Новости

Колку вкупно камери ќе има Samsung Galaxy S10 Plus?

Samsung Galaxy S10 Plus вкупно камери.


Xiaomi ќе лансира Play смартфон за помладата генерација

Xiaomi оваа празнична сезона нема да одмара, напротив планира неколку нови модели насочени кон конкретни демографски групи. Меѓу нив...


Прв рендер од Samsung Galaxy S10 Lite открива екстра тенка рамка

Samsung Galaxy S10 Lite можеби ќе има за нијанса послаби компоненти од неговиот помоќен брат, но барем нема да има никакви забелешки за...


Nokia 8 доби Android 9.0 Pie но, само бета

HMD Global брзо одговори на критиките дека намерно ја одложува надградбата на Nokia 8 со Android 9.0 Pie за да остави простор за продажба...


Instagram Direct конечно воведе гласовни пораки

Instagram Direct, односно делот од мобилната апликација кој е наменет за поединечно или групно допишување, конечно воведе гласовни пораки.


На Google + се загрозени над 50 милиони корисници

Google сега открива дека проблемот со нивната неуспешна социјална мрежа Google Plus е многу поголем, односно дека со проблематичниот API...


Мобилни апликации ни ја продаваат точната локација

The New York times открива ново нечесно однесување на голем број на апликации кои ја продаваат нашата точна локација на компаниите за...


Официјално Samsung Galaxy A8s - Првиот смартфон со дупка во екранот за селфи

Samsung mobile покажа одлична ефикасност и пред крајот на годината како и пред многу други конкурентни успеа да го лансира својот прв...


Забрана за продажба на iPhone X во Кина

Забрана за iPhone X во Кина по барање на Qualcomm.


Xiaomi го претстави подобрениот Black Shark Gamepad 2.0

Xiaomi продолжува со одличната поддршка за корисниците кои активни играат мобилни игри, а секако и го надополни пакетот за...


Колку смартфони досега продаде воскреснатата Nokia?

HMD Global е решителниот стартап кој го воскресна некогаш славниот бренд на Nokia и успешно лансираше повеќе смартфони со Android...


Huawei nova 4 доаѓа наскоро со вградена селфи камера

Huawei нема да чека предолго за да претстави смартфон со најновиот тренд во мобилната индустрија. Huawei nova 4 доаѓа наскоро со вградена...


Apple догодина нема да понуди никакви измени во дизајнот

Според анализата на Nomura догодина Apple нема да понуди никакви драстични измени на дизајнот на iPhone смартфоните па затоа и се очекува...


Google нанесе нов удар на измамнички апликации за Android

Google направи акција со која забрани над 20 апликации за Android од Play Store кои делувале измамнички, односно без знаење на...


HMD ќе го одложи лансирањето на Nokia 9 PureView со 7 камери

HMD Global потврди дека ќе има одложување на планираниот премиум смартфон Nokia 9 кој треба да го врати PureView брендот со импресивна...


ЕКГ сензорот на Apple Watch го спаси првиот живот

Apple ја финишираше надградбата на Watch OS со која се активираше ЕКГ сензорот кој е вграден во смарт часовниците Apple Watch од...


Essential направи аквизиција со Cloud Magic

Essential иако нема голем почетен успех во продажбата на смартфони продолжува да инвестира во нови сервиси и направи аквизиција на...


Xiaomi Mi A1 стартува со Android Pie надградбата

Xiaomi ја стартуваше надградбата со оперативниот систем Android 9.0 Pie наменета за Xiaomi Mi A1 најпрво за азиските корисници, а потоа...


Се појави и евтиниот Samsung Galaxy S10

Samsung Mobile догодина по подолго време ќе лансира „мини“, односно поевтина верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S10 која ќе ја...


iPhone XR шампион меѓу смартфоните со единечна камера

iPhone XR иако е дел од поевтината понуда на Apple покажа неверојатен квалитет во делот на камерата, а тоа го потврдија и тестовите кои...


Видео: Прв поглед на Sony Xperia XZ4 Compact

Sony Mobile ќе направи нов обид да ги воодушеви корисниците во премиум класата со планираниот смартфон Sony Xperia XZ4. Покрај него, ќе...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm