Новости

Huawei со енормен раст, во компетиција со Apple и Samsung

Кинеската компанија за смартфони Huawei Technologies, доживеа енормен економски раст од 28,1% во минатата 2017...


Samsung Galaxy S9 и S9+ најпопуларни смартфони на MWC 2018

Сигурно не е големо иѕненадување но, новите смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus се најпопуларните модели на неодамна одржаниот Светски...


Nokia 8 Sirocco: „Обичниот живот бара екстравагантен телефон“

Nokia го презентираше својот 8 Sirocco премиум модел на MWC саемот во Барселона. Моделот има IP67 сертификат...


Twitter: Најспоменуван телефон од Барселона е Nokia 8110

Nokia доби многу награди на Mobile World Congress 2018 во Барселона. Најмногу внимание привлече со повторно...


Asus ZenFone 5 и 5Z се достојни конкуренти

Asus ZenFone 5 се претстави на MWC 2018 исто така, со изрез (notch) во дизајнот од горната страна, исто како што iPhone X...


Samsung GALAXY S9 Plus: Најдобрата двојна камера

Samsung ексклузивно ги презентираше новите S9 и S9 Plus модели во недела во Барселона на Unpacked настанот. Најмногу...


Google интензивно работи на Fuchsia на сметка на Android

Google сака да лансира друг оперативен систем во иднина, со кој ќе го уништи Android. Android во иднина нема да работи на...


Nokia 7 Plus е уште едно оружје од арсеналот на HMD Global

Nokia 7 Plus го презентираа на MWC 2018 годинава, кој излегува во продажба во април. HMD Global го потенцира добриот дизајн на 7 Plus...


BlackBerry на MWC 2018: „Мисијата е исполнета со KeyOne“

TCL потврдува дека ќе лансира два нови BlackBerry телефони  во 2018 година и тоа се супер вести. Компанијата ги изложи...


N7 на MWC: Еден од премиум моделите NOA (ФОТО)

NOA N7 беше една од најдобрите понуди, за кого Телефони.мк зборуваше со претставникот од компанијата, Александар Илиевски...


Google Assistant ќе биде достапен на 30 јазици

Google Assistant како главна апликација на гигантот Google во која се содржани сите придобивки на вештачката интелигенција до крајот на...


CAT S61 на MWC: Телефон за најсурови услови

CAT не може да изостане од MWC во Барселона, кој се претстави со S61 моделот. Телефонот е вистински булдожер, кој може да го фатите со...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact: Светла точка на MWC 2018

Sony штандот беше еден од најголемите на Mobile World Congress, кој ги презентираше новите модели од XZ серијата - Xperia XZ2 и XZ2...


Фото: Sony Xperia Ear Duo - Моќни безжични слушалки

Sony Mobile го продолжува високото темпо на лансирање на квалитетни слушалки кои имаат перфектен дизајн и голема функционалност. На...


Видео од MWC2018: Вака изгледаат холограмите од иднината

Во меѓувреме посетителите на MWC 2018 има можност да видат и фантастични уреди кои доаѓаат од помалку познати но, доста иновативни...


Телефони.мк: Noa ги презентираше новите модели од N-серијата на MWC

NOA смартфоните беа ексклузивно презентирани за време на најголемиот мобилен технолошки саем во Барселона, кои веќе втора година по ред...


Македонски Телеком на MWC најави прототип на „смарт“ маски за заштита од загадување

Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона, оваа година се одржува од 26 февруари до 1 март...


Кајлин Хонг: Xiaomi е горд што го постави Full Display трендот

Пред речиси две години кога се појави првиот концепт за смартфон без рамка околу екранот на Xiaomi многумина се сомневаа дека ваков вид...


Lenovo 100e Chromebook на MWC: Цврст и неуништив лаптоп

Lenovo за Mobile World Congress докажа дека не се врти се околу смартфоните, кој настапи со таблети и лаптопи. Новиот модел на...


Nokia 8 Sirocco на MWC: Елегантен и со заоблени агли

Веруваме дека ќе дојдат добри времиња за Nokia со моделот 8 Sirocco, кој доаѓа со заоблени агли. Nokia 8 Sirocco...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm