Новости

Токио официјално доби граѓанин со вештачка интелигенција

Mirai официјално е прогласен за граѓанин на Токио. Виртуелниот лик изгледа како да има само 7 години, чие име Mirai означува „иднина“...


Vine веќе привлекува компании за продажба

Vine е видео сервис за објавување кратки видеа во сопственост на Twitter. Со оглед на тоа што синото врапче веќе одамна плива во...


Disney забрани да се носи Galaxy Note 7!

Disney Cruise Line го забрани Samsung Galaxy Note 7 за употреба за време на пловење со брод, откако фаблетот експлодирал претходно на...


Мобилната хит игра Fruit Ninja ќе добие филм

Снимањето на филмови според видео игри станува нов тренд бидејќи студијата за анимација открија дека дечињата ќе сакаат да ги погледнат...


Започнаа редиците пред Apple за новиот iPhone 6s

Утре и официјално ќе започне продажбата на новите модели на смартфонот iPhone 6s, а голем број на купувачи традиционално ќе кампуваат цел...


Повторно има редици од фанови за Apple Watch

За премиерата на Apple Watch фановите немаа можност да кампуваат пред продавниците на Apple чекајќи да излезе новиот часовник и токму тие...


The Line - Најзаразната нова игра за смартфон

Прво завладеа лудилото за постигнување на три ѕвездички на Angry Brids, па рушењето на рекордите со неверојатно фрустрирачката Flappy...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm