Новости

Essential направи аквизиција со Cloud Magic

Essential иако нема голем почетен успех во продажбата на смартфони продолжува да инвестира во нови сервиси и направи аквизиција на...


Го отворија Samsung Galaxy Note 9, го има најдобриот систем за ладење

Samsung Galaxy Note 9 веќе го демолираа, под хауба се откри дека го има најдобриот систем за ладење. Најновиот...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Yahoo го призна најголемиот хакерски напад во историјата

Yahoo призна пред јавноста дека нивниот мејл сервис во 2013 бил целосно хакиран при што во опасност биле доведени сите 3 милијарди...


Verizon евтино го купи гигантот Yahoo

Американскиот мобилен оператор Verizon потроши само 5 милијарди долари за купување на интернет бизнисот на Yahoo што е далеку под...


Новата верзија на Yahoo Mail ќе ги синхронизира сите ваши контакти

Yahoo Mail доби нова надградба за Android апликацијата со која се овозможува целосна синхронизација на вашите лични контакти со тие со...


Специјализиран Outlook пристигна за Android Wear

Смарт часовниците со Android Wear платформата постојано добиваат нови апликации за комуникација и испраќање пораки, а меѓу најновите и...


Microsoft тестира премиум Outlook за 3.99 долари месечно

Microsoft започна со тест на премиум мејл сервисот на Outlook кој корисниците ќе ги чини 3.99 долари месечно, а за тие пари добиваат 5...


Inbox за Gmail воведе Snooze, еве како да го користите

Inbox апликацијата изработена од Gmail доби нова функција за Snooze со која пристигнатите пораки може да ги ставите на „чекање“ за...


Новиот Yahoo се интегрира со пораките од Gmail

Новата верзија на Yahoo Mail ќе ви овозможи да го внесете и приемното сандаче од Gmail за на едно место да ги добивате сите електронски...


Лансиран iOs 9.2 со многу подобрувања

По подолг период на бета тестирања Applе ја лансираше новата верзија на оперативниот систем iOs 9.2 која нуди неколку значителни...


Гигантот Yahoo во опасност од епски неуспех

Yahoo речиси десет години беше еден од највредните интернет бизниси со стотина милијарди годишен обрт на пари, но револуцијата на...


Alto Mail - Сите пораки на едно место за Android

Alto Mail e нов квалитетен сервис за Android кој ги собира сите примени пораки од различни кориснички сметки во едно сандаче со што би...


Yahoo со тотален редизајн, збогум на лозинките

Yahoo лансираше тотално редизајнирана верзија на Yahoo Mail апликацијата која освен визуелни промени и подобрувања има нов начин на...


Apple ќе дозволи бришење на прединсталирани iOS апликации

Корисниците на Apple ќе бидат среќни ако се воведе опција за бришење на прединсталираните апликации на iOS...


Google Inbox ќе ви отвори потсетник кога сами си праќате мејл

Inbox апликација на Google доби нова опција со која ќе може веднаш да отворите потсетник штом ви треба одредена порака или податоци да си...


Gmail ја воведе опцијата пиши-бриши

По неколку години на најава Gmail конечно ја воведе можноста за враќање на веќе испратена порака која поради печатни грешки, погрешно...


Maestro е најдобрата mail апликација за Windows Phone

Maestro е супер апликација за Windows Phone која излегува од бета фаза и доаѓа со нова целосно функционална верзија која значително ќе ви...


Кинезите го хакираа и Microsoft Outlook

Доколку во изминатиот период сте се обиделе да испратите меил пораки до вашите контакти во Кина, најверојатно не ви успеало бидејќи...


Корисниците на Yahoo Mail загрозени од хакери

Корисниците на популарниот Yahoo Mail во последно време станаа зачестена мета на хакери, односно на фишинг напади кои имаат за цел да ги...


Наскоро Gmail 5.0 - Ќе работи и со Yahoo и Outlook профили

Познати се речиси сите новитети во најновата верзија на Android 5.0 Lollipop како што е новиот Material Design со кој ќе бидат опфатени и...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm