа недела

BlackBerry го одреди датумот на официјална промоција на најавениот смартфон BlackBerry Key 2 кој на 7 јуни ќе биде претставен во Њујорк,...


Android корисниците ќе имаат генијална Windows 10 функција

Microsoft планира да ја воведе својата Timeline функција на Android со помош на Microsoft Launcher. Timeline ...


Samsung Galaxy Note 9 можеби ќе дојде порано!

Samsung Mobile повторно се врати на препознатливиот циклус на лансирање на смартфони во март со главна промоција на крајот на февруари на...


Xiaomi решен да ја освои Америка

Кинескиот бренд долги години се подготвува за конечен пласман на американскиот пазар и по многу подготовки конечно ќе биде достапен за...


Кога ќе пристигнат Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus?

Според нови инфомации кои се откриени од компаниите за изработка на маски, се очекува претстојните премиум смартфони Galaxy S9 и Galaxy...


LG нема да претерува со нови смартфони

LG Mobile на презентацијата на CES 2018 во Лас Вегас откри дека нема да лансира смартфони на редовна основа, туку дека ќе промовира нови...


Google пак ја утна со Pixel лаунчерот

Google воведе нов елемент на Pixel лаунчерот со виџет кој е поставен на доста чудно место, односно над главните вградени копиња за...


Кога може да го очекуваме Huawei P11?

Huawei P11 ќе биде главниот модел по кој ќе се обликува настапот на производителот со најголем подем во наредната година и ќе биде важен...


Nokia 8 и Nokia 9 наскоро доаѓаат во пакет

HMD Global планира да реализира глобален пласман на новите премиум смартфони Nokia 8 и Nokia 9 кои наскоро ќе пристигнат точно навреме во...


Pixel Launcher ќе ја прикаже Search лентата на самиот екран

Новите Pixel смартфони на Google ќе имаат нов кориснички интерфејс со Pixel Launcher со поголем број на софтверски иновации, нови услуги...


Sony Xperia XZ1 Compact се поизвесно е дека доаѓа во септември

Sony Xperia XZ1 Compact неодамна за прв пат се појави на бенчмарк тест каде се открива првите детали за неговите технички спецификации, а...


Samsung Galaxy Note 8 доаѓа многу порано за да го победи iPhone 8

Samsung најверојатно ќе ја забрза промоцијата на претстојниот супер фаблет Galaxy Note 8 кој можеби ќе биде претставен на посебен настан...


Топло ладно - Galaxy Note 7R може ќе чекаме подолго време

Иако вчера проструи информација дека репарираниот Galaxy Note 7R фаблет ќе пристигне на 7 јули, пласманот најверојатно ќе биде...


Потврден датумот на лансирање на Huawei NOVA 2

Huawei NOVA серијата наскоро ќе добие прво продолжение, а од мобилниот гигант го потврдија 26 мај како датум на нејзино официјално...


Видео: Nokia во стилот на Star Wars најави нови авантури

Nokia ја искористува манијата која владее кон Star Wars филмовите и на неофицијалниот празник на фановите May the Forth го лансираше...


Meizu E2 пристигнува кон крајот на месецот

Meizu E2 ќе биде новиот модел на кинескиот стартап кој се обидува да примени слична тактика како Xiaomi со квалитетни и доста евтини...


LG Mobile го стартуваше глобалниот пласман на LG G6

LG Mobile како и секоја година ризикува да падне во сенка на Samsung директниот и најголем конкурент од Јужна Кореја бидејќи додека LG G6...


Први детали за Android Oreo, следната голема надградба на Google

Google се уште не успева да најде ефикасен систем со кој ќе ги натера сите брендови навремено да вршат софтверски надградби на сите свои...


Веќе е потврдено, Galaxy S8 ќе биде лансиран во април

Откако протече постер со Samsung Galaxy S8 веќе е потврдено дека премиум смартфонот ќе биде лансиран и пуштен во продажба во април. 


Nintendo ги израдува Android фановите - Super Mario Run доаѓа на 23 март

Nintendo ги израдува фановите на Android платформата со објавата дека нивната најнова мобилна игра Super Mario Run ќе биде лансирана на...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm