Новости

Google Maps ќе ве известува за блокади на пат

Google Maps чекор по чекор ќе имплементира многу опции од сервисот Waze кој Google пред пет години го купи за многу висока сума, па така...


Повеќе не може да се повика Uber од Google Maps

Во новата верзија на Google Maps е отстранета можноста за повикување на возило од сервисот на Uber, а засега точната причина за ваквата...


Apple Maps целосно ќе се интегрира во веб сајтовите

Еден од подобрите новитети кои Apple ги претстави на годинешниот WWDC е можноста за целосно интегрирање на сервисот за мапи и навигација...


5 апликации за iPhone, кои се подобри од оние на Apple

Секој iPhone доаѓа со апликациите од Apple, но тоа не значи дека се најдобри. Напротив, има подобри опции, што ќе ви го олеснат животот...


Google Maps сега со поддршка и на македонски јазик

Google Maps доби надградба на апликацијата за Android и iOs со поддршка за дури 39 нови јазици, меѓу кои се најде и поддршка за работа на...


Google Maps веднаш се подобри на iPhone по потегот на Apple

Објективно гледано Google Maps е драстично подобра апликација од Apple Maps која доаѓа како стандардна за уредите со iOs систем. Тоа се...


Што е ново во Apple Maps?

Лојалните корисници на Apple Maps на iOs уредите кои не се префрлиле на Google Maps сега имаат уште една причина за увереност во својот...


Супер Марио вози и во Google Maps

Google реши да се вклучи во Неделата на Супер Марио, ликот кој пред речиси три децении беше креиран за првата видео гејмерска конзола на...


Google става крај на Project Tango

Google става крај на уште еден хардверски проект кој подолго време не доживеа никаков технолошки напредок. Станува збор за Project Tango...


Google Maps се прилагоди на iPhone X

Google Maps за iOs платформата доби нова верзија на мобилната апликација за мапи и навигација која е прилагодена за користење на новиот...


Google ги следи корисниците и тоа не е тајна

Веб страницата Quartz убаво го истражил лоцирањето од страна на Google, конкретно вашиот Android оперативен систем. Тоа го прави за...


Со Google Maps ќе може да ги разгледувате сите планети

Google Maps полека прераснува во апликација што ќе може да ве води насекаде во светот и целата вселена. Maps е одлична напредна...


Google Maps го имитира Instagram

Google Maps на корисниците им овозможува да поставуваат видео од храната која ја нарачуваат во рестораните со цел да се создаде подобра...


Зошто Google Maps е најдобрата апликација на пазарот

GPS апликациите ги имаме во мал милион, но но само една е најдобра - Google Maps. Апликацијата ја има секој Android телефон, а знаете ли...


Google воведува „прашања и одговори“ на Android

Google Maps и Google Search добиваат нова услуга, со цел да може корисниците полесно да ги наоѓаат одговорите што ги интересираат...


Возачите ќе си помагаат на пат со Waze

Waze апликацијата за мапи и информации за состојбата на патот додаде нова опција за помош на пат. Со неа доколку имате проблеми со...


Google Maps ќе ви кажува со итни пораки за катастрофи и несреќи

Google ќе воведе нов систем за алармирање на корисниците за терористички напади и секаков вид на кризи...


Новиот Google Earth конечно и на iOS

Google по неколку месеци конечно ја лансираше специјализираната iOs верзија на новиот Google Earth кој сега ќе може да го користат...


Waze сега „вози“ и со Android Auto

Waze апликацијата која е инаку во сопственост на Google сега доби посебна верзија за системот за автомобили Android Auto со нов интерфејс...


Видео: Google ја „мапираше“ Меѓународната вселенска станица

Google направи нов неверојатен потфат со „мапирање“ на Меѓународната вселенска станица која сега корисниците на Google Street View на...


Google Maps ве советува во колку часот е најдобро да одите на пат

Многумина ја фалат ефикасноста на апликацијата Google Maps за патување, која одлично ги води корисниците и никогаш не забошотила досега....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm