Новости

Првата македонска компанија со соларна енергија за производството

Макпрогрес Виница е првата македонска компанија што воведува иновативна технологија за производството...


Македонија го спрема теренот за 5G технологија

Македонија ќе мора да се подготвува за 5G инфраструктура, како земја кандидат што сака да влезе во Европската Унија...


Балканот се поблиску до укинување на роамингот

На самитот на ЕУ- Западен Балкан во Софија, којшто ќе се оддржи на 17 мај, можеби повторно да се разгледа иницијатива и потпишаниот...


Samsung Galaxy S9 моделите веќе во продажба и кај нас

По официјалното претставување на новите Самсунг Галакси С9 (Samsung Galaxy S9) и С9+ (S9+) паметни телефони во Македонија, компанијата...


HUAWEI P Smart стартува во Македонија

Huawei во продажба пушти нов модел на македонскиот пазар во почетокот на февруари месец. Смартфонот P smart доаѓа со новиот EMUI 8.0 -...


Најпребарувано во 2017: Македонците на Google

Македонците во 2017 година се интересирале најмногу за технологија, за правење на гејмерски стратегии и гледање на филмови...


„Твитер и блогираме - награди“: Одбрани се најдобрите за 2017

Твитер Македонија за викендот имаше официјално прогласување на најдобрите твитерџии во 30 тина категории: Најдоб(а)ра...


Се крчка договор за поевтин роаминг меѓу Македонија и Бугарија

Бугарија ќе биде првата земја членка на ЕУ во која за Македонците нема да се наплаќаат дополнителни роаминг трошоци за мобилни разговори,...


Вип се ребрендира во А1

Telekom Austria Group ќе ги ребрендира сите свои бизнис операции под A1 брендот, откако после откривањето на своите шанси за раст....


Samsung Galaxy Note 8 официјално промовиран во Македонија

Samsung Macedonia и официјално го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 пред скопската публика. Пласманот на Samsung...


Иницијатива: PayPal за продажни места во Македонија

На 21.06.2017, основачот и со-сопственик на Логин Системи, Венко Глигоров, заедно со дел од фесјбук и твитер заедницата покренаа...


Македонија ќе бара укинување на роамингот со ЕУ заедно со Србија, БиХ и Црна Гора

Откако на сила стапи одлуката на Европската комисија за укинување на роаминг тарифите во земјите членки на ЕУ сличен договор ќе побараат...


Global Game Jam Македонија 2017 доби поддршка и од ВИП

Телекомуникацискиот оператор Вип го поддржа овогодинешниот Global Game Jam Македонија 2017 - најголемиот интернационален настан за...


Како на најлесен начин да го добиете атрактивниот Moto Z Play?

Lenovo Macedonia месецов организира наградна игра, во која може да добиеш прекрасен Moto Z Play смартфон. Играта е многу едноставна,...


Од ДИК, Екстерно и неработни денови до Покемон Гоу - Што најмногу барале Македонците на Гугл

Од Државна изборна комисија, екстерно тестирање и интерес за тоа кои денови се неработни се до глобалниот феномен Покемон Гоу, ова се...


Интересот на Македонците за зелената енергија е се уште на ниско ниво

Имаме многу промотивни кампањи за подигнување на свеста на граѓаните за обновливите извори на енергија и мерки за субвенционирање на нови...


Ние го подржавме здравјето на мажите, а вие?

Минатата недела „Movember Macedonia“ го собра сите “мустактивисти“ од Македонија на забава во Капитол Мол каде ја имаа можноста да си ги...


Пиратските филмови во Македонија се бесплатни, во Германија и Данска скапо ќе ве чинат

Во Македонија можете да симнувате пиратски филмови бесплатно и колку сакате, а истото во Германија ќе ве чини и над 1000 евра, затоа што...


Microsoft Визија: Reloaded - започна со „Дигиталната трансформација на бизнисот“

Вчерашниот настан „Microsoft Визија: Reloaded“ годинава е најголемиот ИТ настан кој претставува спој за бизнис-секторот, образовниот и...


Денес и утре во Скопје - Microsoft Визија: Reloaded

Во организација на Microsoft Macedonia ќе биде одржана конференцијата „Microsoft Визија: Reloaded“ денес и утре во Скопје, со учество од...


Не е возможно лажните статии да влијаат на изборот на Трамп, тврди Цукерберг

Марк Цукерберг, основачот на социјалната мрежа, посочи дека лажните статии кои се ширеле на Facebook, а добар дел од нив се пласирани од...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm